ebook Gambit królowej - audiobook
4.1 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 4094) Ilość stron (szacowana): 360

Gambit królowej - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.10
Audiobook - najniższa cena: 25.54
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
-23% 30.72 zł Lub 27.65 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
25.54 zł
31.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Książka o samotności i przyjaźni, rywalizacji i współpracy, zagubieniu i poszukiwaniu sensu życia. „Niezwykła powieść – inicjacyjna, psychologiczna, społeczno-obyczajowa, a nawet polityczna, gdy na horyzoncie pojawiają się rosyjscy mistrzowie szachów. Kto by się spodziewał, że to tak fascynujący sport” – Marcin Kube, „Rzeczpospolita”

W wieku ośmiu lat Beth Harmon trafia do sierocińca. Tam wkrótce odkrywa swoje dwie największe miłości: grę w szachy i środki odurzające. Szachów uczy się w piwnicy, pod okiem gburowatego woźnego, który szybko poznaje się na jej niezwykłym talencie. Małe zielone pigułki są podawane jej i innym maluchom, żeby w domu dziecka łatwiej było utrzymać spokój.
Obie obsesje będą towarzyszyć Beth, kiedy opuści dom dziecka, przeniesie się do rodziny adopcyjnej i spróbuje zbudować dla siebie nowe życie. Wspinając się na szczyty amerykańskich, a potem światowych rankingów szachowych, będzie się równocześnie mierzyć z własnym pragnieniem samozniszczenia.

O audiobooku Gambit królowej blogerzy napisali: 

Jak dla mnie książka jest fenomenalna – Tevis wymyślił fantastyczną bohaterkę i do tego pokazał szachy w tak emocjonujący sposób, jaki nie myślałam, że będzie możliwy. Beth jako postać literacka na pewno na długo zostanie ze mną. - Diana Chmiel - Bardziej Lubię Książki Niż Ludzi. 

Audiobooka słuchało mi się wspaniale. Wydawałoby się, że partie szachowe, ich opisy, będą nużyły, a tak naprawdę one właśnie sprawiały mi najwięcej przyjemności i frajdy, chociaż – jak wspomniałam – nie potrafię grać w szachy. Skoro tak było, to oznacza, że Walter Tavis potrafił rewelacyjnie oddać magię tej popularnej gry. - katarzyna Denisiuk

Gambit królowej - audiobook od Walter Tevis możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nie potrafię grać w szachy. (Po napisaniu tego zdania zastanawiam się, u ilu osób mogłoby być ono zdaniem otwarcia przy opisywaniu wrażeń o Gambicie królowej). Jednak wiem, że książka, gdzie szachy są głównym motywem, może być świetna. Jako przykład mogę podać Zapach miasta po burzy Olgierda Świerzewskiego. Natomiast powieść Waltera Tavisa udowadnia, że gra w szachy może być bardzo wdzięcznym tematem na fabułę książki i … serialu.

Minęła mnie fala zachwytów nad ekranizacją. Czytałam wiele pochlebnych opinii o dziele amerykańskiego pisarza. Dopiero realizacja audiobooka zachęciła mnie do zagrania w czytelnicze szachy. Przegrałam! Historia mistrzyni szachowej całkowicie mną zawładnęła.

Kilka słów o fabule

W Gambicie królowej poznajemy niebywale barwną sylwetkę Beth Harmon. Po stracie matki dorastała w sierocińcu, gdzie odkryła pasjonującą grę w szachy. Szybko okazało się, że ma ponadprzeciętne zdolności i z łatwością ogrywa swoich przeciwników. Nie tylko szachy stają się jej nałogiem, który będzie nadawał rytm i kształtował jej dalsze poczynania. Determinacja w dążeniu do bycia najlepszą sprawi, że Beth przebojem wkroczy w świat zdominowany przez mężczyzn i będzie zdobywała kolejne mistrzowskie tytuły. Droga, którą będzie musiała pokonać, nie będzie łatwa. Stanie na niej najtrudniejszy przeciwnik – ona sama i jej demony.

Kilka słów o wrażeniach

Audiobooka słuchało mi się wspaniale. Wydawałoby się, że partie szachowe, ich opisy, będą nużyły, a tak naprawdę one właśnie sprawiały mi najwięcej przyjemności i frajdy, chociaż – jak wspomniałam – nie potrafię grać w szachy. Skoro tak było, to oznacza, że Walter Tavis potrafił rewelacyjnie oddać magię tej popularnej gry.

Czy po wysłuchaniu audiobooka oglądnęłam serial? Oczywiście! Nie mogłam odmówić sobie tej przyjemności. Przyznaję, że jest porywający, a kreacja bohaterów jest równie doskonała, jak w książkowym pierwowzorze. Polecam!

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć