ebook Nikola Tesla. Cudowny umysł - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Nikola Tesla. Cudowny umysł - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - polecana oferta: 23.16
wciąż za drogo?
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
24.90 zł
22.22 zł
24.90 zł

„Nikola Tesla. Prodigal Genius” to książka biograficzna poświęcona jednemu z najwybitniejszych wynalazców w historii ludzkości. Jej autorem jest John Joseph O’Neill – amerykański pisarz, redaktor naukowy pisma „New York Tribune”, który w 1937 roku został uhonorowany prestiżową Nagrodą Pulitzera za pracę historyczną przygotowaną z okazji obchodów trzechsetnej rocznicy założenia Uniwersytetu Harvarda.

Z całą pewnością jest to najbardziej intymna i poruszająca biografia Tesli. Opiera się w znacznej mierze na rozmowach i wspomnieniach jakich próżno szukać gdzie indziej i można stwierdzić, iż w zasadzie wszystkie późniejsze filmy, opracowania i książki bazują właśnie na tym dziele! Jego szczególny atut stanowią liczne, żywe dialogi, np. pomiędzy Teslą a Westinghouse’m, które O’Neil zdołał zrekonstruować dzięki swojej zażyłości z serbskim wynalazcą.

Niezwykłe jest to, że w zarysowanym przez Johna O’Neilla portrecie znajdujemy tak drobne, a znaczące szczegóły z życia Tesli, że można odnieść wrażenie, że mamy do czynienia z jego autobiografią. Nie może dziwić, że sam Nikola Tesla zwrócił się pewnego razu do Autora tej książki słowami:

„Panie O’ Neill, pan rozumie mnie lepiej niż jakikolwiek inny człowiek na świecie...”

Nikola Tesla. Cudowny umysł - audiobook od John Joseph O'Neill możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć