ebook Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet - audiobook
3.11 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 13)

Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 17.95
Audiobook - najniższa cena: 38.61
wciąż za drogo?
44.90 zł
44.90 zł Lub 40.41 zł
38.61 zł
44.90 zł
Inne proponowane

Jeden z najlepszych dotychczasowych portretów Agnieszki Osieckiej – artystki, poetki, matki, żony, kochanki, dziennikarki i ówczesnej celebrytki PRL-u. „Są ludzie, których nie umiemy opowiedzieć…” – twierdziła Osiecka. Zofii Turowskiej udało się jednak opowiedzieć Agnieszkę. Dla kochających poezję – pozycja obowiązkowa. Dla nieprzekonanych – tym bardziej.

Nie jest to typowa biografia. Zawiera liczne wspomnienia przyjaciół Osieckiej, fragmenty jej pamiętników, opowiadań i wierszy, a także archiwalne zdjęcia wykonane przez samą Osiecką. Odkrywa nieznane fakty i przypomina te, które zatarł czas.
Agnieszka Osiecka urodziła się w rodzinie, dla której kultura była jak powietrze. W ich domu spotykała się śmietanka towarzyska – może dlatego we wczesnej młodości zaczęła pisać pamiętnik (fikcyjny, w co nie chcieli wierzyć rodzice). Gdy ojciec opuścił ją i matkę, wszystko runęło: później to jego obwiniała za swój brak pokory.
Zofia Turowska zebrała bardzo różnorodny materiał, a pisząc bezpretensjonalnie, nie wkracza w zbędne dywagacje. Pokazuje Osiecką pełną życia, wolną, niedającą się ograniczać konwenansom, lecz historie licznych perypetii miłosnych, skandali, związków małżeńskich i partnerskich opisuje z wyczuciem i dyskrecją.

Osiecka. Nikomu nie żal pięknych kobiet - audiobook od Zofia Turowska możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć