ebook Grobowa cisza, żałobny zgiełk
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 7569)

Grobowa cisza, żałobny zgiełk
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 32.40
wciąż za drogo?
36.27 złpremium: 23.40 zł Lub 23.40 zł
32.40 zł Lub 29.16 zł
37.83 zł Lub 34.05 zł
39.00 zł
32.50 zł
32.72 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Yōko Ogawa, autorka Ukochanego równania profesora, to jedna z najbardziej wszechstronnych japońskich pisarek. Z tym samym mistrzostwem snuje ciepłe, kameralne opowieści o rodzinie, jak i przejmujące grozą opowiadania o tęsknocie, zazdrości i śmierci…

Taka właśnie jest Grobowa cisza, żałobny zgiełk. Trzynaście powiązanych ze sobą opowieści, które wciągają nas w spiralę świata, z którego trudno uciec. Historia, która zaczyna się niewinnie – od słonecznego dnia i tortu z truskawkami, zabierze nas do pracowni kaletnika, szyjącego torbę na ludzkie serce, do ogródka pełnego marchewek w kształcie ludzkich dłoni, do muzeum tortur.

Grobowa cisza, żałoby zgiełk to powieść szkatułkowa, która zachwyca tym bardziej, im głębiej zaglądamy do misternej szkatuły, w której autorka układa swoje przerażająco piękne opowieści. Wystarczy tylko uchylić wieczko…

Rekomendacje: 

Grobowa cisza, żałobny zgiełk jest imponującym świadectwem pragnień i obsesji ludzkich serc i umysłów. Yōko Ogawa napisała niezwykłe zbiór opowiadań, mrocznych, hipnotyzujących. Japońska autorka zabiera nas do bezimiennego miasta, przenosi nas w życie jego mieszkańców, tworzy żywe, kwitnące miejsce pełne ludzi z ich historiami. Cudowna książka. - Marta Pyznar - Cuddle up with a good book

Grobowa cisza, żałobny zgiełk od Yoko Ogawa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Być może trochę przesadzam, ale czasem mam wrażenie, że większość współczesnych japońskich pisarzy pracuje trochę w cieniu Haruki Murakamiego, szczególnie ci, którzy w swojej twórczości zacierają granicę między tym co rzeczywiste, a fantastyczne. Zaczynając lekturę Grobowej ciszy, żałobnego zgiełku Yōko Ogawy, już w pierwszym opowiadaniu o kobiecie, która wchodzi do cukierni, aby kupić truskawkowe ciasto dla dziecka, które zmarło kilka lat wcześniej, wyczuwalny jest duch Murakamiego. Podobnie w opowiadaniu Stara J., w którym gospodyni narratora w swoim ogrodzie hoduje marchewki w kształcie ludzkich dłoni. Jednak z każdą kolejną przeczytaną historią zmieniałam zdanie. Yōko Ogawa podąża swoją własną ścieżką, tworząc własny, hipnotyzujący i makabryczny wszechświat.

To co charakterystyczne dla tego zbioru opowiadań, która okazuje się być powieścią szkatułkową, to drobne incydenty, subtelne, ciche i pokręcone, delikatne linie które łączą poszczególne opowieści Ogawy. Gdyby je połączyć, prawdopodobnie wyglądałyby jak pajęczyna, delikatna, ale jakże śmiercionośna sieć, wędrówka po nawiedzonej rezydencji, która z zewnątrz kusi i przywołuje, w której wszystko może się wydarzyć i z której nie sposób znaleźć drogę ucieczki. Możecie natknąć się na bengalskiego tygrysa, traficie do muzeum tortur, albo sprzedawcę ortez. Urok tych historii tkwi w ich zdradzieckiej nieprzewidywalności. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaki koszmarny obrót przybierze fabuła, nie możemy zgadnąć, która z mrocznych postaci, albo inny drobny szczegół z całkowicie odrębnej opowieści pojawi się ponownie, w jakich okolicznościach i jakie będzie miał skutki.

Każdego z bohaterów tych opowieści nawiedzają mroczne myśli, marzenia o cudzej śmierci, często owładnięci są obsesją, która przesłania im całe życie i która prowadzi do tragedii. Odczuwają tęsknotę, smutek, niespełnienie, przemożne pragnienie zemsty. Mrok, dosięgający bohaterów historii Ogawy niczym zaraza, rozprzestrzenia się, sięga swoimi mackami coraz dalej, zło inspiruje kolejne osoby, rodzi kolejne obsesje, zaprasza do przemocy. Grobowa cisza, żałobny zgiełk jest imponującym świadectwem pragnień i obsesji ludzkich serc i umysłów.

Yōko Ogawa napisała niezwykłe zbiór opowiadań, mrocznych, hipnotyzujących. Japońska autorka zabiera nas do bezimiennego miasta, przenosi nas w życie jego mieszkańców, tworzy żywe, kwitnące miejsce pełne ludzi z ich historiami. W Grobowej ciszy i żałobnym zgiełku tak jak w życiu nie ma postaci pobocznych. Każda postać niesie ze sobą cały bagaż pragnień i lęków, każda historia zawiera świat nadziei i przerażenia.

Cudowna książka.

Ocena: 6/6
©Cuddle up with a good book
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć