ebook Zaczarowane
3.5 / 5.00 (liczba ocen: 145)

Zaczarowane
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.81
Audiobook - najniższa cena: 29.51
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
27.81 zł Lub 25.03 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł Lub 30.51 zł
27.91 zł
31.00 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I nadal wydarza, niemal każdego dnia, w różnych miejscach na świecie. Cztery kobiety, które zaufały oszustowi z portalu randkowego. Które dały się zaczarować obcemu mężczyźnie, oddając mu wszystkie oszczędności, a niejednokrotnie zaciągając gigantyczne długi. Ta miłość była bardzo kosztowna. Zabrała nie tylko pieniądze, ale i wiarę w drugiego człowieka. Odarła z marzeń, pewności siebie, godności.

Czy Martyna, Anna, Jadwiga i Karolina będą miały odwagę powiedzieć głośno, co je spotkało? Czy wiedząc, że Dorian dysponuje kompromitującymi nagraniami, rozmowami i seks taśmami, odważą się wyznać prawdę? I czy uda się aresztować człowieka, który zniszczył ich życie?

"Zaczarowane" to opowieść o samotności w związku, o niekończącej się nadziei na prawdziwe uczucie i o tym, jak bardzo można oślepnąć w miłości. To także historia o sile i solidarności kobiet. I o tym, że nigdy nie wolno się poddawać.

O e-booku Zaczarowane blogerzy napisali:

Zaczarowane to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Przyznaję, że czytałam w każdej wolnej chwili, bo to nie tyko genialnie napisana książka, ale i historia, która może być przestrogą dla niejednej z nas. Socha pisze nie tylko dobrze, ale i porusza ważne tematy, o których warto i trzeba pisać. - Małgorzata Cichocka - Biblioteczka u Rudej

Ach co to była za książka! Nie sądziłam, że ta historia tak mnie pochłonie... Przeczytałam w jeden wieczór zarywając część nocy. Zaczarowane to jedna z lepszych książek autorki - taka życiowa, mądra, kobieca, pokazująca nam, płci pięknej czego potrzebujemy w życiu tak naprawdę... - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Książka, która zwyczajnie boli, ale nie sposób się od niej oderwać. - Stanisława Pakoca - Opowiedziane.pl

Zaczarowane od Natasza Socha możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Świat nie jest taki zły. Źli są tylko ludzie i ludzka głupota, która potrafi zaślepić.
Miłość to fascynująca mieszanka niepewności, emocjonalnego niepokoju i jednocześnie poczucia, że to jednak ta właściwa osoba.
Życie składa się z drobiazgów, z maleńkich przyjemności, które wypełniają kolejne dni. Jeśli człowiek się ich pozbawi, zostają mu tylko puste minuty układające się w godziny, aż do czasu, kiedy należy położyć się spać.
Bo czasem trzeba wprowadzić do swojego życia odrobinę zamieszania, żeby poczuć jak płynie krew, jak bije serce i jak pulsuje całe ciało.
Potrzeba miłości robi z nas czasem ślepców.
Kiedy moje pierwsze małżeństwo chyliło się ku upadkowi, często myślałam o tym, co musiałoby się stać, aby relacja między mną a nim roziskrzyła się miłością, którą kiedyś w sobie mieliśmy. Szukając powodów takiej, a nie innej sytuacji, marząc o jej zmianie, niejednokrotnie myślałam, czego mi brakuje. I choć powody sięgały bardzo głęboko, choć do dzisiaj trudno mi o nich mówić, to jednak gdzieś z tyłu głowy zawsze przemykała jedna myśl. „Chciałabym, żeby ktoś wreszcie traktował mnie jak kobietę, a nie kucharkę, opiekunkę i sprzątaczkę. Chciałam, żeby ktoś usiadł obok, przytulił i powiedział, jak ważna dla niego jestem. I że choćby nie wiem co, zawsze będzie dla mnie wsparciem”. Dużo? Może nie, ale prawda jest taka, że w praktyce częste obdarowywanie drugiego człowieka małymi gestami bywa trudniejsze niż się spodziewamy. Dlatego miałam w sobie dużo wyrozumiałości dla bohaterek książki Zaczarowane Nataszy Sochy, bowiem próbowały w jakiś sposób zaspokoić swoje potrzeby, a zostały zmanipulowane, okłamane i w efekcie okradzione. Każdemu, kto powie, że na to zasłużyły (bo były naiwnymi pannami albo głupimi babami) będę życzyła tego samego. Bo łatwo jest oceniać, stojąc z boku. A ludziom naprawdę czasem po prostu brakuje ciepła.

Natasza Socha porusza temat oszustwa matrymonialnego, przedstawiając nam historię czterech kobiet, które zostały uwikłane (a właściwie uwikłały się) w związek z szantażystą. Rozkochane, oczarowane i zafascynowane nie zdołały ustrzec się przed sukcesywnie realizowanym planem współczesnego Tulipana, którego celem było wygodne życie i odpowiednio wyposażony portfel.

Tym, co uderza w Zaczarowanych, to perspektywa, z której czyta się powieść. Siedząc w wygodnym fotelu, z ciepłą herbatą podaną przez ukochanego, z ogromnym poczuciem bezpieczeństwa, bycia ważną i kochaną, próbowałam odnaleźć się w sytuacji Martyny, Anny, Jadwigi i Karoliny. I wtedy przypomniałam sobie to, co miałam w głowie kilka lat temu. Chciałam czuć się najważniejsza na świecie i nie wiadomo, co by się stało, gdyby na mojej drodze pojawił się Dorian – mistrz kamuflażu, pozbawiony uczuć hochsztapler, kłamca doskonały. I właśnie z tej perspektywy – ułożonego życia kobiety, której udało się trafić na tego jedynego, czułam ogromne współczucie dla bohaterek. Ale nie tylko. Również dla ich rodzin, bowiem prawda jest taka, że konsekwencje złych wyborów zawsze tak czy inaczej spadają na najbliższych.

To kolejna powieść z serii – jak ja ją nazywam – „codzienne dramaty”. Jest ich całe mnóstwo, a Socha konsekwentnie stara się je rozpracowywać. Ma to wiele zalet. Mnie pozwoliło na docenienie miejsca, w którym jestem. Komuś innemu może pokazać, że nie tylko on znalazł się w podbramkowej sytuacji i że z wszystkiego można jakoś wyjść – czasem wystarczy tylko poprosić o pomoc. Niektórym może przelecieć przez głowę myśl „może wcale nie jest mi tak źle, jak mogłoby się wydawać?”. Wierzę, że znajdą się też tacy, dla których wydarzenia opisane w Zaczarowanych wydadzą się totalną abstrakcją. Jednak takie scenariusze pisze życie i trudno z tym dyskutować.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Spadło mi z regała
Podobno na każdego jest sposób. Mówią, że nie istnieje człowiek, którego nie da się oszukać czy zmanipulować. Były różne, ale wszystkie zaufały i zakochały się prędzej czy później. Od bajki do najgorszej perfidii. Fakty są bezlitosne, jednak zwykłemu człowiekowi w głowie się nie może pomieścić, że masowo można fundować ludziom tak paskudne upadki. Książka, która zwyczajnie boli, ale nie sposób się od niej oderwać.Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Opowiedziane.pl
Ach co to była za książka! Nie sądziłam, że ta historia tak mnie pochłonie... Przeczytałam w jeden wieczór zarywając część nocy. Zapraszam na moją opinię na temat najnowszej książki pani Sochy.

Historia jakich wiele... Cztery kobiety, każda w innym wieku, o innym statusie, innym wyglądzie. Połączyła je jedna osoba imieniem Dorian.... Martyna, Anna, Jadwiga i Karolina poznając tego mężczyznę oddały mu całe serce i czuły, że to TEN jedyny, o którym marzyły przez cale życie. Zaślepione miłością, cudownym seksem, pięknymi słówkami dały się omotać, ponieważ Dorian okazał się oszustem... Kobiety oddały mu oszczędności życia, wzięły kredyty by pomóc ukochanemu, który okazał się draniem. Kiedy dotarło do nich, że je oszukał, okazało się że na każdą z nich ma seks taśmę... Co zrobią kobiety? Czy przyznają się przed światem jak dały się oszukać? Jak skończy się ta historia poruszająca serce?

Co jakiś czas można przeczytać artykuł o oszuście matrymonialnym. Większość osób jakie znam zaśmieje się pod nosem jak można dać się tak omamić... Hmmmm po przeczytaniu historii Martyny, Anny, Jadwigi i Karoliny można zmienić zdanie na ten temat. Autorka bardzo wnikliwie opisała sytuację każdej z kobiet i powiem wam szczerze, każdą z nich rozumiałam. Wiele z nas jest samotnych, także w małżeństwie mijając się tylko w kuchni. Kobiety pragną miłości, uwielbienia, przytulenia i poczucia tego, że są te jedyne... Dlatego czytelniczka łatwo może wyobrazić siebie na miejscu pokrzywdzonych. Jak dla mnie jedna z lepszych książek autorki - taka życiowa, mądra, kobieca, pokazująca nam płci pięknej czego potrzebujemy w życiu tak naprawdę... A mimo to jak nie można ufać nikomu... To książka, po przeczytaniu której, u wielu kobiet może zapalić się światełko i kto wie może komuś uratuje dosłownie życie. Nie chodzi tu przecież o stratę pieniędzy, ale czegoś bardziej ważnego. Jednocześnie autorka pięknie ukazała siłę kobiet, które jeśli trzeba to się nie poddają, jednoczą... Bo siła jest kobietą!

Zachęcam do sięgnięcia po tę książkę fanów autorki, a także tych którzy nie znają jej pióra.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Matka książkoholiczka
Po ostatniej przeczytanej przeze mnie świątecznej książce Pani Nataszy postanowiłam bliżej zapoznać się z twórczością autorki. W moje ręce na Legimi wpadły Zaczarowane, czyli historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Przyznaję, że czytałam w każdej wolnej chwili, bo to nie tyko genialnie napisana książka, ale i historia, która może być przestrogą dla niejednej z nas. Dlaczego niejednej? Bo to właśnie kobiety najczęściej padają ofiarami oszustów matrymonialnych. Oszuści są doskonali w swoich działaniach, precyzyjni i wiedzą jak trafić w czuły punkt kobiet.

Ta historia wydarzyła się naprawdę. I nadal wydarza, niemal każdego dnia, w różnych miejscach na świecie. Cztery kobiety, które zaufały oszustowi z portalu randkowego. Które dały się zaczarować obcemu mężczyźnie, oddając mu wszystkie pieniądza, a niejednokrotnie zaciągając gigantyczne długi. Ta miłość była bardzo kosztowna. Zabrała nie tylko pieniądze, ale i wiarę w drugiego człowieka. Odarła z marzeń, pewności siebie, godności. Czy Martyna, Anna, Jadwiga i Karolina będą miały odwagę powiedzieć głośno, co je spotkało? Czy wiedząc, że Dorian dysponuje kompromitującymi nagraniami, rozmowami i seks taśmami, odważą się wyznać prawdę? I czy uda się aresztować człowieka, który zniszczył im życie? Zaczarowane to opowieść o samotności w związku, o niekończącej się nadziei na prawdziwe uczucie i o tym, jak bardzo można oślepnąć w miłości. To także historia o sile i solidarności kobiet. I o tym, że nie wolno się poddawać.

Tyle opis z okładki, który brzmi niezwykle intrygująco, ale powiem Wam, że w środku jest o wiele lepiej. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia czterech kobiet: Martyny, Anny, Jadwigi i Karoliny, które miały nieszczęście poznać Doriana. To kobiety wywodzące się z różnych miast, w różnym wieku i o różnym statusie społecznym, które połączyło jedno, a mianowicie pragnienie miłości i chęć poczucia się kobietą przed duże K. jedne w związku, w którym dawno coś się wypaliło i wielkie porywy zastąpiła szara codzienność, a inne samotne i szukające tego jedynego wymarzonego, u boku którego chciały spędzić resztę życia. Poznały go na jednym z portali randkowych. Schemat działania Doriana był podobny. Parę maili, które miały za zadanie wybadać grunt, romantyczne spotkania, kolacje i czułe esemesy. Spotkania zawsze z dala od tłumów, bo przecież ktoś mógł go poznać. Drobne pożyczki, które miały miejsce na początku związku Dorian zawsze oddawał dorzucając do tego drobiazg. Ale przede wszystkim snuł wizje wspólnego życia w domku z ogródkiem, gromadką dzieci i miłością taką, która zdarza się tylko w bajkach. To przy nim kobiety czuły się dowartościowane, pożądane i uwielbiane, rozumiane i traktowane z szacunkiem. Ideał faceta. Wszystko jednak do czasu. Jesteście ciekawi co skłoniło nasze bohaterki do szukania miłości na portalu? Sięgnijcie koniecznie po najnowszą książkę Nataszy Sochy i przekonajcie się. Poznajcie Doriana i jego metody manipulacji. Ale przede wszystkim przekonajcie się jaki finał miała ta historia i jak w takich przypadkach reagują stróże prawa.

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Często słyszymy w mediach o kobietach, które padły ofiarami oszustów. Czy są łatwowierne i głupie, czy zasługują na potępienie. Z pewnością nie, ale czasami mogłyby się zastanowić dziesięć razy zanim zrobią krok, który zaprzepaści dorobek całego życia, zanim legnie w gruzach to, co budowały przez lata. Takie historie zdarzają się i zdarzać się będą dopóty, dopóki istnieje ludzkość.

Natasza Socha napisała książkę, od której ciężko się oderwać. Książkę, która nie tylko otwiera oczy na wiele spraw, ale to też lektura ku przestrodze i to zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. To także książka o sile kobiet i ich solidarności, o ciężkiej i nierównej walce o odzyskanie nie tylko dobrego imienia, ale i poczucia własnej wartości, ale i o nadziei, bo przecież z każdej sytuacji jest jakieś wyjście.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Biblioteczka u Rudej
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć