ebook Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckim
4.8 / 5.00 (liczba ocen: 5)

Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 23.90
wciąż za drogo?
23.90 zł Lub 21.51 zł
32.00 zł
24.00 zł
-8% 26.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Koszmarne zbrodnie z sierpem i młotem w tle.

Związek Radziecki miał być rajem na ziemi – równość, dobrobyt i bezpieczeństwo dla każdego obywatela. Jednak próby całkowitego wyeliminowania przestępczości szybko okazały się mrzonką. W ZSRR zdarzały się historie przestępstw tak wielkie lub tak nietypowe, że zapisały się one w annałach tego państwa.
Uprowadzenie samolotu przez 11-osobową rodzinę muzyków, zbrodniarka wojenna ukrywająca się przez 35 lat, działający przez wiele lat seryjni mordercy, złodzieje obrazów oraz sprawcy zadziwiającego napadu na bank...

Autor książki opisuje w esejach dziesięć frapujących historii, od których trudno się oderwać. Barwne losy ludzi, napięcie niczym w bestsellerowym kryminale, przekonująco ukazane motywy zbrodni i profile psychologiczne zabójców, a także szczegółowo zarysowane tło historyczne. To opowieści fascynujące i wstrząsające, które pozwalają wejść w skórę zarówno ofiar, jak i ich katów.

Rekomendacje:

Autor wykonał kawał solidnej pracy, bazując na licznej literaturze, artykułach oraz w oparciu o film dokumentalny. To, co ważne poznajemy życie zbrodniarzy, dowiadując się tym samym o motywach postępowania, co pchnęło ich do takiego kroku. Talgat Jaissanbayev napisał książkę ukazującą prawdziwe historie, które warto poznać. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckim od Talgat Jaissanbayev możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie ma chyba Państwa, w którym nie dochodziłoby do zbrodni. Te najsłynniejsze w ZSRR opisuje Talgat Jaissanbayev. W książce Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckim poznajemy szczegóły wstrząsających historii.

Ta poruszająca literatura faktu pozwala nam poznać motywy zbrodniarzy oraz ich profile psychologiczne. Autor skrupulatnie odzwierciedla te wydarzenia z historii Związku Radzieckiego, które zapisały się niechlubną kartą w dziejach kraju, który miał być rajem na ziemi. Talgat Jaissanbayev opisuje wydarzenia z uprowadzenia samolotu przez 11-osobową rodzinę muzyków. Poznajemy również historię seryjnych morderców, złodziei obrazów, czy też sprawców napadu na bank, jak i również zbrodniarki wojennej, która ukrywała się przez trzydzieści pięć lat.

Autor wykonał kawał solidnej pracy, bazując na licznej literaturze, artykułach oraz w oparciu o film dokumentalny. To, co ważne poznajemy życie zbrodniarzy, dowiadując się tym samym o motywach postępowania, co pchnęło ich do takiego kroku.

Książka rozpoczyna się historią z 8 marca 1988 roku, kiedy to członkowie 11-osobowej rodziny uprowadzili samolot TU-154 wykonujący lot nr 3739 na trasie Irkuck-Kurgan-Leningrad. Poznając historię tej rodziny, możemy dokładnie „wczuć” się w ich motywy postępowania. Ta historia nie tylko ukazuje zbrodnie, lecz trudne życie rodziny, która jedyną drogę ucieczki ze Związku Radzieckiego upatrywała w porwaniu samolotu.

Zadziwiającą historią są losy Tońki Cekaemistki, zbrodniarki wojennej ukrywającej się przez trzydzieści pięć lat. Jak to możliwe, że tak długo, była nieuchwytna? Talgat Jaissanbayev ukazuje nam jak los dał jej możliwość ukrycia swojej prawdziwej tożsamości jeszcze skuteczniej.

Jeśli chcecie poznać kulisy kulturalnej kradzieży, historię radzieckiego Kuby Rozpruwacza oraz kazachskiego Kanibala, to koniecznie sięgnijcie po książkę „Słynne zbrodnie w ZSRR. 10 najgłośniejszych przestępstw w Związku Radzieckiego”. Nie tylko one zmrożą Waszą krew. Również włamanie do banku państwowego Armenii jest wydarzeniem bez precedensu. Zadziwiające jest to, że włamywacz zdołał unieść gotówkę w kwocie półtora miliona rubli radzieckich, co „pod koniec lat 70. stanowiło równowartość pięćdziesięciu milionów współczesnych złotych”. Myślę, że nie o samą kradzież tutaj chodzi. Głównie motyw złodzieja przyprawia nas o ciarki na całym ciele.

Wszystkie historie ukazane przez Jaissanbayeva takie właśnie są. Spektakularne oraz wstrząsające. Ta książka to ciekawe spojrzenie na zbrodnie, oraz osoby ich dokonujące.

Książkę kończy opis wydarzeń z Kurska. W 1968 roku dwóch dziewiętnastoletnich żołnierzy radzieckich postanowiło zemścić się na świecie. Bladym świtem zdezerterowali z jednostki wojskowej dokonując krwawej zbrodni. Wdarli się do jednego z mieszkań w Kursu, zabijać domowników. Po zabarykadowaniu się w mieszkaniu zaczęli strzelać do ludzi na placu znajdującym się koło dworca.

Talgat Jaissanbayev napisał książkę ukazującą prawdziwe historie, które warto poznać. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć