ebook Prawo w filmie
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 255

Prawo w filmie
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 36.90
45.00 złpremium: 27.00 zł Lub 27.00 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
45.00 zł
37.77 zł
37.80 zł
38.25 zł

Autorzy opublikowanych w książce „Prawo w filmie" 21 artykułów mieli podobne ambicje jak przeciętny amerykański filmowiec. Z jednej strony opowiedzieć ciekawą historię i nie nudzić, z drugiej przekazać pewną dawkę informacji i refleksji. Mamy nadzieję, że czytelnik dowie się czegoś nowego tak o filmie, jak i o prawie. Ponieważ w kinie polskim tematyka prawna pojawia się rzadko, większość tekstów choć nie wszystkie odwołuje się do kinematografii amerykańskiej, albowiem nigdzie indziej na świecie prawnicy i tematyka prawna nie są tak często przedstawiani w filmach, a światowa dominacja kina amerykańskiego sprawia, że także w Polsce wielu ludzi swoje wyobrażenie o prawie buduje w oparciu o wiedzę czerpaną z tych filmów, nie uświadamiając sobie nawet różnic między polskim a anglosaskim systemem prawnym.

Większość prezentowanych artykułów ukazała się po raz pierwszy w latach 19992008 na łamach „Edukacji Prawniczej". Na potrzeby niniejszej publikacji zostały one poszerzone i zaktualizowane, a także przygotowano dwa zupełnie nowe teksty.

W książce omówione zostały m.in. takie filmy, jak: „Dwunastugniewnych ludzi", „Zabić drozda", „Adwokat diabła", „Werdykt", „ErinBrockovich", „Ludzie honoru", „Lot nad kukułczym gniazdem", „Ojciec chrzestny",„Wall Street", „Bezmiar sprawiedliwości" i wiele innych.

Prawo w filmie od Piotr Grabarczyk, Tomasz Stempowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć