ebook Książka o miłości
3.26 / 5.00 (liczba ocen: 479)

Książka o miłości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.08
Audiobook - najniższa cena: 21.69
wciąż za drogo?
27.08 zł
42.99 zł
42.99 zł Lub 38.69 zł
39.00 zł
42.99 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

To rzecz, jakiej świat nie widział, czyli esej w dialogu. Na temat, który dotyczy każdego. Temat, którego istotę uchwycić najtrudniej.

Książka dla osób, które chcą być kochane.

Tak się zdarzyło, że Olga Drenda, autorka Duchologii, i Małgorzata Halber, autorka Najgorszego człowieka na świecie, zaczęły rozmawiać o miłości. Olga z analitycznym podejściem człowieka Rozumu, Małgorzata z przekonaniem, że Rozum ma niewiele wspólnego z Emocjami. 

Obie pochodzą w jakimś stopniu z internetu, gdzie tylko ironia i poker face gwarantują, że nie staniesz się człowiekiem z mema. A najtrudniej jest rozmawiać na serio o tym, czego się boimy albo czego nam brakuje.

Po drodze pojawili się pomocnicy, tak różni jak Marcel Proust, Pieseł, filozofia, literatura i życie. Tak powstała książka, w której – być może – uda się Wam, czytelnicy i czytelniczki, odnaleźć własne doświadczenia. I dzięki niej uniknąć błędów, które popełniamy, bo chcemy być kochani.

Rekomendacje: 

Autorki nie mają tematów tabu. Piszą o zdradzie, swobodnie wchodzą w obszary seksualności i seksu. W końcu miłość bez cielesności nie istnieje. Nie stronią od wplatania psychologicznego oraz czysto ludzkiego spojrzenia. Wszystko to bez teoretyzowania i snucia nużących wywodów. Konstrukcja książki okazała się bardzo interesująca w formie – z taką się jeszcze nie spotkałam. - Katarzyna Denisiuk - Na Czytniku  

Książka o miłości od Olga Drenda, Małgorzata Halber możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
„Olga Drenda – autorka Duchologii polskiej i Małgorzata Halber – autorka Najgorszego człowieka na świecie zaczęły rozmawiać o miłości”. Z tych rozmów powstał esej w dialogu, w którym obie panie przedstawiają własne zdanie na poruszane tematy.

Słowo miłość to wielki balon napompowany emocjami, oczekiwaniami, interakcjami i doznaniami. Wzajemnie się przeplatają, uzupełniają, wchodzą ze sobą w konflikty albo idą zgodnie pod rękę, by dojść do szczęśliwego finału. Każdy człowiek chciałby ten balon chwycić, zatrzymać i nie pozwolić mu odlecieć.

Kilka słów o treści

Książka o miłości jest zapisem doświadczeń autorek, obrazem ich wizji, przekonań i spostrzeżeń. W zależności od życiowych doświadczeń czytelników każdy może odebrać ją inaczej.

… nie można pokochać samego siebie, jeśli nie poczuje się tego wcześniej od innych. Przy czym to wcale nie musi być miłość romantyczna. To może być ktoś, kto dostrzeże nas, naszą pojedynczość i nasze własne elementy, takie jak to, że – nie wiem – drobno kroimy potrawy na talerzu. Albo przed snem przewracamy się na lewą stronę. (…) Dopiero wtedy. To bardzo ważne.

Książka napisana jest językiem swobodnym, momentami potocznym. Dzięki temu rezonuje swojskością i przyjaznym nastawieniem do czytelnika. Autorki nie mają tematów tabu. Piszą o zdradzie, swobodnie wchodzą w obszary seksualności i seksu. W końcu miłość bez cielesności nie istnieje. Nie stronią od wplatania psychologicznego oraz czysto ludzkiego spojrzenia. Wszystko to bez teoretyzowania i snucia nużących wywodów.

Kilka słów o wrażeniach

Nie miałam żadnych oczekiwań wobec tej książki. Chciałam, by była dobrą formą rozrywki. Czytało mi się ją zaskakująco dobrze. Autorki zaciekawiły mnie swoim punktem widzenia. Niektóre stwierdzenia były mi obce, ale było sporo momentów, kiedy uśmiechałam się do siebie i przyznawałam rację wysnutym wnioskom. Konstrukcja książki okazała się bardzo interesująca w formie – z taką się jeszcze nie spotkałam.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć