ebook Taka jak ona
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 68)

Taka jak ona
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 19.10
Audiobook - najniższa cena: 27.90
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
19.10 zł
20.18 zł
21.52 zł Lub 19.37 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
18.90 zł
21.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Nieoczekiwane, pełne niedomówień rozstanie. Decyzja, która na zawsze zmienia życie. Zranione uczucia, dwa rozdarte na pół serca i wybór, który całkowicie odmieni przyszłość…

Matt zupełnie nie radzi sobie z nagłym odejściem Liv. Jest załamany i rozgoryczony kolejną nieprzemyślaną decyzją ukochanej, która nagle go opuszcza, pozostawiając po sobie jedynie krótki list. Przy życiu utrzymuje go jedynie fakt, że jest odpowiedzialny za drugiego człowieka – własne dziecko.
Liv odchodzi w tajemniczych okolicznościach. Musi wybierać pomiędzy własnym szczęściem a życiem ukochanej osoby. Wplątana w kolejną intrygę, musi podjąć niezwykle trudną decyzję. Los drwi z niej okrutnie, wpychając ją ponownie w bezwzględny gangsterski świat, z którego być może nie ma powrotu…
Sytuacje pełne zwrotów akcji. Momenty mrożące krew w żyłach. Wzruszające chwile, które nie pozostawiają obojętnym. Dramatyczne zdarzenia, które wywołują rozpacz. I nieszczęśliwe zbiegi okoliczności, które niczym cichy zabójca odbierają to, co najcenniejsze w życiu każdego człowieka – miłość…

Rekomendacje: 

Nie ukrywam, że uroniłam kilka łez czytając tę książkę. Ale Autorka potrafi wyzwolić w czytelniku ogrom emocji o czym przekonałam się już niejednokrotnie. Ta powieść wciąga w swój świat już na samym początku. Ogrom sensacji, trudnych wyborów i nieoczekiwane zwroty akcji. - Grażyna Wróbel - Czytaninka

Historia, którą przedstawiła Katarzyna Mak, jest bardzo dobrze napisana, piekielnie wciągająca i łamiąca serce. Miłośnicy romansów z pewnością będą zadowoleni z lektury tej pozycji, podobnie jak ja. Jeżeli należycie do tej grupy czytelników, polecam Wam sięgnąć po tę historię. - Natalia Świętonowska - Inthefuturelondon

Taka jak ona od Katarzyna Mak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
W pierwszym tomie historii Liv i Matta odnalazłam mnóstwo emocji i historię idealną na wieczór. Zakończenie mnie pokiereszowało, ale z uporem maniaka trzymałam się pionu – w końcu czekałam na kontynuację i wyjaśnienie tego, co tam zaszło. Kiedy w moje ręce wpadła druga część, wiedziałam, że oto przede mną stoi okazja na naprawienie swojego złamanego serca, lub całkowite jego zdeptanie. Jak w końcu wyszło? O tym opowiem w recenzji Takiej jak ona.

Matt nie potrafi poradzić sobie z odejściem swojej ukochanej. Jest rozżalony i rozgoryczony tym, że Liv odeszła bez pożegnania i po raz kolejny podjęła bezmyślną decyzję, w tajemnicy przed nim. Pion trzyma tak naprawdę tylko ze względu na swojego synka. Z kolei Liv, która odeszła w tajemniczych okolicznościach będzie musiała wybrać pomiędzy własnym szczęściem a bezpieczeństwem ukochanej osoby. Zostaje wplątana w niebezpieczną intrygę, a ponadto los wpycha ją ponownie w gangsterski świat, z którego tak bardzo chciała uciec... Czy miłość okaże się silniejsza i znajdzie swój szczęśliwy finał?

Przyznam szczerze, że w pewnym stopniu obawiałam się tej lektury. Bo co bym zrobiła, gdyby nagle okazało się, że kontynuacja jest słaba, a historia Liv i Matta, która tak zachwyciła mnie w pierwszej części, tutaj całkowicie mnie rozczaruje. Można się z tego naśmiewać, ale to są realne problemy wielu czytelników. Na szczęście Katarzyna Mak stanęła na wysokości zadania i udało jej się utrzymać tę historię na równym poziomie, a nawet pokusiłabym się o stwierdzenie, że był on w pewnym stopniu wyższy.

Główni bohaterowie tej powieści podobnie, jak w poprzedniej części chwycili mnie za serducho i sprawili, że ich historia na stałe zagościła w moich myślach. Sytuacja, w jakiej znalazła się Liv, była wręcz tragiczna i nie spodziewałam się tak dużego rollercoastera emocjonalnego, jaki zafundowała mi tutaj pani Mak. Oczywiście, ogromnie się z tego powodu cieszę - nie na co dzień zdarza się, że kontynuacje są tak dobrze napisane. Postać Matta bardzo mnie do siebie przekonała, a piszę to ze względu na to, że z tego, co pamiętam - w Innej niż wszystkie ten bohater momentami mnie denerwował. Tutaj wzbudził on moje współczucie i w głębi serca liczyłam na to, że autorka oszczędzi mu cierpienia.

O tej książce za dużo nie mogę napisać. Boję się, że mogłabym ją zaspoilerować, a prawdziwą radość czytelnik może czerpać z jej odkrywania. Historia, którą przedstawiła Katarzyna Mak, jest bardzo dobrze napisana, piekielnie wciągająca i łamiąca serce. Miłośnicy romansów z pewnością będą zadowoleni z lektury tej pozycji, podobnie jak ja. Jeżeli należycie do tej grupy czytelników, polecam Wam sięgnąć po tę historię.

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Prawdę powiedziawszy siedzę i zastanawiam się co powinnam napisać po przeczytaniu tej pozycji. I nie dlatego, że mi nie przypadła do gustu, wręcz przeciwnie. Zastanawiam się dlatego, że cokolwiek chciałabym napisać musiałabym zdradzić za dużo szczegółów. Ale postaram się ująć to jakoś w słowa.

Nie nawykłam do bycia posłuszną. Nie lubiłam, kiedy ktoś mi mówił, co mam robić. Tak, wiem, Matt od dziś był moim szefem, ale do tej pory zajmowałam samodzielne stanowiska i miałam w firmach sporo swobody. Nie podejrzewałam więc, że moja rola w tej firmie ograniczy się do parzenia kawy. To było poniżej moich kwalifikacji i… mojej babskiej godności.

Liv odchodzi zostawiając krótki list pożegnalny. Matt jest zrozpaczony, wciąż kocha ją całym sercem i wierzy każdego dnia, że w końcu do niego wróci. Przy życiu trzyma go jedynie jego syn. Informacje jakie otrzymuje zwalają go z nóg…

W tym samym czasie Liv walczy o życie, które odbiera jej choroba. Już wydaje się, że wszystko zostaje przesądzone, kiedy z pomocą przychodzi jej pewna dziewczyna i chłopak z przeszłości. Ponownie zostaje wplątana w gangsterski świat, z którego byś może nie ma już powrotu do normalności…

Muszę przyznać, że Kasia w tym tomie nieźle namieszała i to nie tylko w życiu bohaterów, ale także w głowach czytelników. Tyle się tutaj dzieje, że nie sposób spocząć na laurach chociażby na moment. Jedna akcja goni kolejną, a my nie mamy chwili wytchnienia. W życiu naszych bohaterów pojawiają się niespodziewane informacje, które szokują zarówno nas jak i Matta oraz Liv. Emocje gonią kolejne emocje. Czytelnik z ogromnym zainteresowaniem zatapia się w świat, a w sumie w dwa światy (Matta i Liv) i na każdym kroku zastanawia się co wydarzy się dalej. Muszę przyznać, że niejednokrotnie byłam zła na naszych bohaterów, gdyż momentami odnosiłam wrażenie, iż za bardzo ulegają danej chwili. Miałam wtedy ochotę znaleźć się tuż obok nich i mocno nimi wstrząsnąć. Zapytać, dlaczego sobie to wzajemnie robicie?

Matt bezwzględnie przeżywa utratę Liv, było mi go ogromnie żal. Jednak to Liv znalazła się w gorszej sytuacji, która z czasem stała się dla niej sytuacją bez wyjścia. Musiała podjąć trudny wybór, którego tak naprawdę jej nie zazdrościłam. Bo czy można wybrać pomiędzy życiem, a miłością? Pomiędzy dwoma mężczyznami, którzy w jej sercu zajęli ważne miejsca?

Nie zamierzałem dopuścić do tego, aby mnie odtrąciła. Tylko w ten sposób mogłem przekonać ją, że ogień, który płonął w naszych sercach, wciąż bucha wielkim płomieniem, choć przez chwilę zdawał się już tylko ledwo się tlącym pogorzeliskiem.

Nie ukrywam, że uroniłam kilka łez czytając tę książkę. Ale Autorka potrafi wyzwolić w czytelniku ogrom emocji o czym przekonałam się już niejednokrotnie. Ta powieść wciąga w swój świat już na samym początku. Ogrom sensacji, trudnych wyborów i nieoczekiwane zwroty akcji.
Zakończenie troszkę mnie zmieszało i czuję pewien niedosyt. Dlatego z wielką niecierpliwością oczekuję kontynuacji.

Taka jak ona to powieść, która zaskoczy nas pod wieloma względami. Gwarantuję Wam, że będziecie równie mocno zaskoczeni jak ja sama. To historia, która wystawi na próbę siłę prawdziwej miłości. Miłości, która być może będzie w stanie poświęcić coś cennego w jej imię. Zachęcam do przeczytania.

Ocena: 6/6
©Czytaninka
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć