ebook Wybrańcy
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 13991)

Wybrańcy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 31.90
wciąż za drogo?
37.20 złpremium: 24.00 zł Lub 24.00 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
40.01 zł Lub 36.01 zł
32.00 zł
32.54 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Cykl „Niezgodna” podbił serca czytelników na całym świecie. Teraz Veronica Roth powraca – silniejsza niż kiedykolwiek przedtem – z dylogią dla młodych dorosłych. „Stworzona z wielką wyobraźnią, niesamowita i pełna zwrotów akcji opowieść, która prowadząc przez zawiłe labirynty magii i wojny, trafia wprost do serca” – Diana Gabaldon, autorka serii „Outlander”

Veronica Roth powraca w wielkim stylu!

„Wybrańcy” zaczynają się tym, czym inne powieści się kończą – zwycięstwem bohaterów nad potężnym przeciwnikiem. Piętnaście lat wcześniej piątka zwykłych nastolatków została wskazana proroctwem do walki z Mrocznym – potężnym bytem niosącym zniszczenie Ameryce. Mroczny zrównał z ziemią całe miasta i zamordował tysiące ludzi. Wybrańcy, bo takie miano zyskała piątka nastolatków, poświęcili wiele, by go pokonać. Po upadku Mrocznego świat wrócił do normalności… dla wszystkich poza nimi. Bo co można zrobić, jeśli jest się jednym z pięciu celebrytów, z wykształceniem obejmującym jedynie magiczne zniszczenie, kiedy nie ma już na nie zapotrzebowania? A może jednak jest?
W sposób niezrównany, nowatorski i niesamowicie wciągający Veronica Roth wraca do swoich korzeni i korzystając z najlepszych elementów takich gatunków, jak urban thriller, science fiction i fantasy, tworzy silną bohaterkę, która jest gotowa poświęcić wszystko w walce o przyjaźń i… miłość.

„Choć na dynamiczną fabułę książki składają się magia i wartka akcja, to właśnie pogłębione portrety bohaterów imponują o wiele bardziej. Roth analizuje przyszłość, która czeka uwielbianych i rozsławionych nastoletnich bohaterów, wkraczając z przytupem w świat fantastyki dla dorosłych” – „Kirkus”

„W «Wybrańcach» Veronica Roth osiąga wyżyny wirtuozerii, tworząc hybrydę thrillera/fantasy/science fiction, jakiej nigdy dotąd nie czytałem. Historia eksbohaterów, którzy mierzą się z traumami z przeszłości, pokazuje, z czym wiąże się ratowanie świata oraz jak wygląda ciemna strona przeznaczenia” – Blake Crouch, autor „Rekursji”

Rekomendacje: 

Wybrańcy byli dla mnie dużym zaskoczeniem. Naprawdę świetnie się bawiłam, czytając.  Kilka zwrotów akcji i ujawnień było całkiem przewidywalnych, ale reszta mnie zaskoczyła. Jeśli lubisz lżejsze science fiction z mocną stroną fantasy, pokochasz tę książkę. - Paulina Kaleta - reading My Love

Wybrańcy od Veronica Roth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Twórczość Veroniki Roth jest mi znana, dzięki cyklowi Niezgodnej. Jednak tę serię znam tylko z filmu. Gdy tylko zobaczyłam tę książkę, postanowiłam w końcu poznać jej twórczość i to było coś...

Opis na okładce wręcz krzyczy, że autorka powróciła w wielkim stylu. Nie mogę tego potwierdzić ani zaprzeczyć, bo przecież to moja pierwsza książka pisarki. Jednak nasunął mi się pewien wniosek. Fabuła jest świetna, ale tempo akcji jest wolne i do pewnego momentu... nudne. Dopiero jakieś 150 stron do końca wszystko nabrało sensu i takiego rozpędu, że nie wiem nawet jak mam to opisać. Szkoda, że będziemy musieli poczekać na drugi tom, ponieważ sprawdzając serię na Goodreads.com nie było jeszcze podanej ani daty wydania, ani okładki.

Zanim zacznę opowiadać o fabule i bohaterach skupię się jeszcze na jednej istotnej rzeczy w tej powieści. A mianowicie... Okładka i to jak ta książka prezentuje się wewnątrz. To coś przepięknego. Jestem pod wielkim wrażeniem i doceniam bardzo. Okiem grafika też. A teraz przejdźmy do tego co dzieje się w książce.

To pierwszy tom dylogii, który rozpoczyna się tak jak kończą się tego typu powieści czyli szczęśliwe zakończenie. Głównymi bohaterami jest pięcioro przyjaciół, którzy zostali wytypowani poprzez proroctwo do wali z Mrocznym - bytem, który niósł zniszczenie w Ameryce. To właśnie piątka nastolatków nazwana Wybrańcami pokonała złe moce, które zrównywały miasta z ziemią. Po wygranej wszystko wróciło do normy, jednak nie dla wszystkich. Ci, którzy zostali nazwani Wybrańcami muszą mierzyć się z traumami, których doświadczyli...

Fabuła Wybrańców bardzo mi się podobała, mimo że początek był bardzo wolny i nudny. Zostałam wciągnięta w niezwykły świat, który jest połączeniem znanych mi gatunków, m.in. science fiction, fantasy czy thrillera. Bohaterowie powieści bardzo mnie zaskoczyli a najbardziej główna bohaterka Sloane. W końcu! Tak! Dostałam bohaterkę, która od samego początku jest waleczna, pewna siebie i jest w stanie poświęcić wszystko, aby uratować tych, których kocha. A nie... Zawsze... Te szare, biedne, bezbronne myszki, które dopiero po pewnym czasie odkrywają, jaką to w sobie nie posiadają super moc i że jednak są wstanie osiągnąć wszystko. Także wielki plus za takich bohaterów. Chcę więcej!

Styl powieści przez większą część jest nudny nie będę tego ukrywać. Jednak jest coś w tej historii, że mimo znużenia chce się ją czytać. Jeśli przetrwacie tę nudniejszą część to zapewniam, że będziecie się świetnie bawić przy końcowych scenach. Tam najwięcej się dzieje i z rozmów, jakie przeprowadziłam to wiele osób właśnie mówiło mi, że to typowe dla Veroniki Roth jeśli chodzi o poprowadzenie akcji i całej fabuły. Podsumowując ja polecam i z niecierpliwością czekam na kontynuację.

Ocena: 4+/6
©Zaczytana Majka
Powieści Veroniki Roth bardzo lubię i miło wspominam lekturę cyklu Niezgodna. Kiedy dowiedziałam się, że w Polsce ukaże się kolejna książka tej autorki, zaczęłam zacierać ręce. Co więcej, po pozytywnej opinii Zuzy z kanału Zaksiążkowane, jeszcze bardziej zapragnęłam sięgnąć po tę pozycję. Jak wyszło? O tym opowiem w dzisiejszej recenzji.

Historia rozpoczyna się tym, czym kończą inne powieści - zwycięstwem dobra nad złem. Piętnaście lat wcześniej, piątka Wybrańców staje do walki z Mrocznym – bytem niosącym zniszczenie Ameryce. Zrównał on z ziemią całe miasta i mordował tysiące ludzi. Wybrańcy poświęcili wszystko, by go pokonać. Po odejściu Mrocznego świat odzyskał równowagę, jednak oni sami nie do końca. Co mogą zrobić, będąc celebrytami z magicznym wykształceniem, jeśli nikt już go nie potrzebuje? Jednak czy na pewno tak jest?

Ogromnym plusem tej powieści jest główna bohaterka. Sloane, bo tak ma na imię, zachwyciła i zaciekawiła mnie od samego początku. Nie jest ona bohaterką, która użala się nad sobą, lecz postacią czynu – potrafi się postawić, choć ma niemałe problemu z agresją. To właśnie to często naraża ją na różne problemu i konflikty, ale czy ona się tym przejmuje? Absolutnie nie. Sloane jest niezwykle wyrazista, przez co (w moim odczuciu) cała reszta bohaterów rozmywa się we mgle. Nie wszystkim może się to spodobać, ale ja nie miałam z tym problemu, chociaż rzeczywiście lepiej byłoby poznać pozostałe postaci.

Jeśli chodzi o styl pisania autorki, to od pierwszej strony widać, jak bardzo rozwinął się warsztat pisarski autorki. Ponadto, powieść ta została napisana w stronę bardziej dorosłych czytelników i taki język również został zastosowany - obecność przekleństw jest na to dowodem. Lektura Wybrańców była dla mnie ciekawym doświadczeniem szalenie cieszę się, że udało mi się poznać tę historię, jednak... to nie było do końca to, czego się spodziewałam. Pierwsze sto stron wlekło się okropnie, przez co czytanie było dla mnie bardziej męką niż przyjemnością. Później zaczęło robić się ciekawie i naprawdę czułam, że chcę zaangażować się w tę historię całą sobą. Jednak dla mnie lektura tej pozycji przypominała sinusoidę: raz było superciekawie i wciągająco, a zaraz potem robiło się nużąco.

Ostatnie sto stron sprawiło, że moje serce zabiło szybciej i tak naprawdę ta końcówka uratowała całą książkę. Szczerze mówiąc, po Roth spodziewałam się czegoś wciągającego od samego początku i tu się bardzo rozczarowałam. Jednak mimo tego, nie uważam, że jest to zła pozycja. Wybrańcy to naprawdę świetna książka, którą można przypisać do gatunku Sci-Fi, którą czyta się szybko i na swój sposób przyjemnie. To, że mnie nie zaspokoiło czytelniczo w taki sposób, jak chciałam, nie oznacza, że nie zaspokoi kogoś innego. Ostatnie strony sprawiły, że jeśli pojawi się kontynuacja, na pewno się z nią zapoznam bliżej, bo liczę na to, że tam dopiero zacznie się dziać.

Jeżeli szukacie dobrej i ciekawej powieści na zimowy wieczór, Wybrańcy jak najlepiej się polecają - skutecznie odetną Wasze myśli od brutalnej rzeczywistości.

Ocena: 4+/6
©Inthefuturelondon
Serię Niezgodna czytałam już jakiś czas temu. I ucieszyłam się, że autorka napisała kolejną powieść, której byłam bardzo ciekawa.

Wybrańcy zaczynają się tym, czym inne powieści się kończą – zwycięstwem bohaterów nad potężnym przeciwnikiem. Piętnaście lat wcześniej piątka zwykłych nastolatków została wskazana proroctwem do walki z Mrocznym – potężnym bytem niosącym zniszczenie Ameryce. Mroczny zrównał z ziemią całe miasta i zamordował tysiące ludzi. Wybrańcy, bo takie miano zyskała piątka nastolatków, poświęcili wiele, by go pokonać. Po upadku Mrocznego świat wrócił do normalności… dla wszystkich poza nimi. Bo co można zrobić, jeśli jest się jednym z pięciu celebrytów, z wykształceniem obejmującym jedynie magiczne zniszczenie, kiedy nie ma już na nie zapotrzebowania? A może jednak jest?”

Wybrańców jest piątka – Matt, Esther, Albie, Inez i Sloane – to właśnie ta ostatnia przewodzi narracji. Bardzo ją polubiłam. Twarda i konkretna osoba. Uwielbiam jej postawę „Jestem ponad tym”. To wydawało się tak realne, jakby tak zachowywała się prawdziwa osoba po pokonaniu złego władcy. Inne postaci też okazały się naprawdę interesujące i różnorodne.

Każdy członek tej pięcioosobowej grupy inaczej traktuje swoje doświadczenie. Sloane cierpi na zespół stresu pourazowego. Matt ma obsesję na punkcie utrzymania swojego wizerunku jako bohatera. Kolejny zmaga się z uzależnieniem. U każdego z nich trauma wygląda inaczej.

Tempo w Wybrańcach zrobiło na mnie wrażenie. Martwiłam się, że skoro książka rozgrywa się PO wielkim konflikcie, to będzie nudna, a okazało się zupełnie inaczej . Wręcz pożarłam ją w kilka godzin. Tam, gdzie mogło być nudno i chaotycznie, fabuła została bardzo dobrze przemyślana i wyjątkowa, co uczyniło ją naprawdę wciągającą lekturą.

Budowanie świata okazało się także intrygujące. Prawie jak świat, w którym żyjemy, ale z kilkoma elementami fantasy. Dostałam wibrujące historie o superbohaterach. Opowieść poszła również w kilku kierunkach, których naprawdę się nie spodziewałam. W pewnym momencie nastąpiła wielka zmiana, która bardzo mnie zaskoczyła i nie zamierzam wdawać się w szczegóły, ale moje serce kochające science-fiction było bardzo szczęśliwe. Kilka zwrotów akcji i ujawnień było całkiem przewidywalnych, ale reszta mnie zaskoczyła.

Ogólnie rzecz biorąc, Wybrańcy byli dla mnie dużym zaskoczeniem. Naprawdę świetnie się bawiłam, czytając. Jeśli lubisz lżejsze science fiction z mocną stroną fantasy, pokochasz tę książkę. Wybrańcy dali mi bodziec, którego bardzo potrzebowałam, aby jeszcze nie rezygnować z popularnych współczesnych autorów. Z pewnością nie mogę się doczekać więcej od Roth w przyszłości.

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć