ebook Paskudna historia
3.67 / 5.00 (liczba ocen: 2196)

Paskudna historia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 29.56
Audiobook - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 18.95 zł Lub 18.95 zł
29.56 zł Lub 26.60 zł
37.90 zł
37.90 zł
37.91 zł Lub 34.12 zł
28.43 zł
30.09 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Zostawiając chwilowo komendanta Martina Servaza, Bernard Minier zanurza się w świecie, gdzie niebezpieczeństwo czai się nie tam, gdzie można by się go spodziewać i opowiada znakomitą, choć naprawdę paskudną historię…

Na początku jest strach. Strach przed zatonięciem. Strach przed innymi – tymi, którzy mnie nienawidzą, którzy chcą mi się dobrać do skóry. I jeszcze - strach przed prawdą.

Uprzedzam: to nie jest jakaś banalna historia. O nie. To paskudna historia. Tak, wyjątkowo paskudna…

Na jednej z wysp archipelagu San Juan, gdzie przez większą część roku pada deszcz, i gdzie trudno coś ukryć, bo wszyscy się znają, dochodzi do makabrycznego morderstwa. W pewien ponury, sztormowy wieczór na ustronnej plaży znalezione zostają zwłoki szesnastolatki, zamordowanej w bestialski sposób. Kto i dlaczego zgotował tej dziewczynie taki los? Rusza policyjne śledztwo…

Bernard Minier, w szczytowej formie, wraca z kolejnym niezrównanym thrillerem, który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony i skłania do myślenia nie tylko o tym, do czego zdolny jest człowiek jako jednostka, ale także o tym, co z duszą ludzką robi współczesny świat i jego zdobycze, którymi ludzkość tak bardzo się szczyci.

Rekomendacje:

Paskudna historia to mroczna i miejscami brutalna książka, która trzyma w napięciu do samego końca. Autor nie szczędzi nam intryg, kłamstw, morderstw oraz ponurego nastroju. Ksiązkę Paskudną historię polecam każdemu o mocnych nerwach, kto szuka ciekawego kryminału z zakończeniem, jakiego się nie spodziewacie! Na pewno sięgnę z przyjemnością po inne książki autora! - Łukasz Marciniak - Świat fantasy

Paskudna historia od Bernard Minier możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bernard Minier to francuski autor kryminałów, które zdobyły uznanie czytelników, nie tylko w jego ojczyźnie, ale również i za granicą. Jego książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków, w tym na polski. Autor zdobył również liczne nagrody, m.in dwukrotnie na Festival du film policier de Cognac w 2011 i 2015. Wszystkie cztery jego książki zostały wydane w Polsce przez Dom Wydawniczy Rebis.

Akcja Paskudnej historii rozgrywa się na Glass Island. Jest to niewielka wyspa położona na północ od Seattle, należąca do archipelagu San Juan, na który składa się ponad siedmiuset wysp oraz wysepek. Krajobraz wyspy jest dość ponury - mamy tutaj nieprzebyte lasy, dookoła morze a na kontynent czy sąsiednie wyspy można dostać się promem lub własną łodzią (wersja bardziej ryzykowna i mniej przyjemna). Jeśli nie pada akurat deszcz, to mamy gęstą mgłę a pięknych słonecznych dni jest raczej niewiele. Pewnego deszczowego dnia główny bohater Henry ma ostrą sprzeczkę ze swoją dziewczyną Naomi na promie, która chce z nim zerwać. Ta nieomal nie ląduje w zimnym oceanie podczas szarpaniny i szybko po tym wydarzeniu znika. Następnego dnia Henry wraz z przyjaciółmi Johnnym, Kaylą i Charlim zastanawiają się, co też mogło się stać z ich przyjaciółką, kiedy nie pojawia się w szkole. Tymczasem policja tego samego dnia odkrywa zwłoki młodej dziewczyny na plaży - Naomi a jej chłopak z miejsca staje się podejrzanym numer jeden. W tym osądzie policję popierają liczni mieszkańcy oraz koledzy Henry'ego, uprzykrzając mu znacząco życie. Ten postanawia sam dowiedzieć się prawdy, kto zamordował jego dziewczynę i zaczyna niebezpieczne śledztwo na własną rękę.

Orka drapieżna jest najbardziej okrutnym ze ssaków morskich, ale człowiek wędrowny to najbardziej okrutny ssak na całym świecie.

Paskudna historia posiada niezwykle ciekawy klimat i nastrój, który udziela się czytelnikowi w trakcie lektury. Mała i dość przygnębiająca wyspa, na której każdy się zna i razem mieszkańcy tworzą dość zamkniętą społeczność. Do tego deszczowe i sztormowe dni pogłębiają ponury wydźwięk historii. A przy tym na wyspie znajdziemy szereg bardzo oryginalnych i wyróżniających się postaci. Dwie lesbijki, wychowujące Henry'ego, które na wyspę przeprowadziły się osiem lat temu, w nieco tajemniczych okolicznościach a jedna z nich jest na dodatek głuchoniema. Rodzina Oatesów, którzy prowadzą swoje ciemne interesy i każdy boi się zapuszczać na ich posiadłość. Czy bajecznie bogaty miliarder, kandydujący w wyborach o możliwościach szpiegowania ludzi większych niż amerykańskie służby. Każda postać z jaką zetkniemy się w książce posiada cechy wyróżniające ją, co tworzy barwną i urozmaiconą społeczność. Na sam koniec zostawiłem Henry'ego. Bowiem jest on zarówno narratorem jak i głównym bohaterem książki - opowiada swoją historię. Komu? To zagadka, która bynajmniej tak szybko nie zostanie rozwiązana. A wracając do bohatera - w sposób rzetelny relacjonuje on każde wydarzenie, każde swoje podejrzenie. Z biegiem czasu poznajemy go coraz lepiej, jednakże nie opuszcza nas wrażenie, że Henry nie mówi całej prawdy, zwłaszcza o sobie...

Bernard Minier w swojej książce porusza niezwykle ważny współcześnie problem, mianowicie prywatności i ujawniania danych w internecie oraz jak przez to możemy być łatwo szpiegowani... i szantażowani. Autor dość dobitnie podkreśla jak niewiele trzeba, by zdobyć kompromitujące fakty, o których chcielibyśmy by nie wiedziała cała nasza społeczność. A nie oszukujmy się, każdy ma coś na sumieniu, coś czego lepiej by sąsiedzi nie wiedzieli... By nie wyszły na jaw te informacje, jesteśmy gotowi zrobić wszystko, nawet zapłacić duże pieniądze. To otwiera szerokie pole dla wszelkiej maści szantażystów. Tak naprawdę, dopóki nas osobiście nie dotknie taka przykra sprawa, twierdzimy, że problem nas nie dotyczy, nam się to nie zdarzy. Ale co jeśli to się stanie? Często cienka granica oddziela nas od bycia poszkodowanym, bowiem tak łatwo ujawniamy w internecie informacje o sobie...

To ktoś, kogo nikt nie podejrzewa... A jednocześnie musi mieć dostęp do pewnych informacji.

Paskudna historia to mroczna i miejscami brutalna książka, która trzyma w napięciu do samego końca. Autor nie szczędzi nam intryg, kłamstw, morderstw oraz ponurego nastroju. Mała, deszczowa wyspa doskonale pogłębia posępny klimat książki. A przy tym Minier porusza jakże istotny problem prywatności i poufności naszych danych. Paskudną historię polecam każdemu o mocnych nerwach, kto szuka ciekawego kryminału z zakończeniem, jakiego się nie spodziewacie! Na pewno sięgnę z przyjemnością po inne książki autora!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Świat fantasy
Thriller wywracający wszystko do góry nogami. To pierwsza opinia którą usłyszałam o książce Paskudna historia Bernarda Minier. Czy się sprawdziła?

Akcja powieści toczy się na jednej z wysp na Pacyfiku, między Ameryką, a Kanadą. Wydaje się, że życie na tak małym obszarze, gdzie właściwie wszyscy się znają mija bardzo spokojnie i nie może niczym zaskoczyć. Tymczasem dochodzi do brutalnego morderstwa. Ginie szesnastoletnia dziewczyna. Okoliczności zdarzenia budzą wątpliwości. Mieszkańcy są zszokowani. Jak się okazuje mają oni wiele tajemnic, które niekoniecznie powinny wyjść na światło dzienne. Najbardziej przerażony wydaje się być chłopak ofiary, który postanawia na własną rękę odkryć tajemnicę śmierci dziewczyny. Przy okazji poznaje wiele odpowiedzi na pytania dotyczące własnego życia.

Co jest pewne to to, że książka wciąga i nie chce za bardzo puścić, aż do momentu, w którym dojdzie się do ostatniej strony. Jest szybka akcja, są elementy zamieszania i zaskoczenia. Czyta się ja bardzo dobrze . Początek może trochę spokojniejszy, mniej intrygujący. Ale im dalej, tym czytelnik jest bardziej zainteresowany. Trudno rozgryźć tę zagadkę, co jest dodatkowym plusem książki Miniera.

Choć w thrillerach najważniejsze jest napięcie i wartkość akcji, w tej powieści spodobało mi się również zwrócenie uwagi na potęgę internetu oraz portali społecznościowych w dzisiejszym świecie. W tym momencie nikt jest anonimowy, choćby mieszkał na najdalszym zakątku świata. Po tej lekturze zastanawiam się czy przekroczenie granic i skrócenia odległości jest naszym sukcesem, czy właśnie krokiem działającym na naszą niekorzyść.

Osobiście uważam Paskudną historię za ciekawą i wartą przeczytania. Co prawda moje oczekiwania były zbyt wygórowane i chyba dlatego „fajerwerki nie wystrzeliły”. Ale poczucie, że przeczytało się dobrą książkę pojawiło się z całą pewnością.

Polecam !!

Ocena: 5/6
czytaj więcej
©FiFraKu
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć