ebook Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy
3.25 / 5.00 (liczba ocen: 2) Ilość stron (szacowana): 354

Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym miesiącu
E-book - najniższa cena: 16.00
wciąż za drogo?
-33% 16.00 zł Lub 14.40 zł
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
32.00 zł
24.00 zł
25.92 zł 10 zł na konto
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)

Starość? Jaka starość! Ja dopiero zaczynam żyć!

Power Generation. Pokolenie mocy. To właśnie oni – polscy pięćdziesięciolatkowie. Silni, energiczni, optymistyczni. Z apetytem na życie i wielkimi planami. Wbrew stereotypom. To ludzie, którzy mają prawdziwy power i udowadniają, że życie jest piękne bez względu na wiek.

Bohaterami rozmów, przeprowadzonych przez Joannę Pogorzelską, są ludzie z różnych światów. Jerzy Górski – sportowiec, mistrz świata w triathlonie, który sięgnął dna uzależnienia od narkotyków, by potem dostać się na sportowy szczyt; Paweł Łoziński – wybitny reżyser filmów dokumentalnych; Beata Borucka – pisarka, blogerka, założycielka strony Mądre Babcie czy doktor Marek Bachański – neurolog, który jako pierwszy leczył polskie dzieci konopiami medycznymi, za co stracił pracę w Centrum Zdrowia Dziecka. Jest też Krzysztof Skiba, performer, frontman zespołu Big Cyc, który uważa, że „w tym wieku nic się nie kończy, a fantazja zwycięży kiełbasę”.

Każdy z nich ma odwagę być sobą, marzyć i nieustannie zaskakiwać – siebie i wszystkich dookoła. Przekonaj się, co gra w duszach tego niezwykłego pokolenia!

Pracują, zakochują się, uprawiają seks, mają marzenia, chcą dalej korzystać z życia, bo czują się młodzi. O kim mowa? O pokoleniu 50+, które nazywane jest często seniorami czy silversami, starszymi panami i paniami.

Większość – zwłaszcza młodych ludzi – myśląc o osobach powyżej 50. roku życia, oczami wyobraźni widzi osoby z siwymi włosami, które zajmują się wnukami, oglądają seriale w telewizji i rozwiązują krzyżówki. Ale ten obraz nie jest prawdziwy. Polacy 50+ widzą samych siebie zupełnie inaczej.

Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy od Joanna Pogorzelska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kim jest pokolenie Power Generation? Czy są to ludzie sukcesu? Jaką siłę w sobie mają, by móc określić ich tym mianem? Co takiego dokonali? Na te pytania odpowiedź zna Joanna Pogorzelska, autorka książki Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy. Pani Joanna przeprowadziła wywiady z ludźmi sukcesu, którzy swą siłą charakteru, oporem oraz życiową energią realizowali swoje pasje i marzenia. Ich optymistyczne nastawienie do życia oraz życie wbrew stereotypom sprawiły, że dziś możemy wiele się od nich nauczyć.

Niniejsza książka to zbiór ciekawych rozmów z przedstawicielami pokolenia mocy. Dzięki nim możemy dowiedzieć się, jakie cechy posiadają ludzie, którzy nie są anonimowi, lecz dzięki swej działalności zapisali się w historii. Poznajemy sylwetki ludzi znanych ze swej działalności. Na kartach tej książki możemy jeszcze bliżej przyjrzeć się ich biografiom i dokonaniom, które mogą być dla nas inspiracją do działania i realizowania swoich pasji.

Pokolenie mocy to według badań przeprowadzonych w 2019 roku przez Communication Unlimited i Atena Reaearch & Consulting osoby w wieku 50-70 lat. To osoby, których młodość przypada na czasy PRL, a dziś żyją w realiach wolnego rynku. To również główni kreatorzy zmian po roku 1989. Okres ten był czasem egzaminu odnalezienia się w nowych czasach, które dawały nowe możliwości oraz niepewność i zagrożenia. Bez wątpienia dla ludzi tamtych czasów praca była pasją. I myślę, że takie połączenie jest ważnym kluczem w odniesieniu sukcesu.

Bohaterowie tej książki, to bez wątpienia ludzie sukcesu, którzy w swej dziedzinie są fachowcami, wzorami do naśladowania, autorytetami. Wiecznie młodzi, czyli pokolenie mocy przybliża nam ich sukcesy oraz drogę do realizowania marzeń.

Joanna Pogorzelska przeprowadziła rozmowy z sportowcem i działaczem społecznym Jerzym Górskim, działaczką opozycji w czasach PRL Henryką Krzywonos-Strycharską, reżyserem i producentem filmów dokumentalnych Pawłem Łozińskim, najsłynniejszą babcią Internetu prowadzącą fanpage „Mądra babcia” Beatą Borucką, autorytetem psychologii biznesu Jackiem Santorskim, filozofką i etyczką profesor Magdaleną Środą, muzykiem i satyrykiem Krzysztofem Skibą, prezydentem Poznania Jackiem Jaśkowiakiem, neurologiem i pediatrą Markiem Bachańskim, działaczką społeczną Marią Romanek, dziennikarzem i felietonistą Jerzym Iwaszkiewiczem, rzeźbiarką Barbarą Falender. Ta dwunastka bohaterów tej książki może być dla nas ważnym wzorem w naszych codziennych działaniach w doskonaleniu się oraz realizowaniu pasji.

Myślę również, że warto rozejrzeć się wokół naszych bliskich i znajomych, by zastanowić się, czy ktoś z nich nie jest takim właśnie bohaterem jak rozmówcy Pani Joanny Pogorzelskiej. Przyznaję również, że ten zbiór wywiadów niesie ze sobą ważny przekaz pokolenia generation, z którego czerpać powinno współczesne pokolenie. A ważnym przesłaniem, które zanotowałem w swoim notesie „złotych myśli” są słowa Jerzego Górskiego – „Siła jest wtedy, gdy znamy nasze słabości”. Jestem przekonany, że każdy kto sięgnie po tę książkę znajdzie swoje motto, które będzie motorem do działania. Czyt-NIK poleca! Czyt-NIK patronuje!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć