ebook Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 4575)

Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 37.86
Audiobook - najniższa cena: 35.93
wciąż za drogo?
44.64 złpremium: 28.80 zł Lub 28.80 zł
37.86 zł Lub 34.07 zł
38.40 zł Lub 34.56 zł
48.00 zł
48.00 zł
37.86 zł
37.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Przełomowa analiza nowego porządku ekonomicznego, narzuconego przez cyfrową rewolucję. Jedna z najważniejszych książek XXI wieku o gospodarce i społeczeństwie według „The Guardian” (rekomendacja Elif Shafak), „The New Yorker” (Jia Tolentino), Bloomberga (Ana Botin), „The Wall Street Journal” (Zadie Smith) oraz według Baracka Obamy. „Publikację Shoshany Zuboff można nazwać przełomową, edukującą czy niepokojącą. Ale jedno określenie pasuje najbardziej – jest to pozycja konieczna do przeczytania” – John Thornhill, „Financial Times”

Gra toczy się o wysoką stawkę. Dążenia potężnych korporacji do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. Pasożytnicza logika ekonomiczna, w której wytwarzanie towarów i usług jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, może zmienić ludzką naturę w XXI wieku tak samo, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku.
Autorka pokazuje, jak patronująca tym procesom Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki; jak prognozy naszych zachowań są kupowane i sprzedawane na rynkach prognoz behawioralnych, a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu na niespotykaną dotąd skalę. Wskazuje, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie ze strony totalitarnych państw, lecz ze strony globalnych korporacji, powszechnie inwigilujących nasze zachowania i kuszących obietnicami maksymalnego zysku kosztem demokracji, wolności i – ostatecznie – naszej przyszłości.

„Każdy powinien przeczytać tę książkę w ramach własnej cyfrowej samoobrony” – Naomi Klein

Wiek kapitalizmu inwigilacji. Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy od Shoshana Zuboff możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć