ebook Potwory
4.24 / 5.00 (liczba ocen: 15)

Potwory
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 24.64
wciąż za drogo?
29.76 złpremium: 19.20 zł Lub 19.20 zł
-23% 24.64 zł Lub 22.18 zł
32.00 zł Lub 28.80 zł
-9% 24.62 zł
26.88 zł 10 zł na konto
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

W warszawskim lasku znaleziono zwłoki kobiety. To wschodząca gwiazda polskiej sceny operowej. Piękna, młoda, utalentowana. I… poliamorystka. Uważała, że można kochać więcej niż jedną osobę, że pozostawanie w związkach otwartych może je wzbogacać. Nie miała wrogów – przynajmniej tak się wydawało. Śledczy ścigają się z czasem, pełni obaw, że ta zbrodnia to początek krwawej serii. Tylko że nic w tej sprawie nie jest pewne…

Obraz miejsca zbrodni nie pozostawia wątpliwości. Takiego czynu mogła dokonać jedynie osoba ogarnięta szałem nienawiści. Tylko do kogo była ona skierowana? Do zamordowanej kobiety, dlatego że jej talent był dla kogoś zagrożeniem? Dlatego że była wyznawczynią poliamorii, czy do kobiet w ogóle?
Czy odkrycie sekretów życia śpiewaczki pozwoli wyjaśnić tajemnicę jej śmierci? A może w Warszawie zaczęła grasować bestia, dla której zabicie drugiego człowieka nie znaczy nic w obliczu zaspokojeniu chorych popędów?

Rekomendacje:

Tak, jak Anna Potyra szturmem zdobyła moje zeszłoroczne podium kryminalne, tak bezapelacyjnie je utrzymuje w tym roku! Potwory są świetne! Moi drodzy, to zdecydowanie znowu historia, której nie wolno pominąć! A potem nie sposób zapomnieć!

Potwory od Anna Potyra możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
W lesie na skraju Warszawy, na ścieżce położonej w pobliżu rekreacyjnej polany z siłownią i wiatami do siedzenia, w niedzielny poranek znaleziono zwłoki młodej kobiety. Została zamordowana i brutalnie okaleczona.

Przez dwie doby nie udaje się ustalić kim była, a potem okazuje się, że to młoda gwiazda opery. Primadonna in spe, na dodatek została zabita w przededniu premiery spektaklu, w którym miała wreszcie grać główną rolę.

Sprawę musi poprowadzić komisarz Mateusz Corsetti, gdyż dotychczasowy pierwszy śledczy warszawskiej policji, Adam Lorenz, jest zawieszony w obowiązkach za brutalne pobicie sąsiada. Dobrze, że Corsetti może liczyć choć na wsparcie profilerki Izy Rawskiej i sprytnego sierżanta Marcina Brylskiego.

Ofiara zabójstwa prowadziła niecodzienne życie rodzinne, a ilość związków i powiązań między kolejno pojawiającymi się krewnymi, znajomymi, świadkami i podejrzanymi zaskakuje czytelnika.

Odsunięty od pracy Lorenz nie potrafi bez niej żyć, i nawet załatwiając wydawałoby się prywatne sprawy, plącze się po obrzeżach śledztwa, Corsetti nie jest zadowolony z konieczności grania pierwszych skrzypiec, a Iza stara się współpracować, i z jednym, i z drugim.

Akcja toczy się powoli, Warszawa topi się w upale, środowisko teatralne i rodzina ofiary nie ma nic do powiedzenia, albo ma wiele do powiedzenia…

Pewnego dnia znika następna gwiazda opery.

Gdy kontynuacja pojawia się po ponad roku zawsze mam obawy czy będę pamiętać bohaterów, czy zdarzenia z poprzedniej książki będą miały znaczenie i należałoby je odświeżyć, czy pozytywne nastawienie nie jest „na wyrost”.

I jeśli poprzednia książka była debiutem, to czy autor sprosta wysoko zawieszonej poprzeczce?

Trochę takich pytań i wątpliwości się pojawia, prawda?

Zatem szybko odpowiadam!

Nie trzeba znać Pchły (chociaż osobiście uważam to za bardzo poważne niedopatrzenie czytelnicze, bo jest świetna), bohaterowie żyją i funkcjonują odrębnie, a poprzednie wątki dają tło, ale są wspomniane w wystarczającym stopniu.

Tak, jak Anna Potyra szturmem zdobyła moje zeszłoroczne podium kryminalne, tak bezapelacyjnie je utrzymuje w tym roku! Potwory są świetne!

Akcja w tej książce nie pędzi. Ona się rozwija, oplata, wciąga i pochłania czytelnika. Kilka wątków się łączy, powoli odkrywają się kolejne nieoczekiwane związki, odsłaniają się dramatyczne tła, niezwykłe reakcje. I potwory.

Skąd się biorą? Gdzie się ukrywają? Co je karmi?

Moi drodzy, to zdecydowanie znowu historia, której nie wolno pominąć! A potem nie sposób zapomnieć!

Świetnie opowiedziana, na wskroś przejmująca, a przecież prawdziwie kryminalna! Napisana żywym, współczesnym językiem, z nutą ironii, z cieniem dowcipu w dialogach! Ale i z poważnym podejściem do problemów, które stanowią osnowę głównego wątku.

Bardzo gorąco polecam!

Warto było czekać!

Chapeau bas Autorko!

Czekam na kolejną książkę!

Ocena: 6/6
©CzytAśka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć