ebook Śladami Szeli czyli Diabły polskie
4.75 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Śladami Szeli czyli Diabły polskie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 15.20
wciąż za drogo?
-49% 20.00 zł Lub 18.00 zł
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
39.99 zł
-61% 15.20 zł
31.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Dzieje Polski pisane pod włos. Piotr Korczyński – historyk i publicysta – rozprawia się z potęgą mitów narodowych, zwracając szczególną uwagę na kwestie ludowości. Jako znawca tematu czyni to z charakterystyczną dla swojej twórczości lekkością, a zarazem w sposób dociekliwy i uwzględniający różnego rodzaju konteksty

Piotr Korczyński zapuszcza się na tereny niemal zupełnie nieobecne w podręcznikowej wersji naszych dziejów, ale także interpretuje i analizuje popularne narodowe mity oraz legendy. Jedne poddaje krytycznej weryfikacji, z innych wydobywa racjonalne jądro. Autor rzadko sięga po postaci z pierwszych rzędów historii, a skupia się raczej na aktorach drugo- i trzecioplanowych, co pozwala zupełnie inaczej odczytać kluczowe wydarzenia z mniej lub bardziej odległej przeszłości. Łącząc wątki polityczne, społeczne i kulturowe, które splatają się na przestrzeni wieków, przekonuje, że dopiero z perspektywy „drugiego planu” oficjalnej historii otrzymujemy właściwy, wolny od fałszywych stereotypów i wyobrażeń obraz wydarzeń.

Śladami Szeli czyli Diabły polskie od Piotr Korczyński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Dużo ciekawych, mało znanych histori, choć bardzo osobistych ale fajnych. Polecam

Warto zerknąć