ebook Historia współczesnej Afryki. Wydanie II poprawione i uzupełnione
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 30)

Historia współczesnej Afryki. Wydanie II poprawione i uzupełnione
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.50
wciąż za drogo?
51.15 złpremium: 33.00 zł Lub 33.00 zł
-30% 38.50 zł Lub 34.65 zł
45.10 zł Lub 40.59 zł
55.00 zł
43.20 zł
44.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Martin Meredith jest znany jako doskonały reportażysta, biograf, a także historyk (z akademickim epizodem w życiorysie), który od wielu lat poznaje Afrykę od środka. Ta książka stanowi największe jego wyzwanie. Zawiera barwnie zarysowaną panoramę krajów – od Kairu po Kapsztad i od Dakaru po Dżibuti, a także osób – od Nkrumaha po Mugabe i od Burgiby po Mandelę i wydarzeń – od pełnych nadziei i euforii chwil towarzyszących podniesieniu czerwono-zielono-złotej flagi Ghany oraz przejęcia władzy przez Nasera po przepełniające rozpaczą ludobójstwa w Rwandzie i doprowadzające do ruiny spichlerza Afryki ekscesy Mugabe.

„Historia współczesnej Afryki to książka obszerna, ale stanowi bardzo lekką lekturę – napisana jest bowiem tak niemodnym już prostym językiem. Martin Meredith stworzył opowieść o najnowszej historii Afryki, pozbawioną pseudointelektualnych ozdobników, dyskursu opartego na gender czy postkolonialnego gniewu. Bierze na warsztat każdy z większych krajów afrykańskich i opowiada, co się tam wydarzyło po uzyskaniu niepodległości. […] Afrykańscy przywódcy znienawidzą tę książkę! […]” – „Wall Street Journal”

Historia współczesnej Afryki. Wydanie II poprawione i uzupełnione od Martin Meredith możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć