ebook Niespokojne niebo
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 578)

Niespokojne niebo
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Znak
Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 20.99
wciąż za drogo?
20.99 zł
Inne proponowane

Niemcy, lata 70. Felicja dożyła sędziwego wieku, ale nadal jest twardą kobietą biznesu, zarządczynią majątku i głową rodziny. Jej relacje z córkami pozostawiają jednak wiele do życzenia, szczególnie z Belle, która cierpi z powodu nieszczęśliwego małżeństwa i coraz bardziej zatraca się w nałogu.

Nadzieją Felicji pozostaje córka Belle Alexandra. Ta młoda, uparta, niezależna kobieta odziedziczyła po babce zdrowy rozsądek i umiejętność pragmatycznego działania. Jednak wyzwanie, przed którym Felicja postawi wnuczkę, może okazać się za trudne.

Co gorsza, Felicja nie może się uwolnić od przeszłości pod postacią Maksyma Marakowa… Czy kobieta darzy go jeszcze uczuciem? Ile dla niego znaczy? Czy tych dwoje się odnajdzie?

Powieść "Niespokojne niebo" to tom zamykający bestsellerową sagę rodzinną Charlotte Link. Na tle ważnych wydarzeń historycznych poznaliśmy losy kobiet z rodziny Dombergów, które walczyły o swoją pozycję w świecie, uczyły się nawzajem od siebie, czasem sobą pogardzały. Dokąd je to doprowadziło?

Rekomendacje: 

Muszę przyznać autorce, że finał tej sagi bardzo mnie usatysfakcjonował. To właśnie ta część trafiła do mnie najmocniej. Najbliżej było mi z emocjami, które wzbudzała i nawet trochę poczułam żal, że to już koniec tej historii. Niespokojne niebo to książka przede wszystkim dla wielbicieli sag rodzinnych i historii obyczajowych osadzonych w realiach historycznych. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Niespokojne niebo od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Niespokojne niebo to zamykający tom bestselerowej sagi Czas burz autorstwa niemieckiej autorki znanej polskim czytelnikom głownie za sprawą genialnych thrillerów psychologicznych.

Trzeci tom cyklu przenosi czytelników do Niemiec, lat siedemdziesiątych. Seniorka rodu Dombergów dożyła sędziwego wieku, ale nadal to ona twardą ręką zarządza rodzinnym majątkiem. Z uwagi na wiek, Felicja coraz częściej myśli jednak o wyznaczeniu swojego następcy, który zajmie się doglądaniem rodzinnej firmy. Niestety, relacje kobiety z córkami nie należą do najbardziej udanych. Felicja postanawia więc przekazać fabrykę zabawek swojej wnuczce. Czy jednak Alexandra podoła wyzwaniu, które stawia przed nią jej babka? Jedno jest pewne, kobieta odziedziczyła po Felicji nie tylko urodę, ale także silny i niezależny charakter.

Tymczasem w życiu Felicji ponownie pojawia się Maksym Marakow. Czy tych dwoje w końcu się odnajdzie?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Czas burz to rozpisana na trzy tomy, wielopokoleniowa saga, ukazująca burzliwe losy rodu Dombergów na tle historycznych wydarzeń. To co niezmiennie zachwyca mnie w tej sadze, to ukazanie silnych, niezależnych i niezwykle upartych kobiet. I jak początkowo nie do końca ich kreacje wzbudzały we mnie zachwyt, tak z każdym kolejnym tomem coraz mocniej doceniałam ich charaktery. Z każdym kolejnym tomem nabierały też w moich oczach większego realizmu. Nadal nie pałam do nich miłością, ale chyba się do nich w jakiś sposób przywiązałam.

Nie wiem, czy to kwestia przyzwyczajenia, czy dopracowania stylu pisania autorki, ale trzeci tom również bardziej odpowiadał mi warsztatowo. Jak się okazało w oryginale te powieści zostały wydane już dawno, więc i styl pisarki na przestrzeni tych kilku dekad uległ zmianie. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo byłam bardzo ciekawa jak potoczą się dalej losy bohaterów tej sagi i teraz mogłam się oddać poznaniu tej historii z niemałą przyjemnością.

Niestety, nadal uważam, że z sagami nie do końca jest mi po drodze. Podczas lektury Niespokojnego nieba nadal czułam się lekko przytłoczona nadmiarem bohaterów, wydarzeń i lekko przeciąganych wątków. Znacznie bliżej jest mi do kameralnych historii. Fanów sag pewnie po części to właśnie zachwyca, ale ja jestem raczej książkowym krótkodystansowcem.

Muszę jednak przyznać autorce, że finał tej sagi bardzo mnie usatysfakcjonował. To właśnie ta część trafiła do mnie najmocniej. Najbliżej było mi z emocjami, które wzbudzała i nawet trochę poczułam żal, że to już koniec tej historii.

Komu polecam?

Niespokojne niebo to książka przede wszystkim dla wielbicieli sag rodzinnych i historii obyczajowych osadzonych w realiach historycznych. Co typowe dla tego gatunku znajdziecie tu rozmach, wielość wydarzeń i bohaterów. Nie zabraknie też emocji, ale również miejsca na rozważania.

Jako że powieść stanowi trzeci tom cyklu muszę Wam zaznaczyć, że tym razem warto zacząć lekturę od pierwszego tomu, pomimo, że w moim poczuciu jest on najsłabszy, to pozwala na właściwe odniesienie do opisywanych wydarzeń.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć