ebook Słowianie: Rzeczywistość i fikcja wspólnoty: VI-XV wiek
3.43 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Słowianie: Rzeczywistość i fikcja wspólnoty: VI-XV wiek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 48.30
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
64.17 złpremium: 41.40 zł Lub 41.40 zł
-19% 55.20 zł Lub 49.68 zł
69.00 zł
69.00 zł
48.30 zł
57.13 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

W Europie żyje około 250 milionów użytkowników języków słowiańskich. To ponad jedna trzecia ludności kontynentu. Co to oznacza dla naszego rozumienia europejskiej kultury i historii? Czy słowiańskojęzyczna ludność Europy ma jakąś szczególną "słowiańską" tożsamość, specyficzną "słowiańską" kulturę i historię?

Obierając te pytania za punkt wyjścia, Eduard Mühle na nowo opowiada historię Słowian w średniowieczu. W oparciu o wnikliwe badania źródłowe roztacza przed czytelnikiem podwójną perspektywę. Z jednej strony opisuje realne struktury, które skrywają się za historycznym zjawiskiem Słowian - począwszy od wczesnosłowiańskich grup ludności i ich pierwszych władztw od VII do IX w., przez słowiańskojęzyczne państwa i nationes od X do XII wieku, aż do późnośredniowiecznych społeczeństw od XIII do początku XV wieku. Z drugiej strony bada postrzeganie ludów słowiańskich w źródłach bizantyjskich, łacińskich i arabskich, przedstawia także własną historyczną autopercepcję Słowian, by pokazać, jak wizerunki te począwszy od VI wieku służyły projektowaniu lub też "wyobrażaniu" Słowian jako konstruktu kulturowego i już w średniowieczu stawały się narzędziem polityki historycznej, wykorzystywanym w różnych kontekstach i do różnych celów.

Słowianie: Rzeczywistość i fikcja wspólnoty: VI-XV wiek od Eduard Mühle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć