ebook Niespokojna krew. Część 1 - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Niespokojna krew. Część 1 - audiobook
audiobook (mp3)

Audiobook - najniższa cena: 19.17
wciąż za drogo?
23.16 złpremium: 14.94 zł Lub 14.94 zł
19.17 zł Lub 17.25 zł
22.90 zł Lub 20.61 zł
24.90 zł
19.17 zł
20.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Pierwsza część audiobookowej wersji długo wyczekiwanej powieści kryminalnej. Robert Galbraith – alter ego J. K. Rowling – powraca z kolejną fabułą z Cormoranem Strike’em w roli głównej. Prywatny detektyw wraz ze swoją wspólniczką Robin Ellacott zmierzy się ze sprawą tajemniczego zaginięcia sprzed lat. Choć początkowo nic na to nie wskazywało, podjęte przez nich dochodzenie zmieni się w grę pełną kłamstw, mylnych tropów i śmiertelnych zasadzek…

Gdy prywatny detektyw Cormoran Strike odwiedza w Kornwalii ciężko chorą ciotkę, kontaktuje się z nim kobieta, której matka w 1974 roku zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Strike jest zaintrygowany – nigdy nie pracował nad sprawą sprzed kilkudziesięciu lat. Mimo nikłych szans na powodzenie dopisuje zlecenie do długiej listy dochodzeń, które prowadzi ze swoją wspólniczką Robin Ellacott.
Tymczasem Robin boryka się z trudnościami w życiu prywatnym. Na dodatek zarówno ona, jak i Strike zmagają się z uczuciami, których doświadczają w łączącej ich relacji.
Badając okoliczności zaginięcia kobiety, para detektywów staje w obliczu piekielnie skomplikowanych tropów, wśród których są psychopatyczny morderca, nie zawsze godni zaufania świadkowie, a także karty tarota. Okazuje się, że nawet sprawy sprzed dekad mogą stanowić śmiertelne zagrożenie…

Rekomendacje: 

Ponad 900 stron to potężna historia. Autorka dba o każdy szczegół momentami rozwlekając akcję. Skupia się nie tylko na śledztwie. Poza nim zostaje jeszcze normalne życie. Jeśli to wszystko przekazywane jest głosem Macieja Stuhra, to historia bardzo płynnie się toczy i przykuwa uwagę słuchacza. - Katarzyna Denisiuk - Na czytniku 

Niespokojna krew. Część 1 - audiobook od Robert Galbraith możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Piąty tom przygód Cormorana Strike’a to 944 strony. Z uwagi na rozmach Roberta Galbraitha, audiobook został podzielony na dwie części. Łącznie stanowią 38 godzin i 53 minuty słuchania w interpretacji Macieja Stuhra – to musiało się udać.

Trzeba przyznać, że autorka (toż to nikt inny jak J. K. Rowling) potrafi pisać powieści, które mają rozbudowaną i naszpikowaną szczegółami fabułę. W Niespokojnej krwi nie ma nic na skróty. Każda postać jest kompletna, a każdy wątek dopracowany. Z czym tym razem mierzy się Cormoran Strike wraz ze wspólniczką Robin Ellacott?

Kilka słów o fabule

Zleceniem, a co za tym idzie sprawą, które pochłania partnerów na cały rok, jest próba odnalezienia kobiety, która zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Minęło kilkadziesiąt lat, a córka nadal nie może pochować swojej matki. Nikt nie wierzy, że kobieta żyje. Każdy stawia sobie pytanie – co się z nią stało?

Osobliwy duet wkracza do akcji z całym wachlarzem swoich umiejętności i analitycznego myślenia. Czyżby ten niezawodny arsenał okazał się niewystarczający?

Autorka prowadzi czytelnika przez drobiazgowe śledztwo, które często osiada na mieliźnie. Jaki będzie finał? Interesujący, jak zawsze.

Kilka słów o wrażeniach

Ponad 900 stron to potężna historia. Podejrzewam, że niektórzy czytelnicy mogą popaść w chwilowe znudzenie. Autorka dba o każdy szczegół momentami rozwlekając akcję. Skupia się nie tylko na śledztwie. Poza nim zostaje jeszcze normalne życie. Dlatego poznajemy rodzinne problemy Cormorana oraz rozterki Robin. Te „dygresyjne” wątki są równie interesujące jak samo śledztwo. Co więcej, jeśli to wszystko przekazywane jest głosem Macieja Stuhra, to historia bardzo płynnie się toczy i przykuwa uwagę słuchacza.

Entuzjaści detektywa Strike’a, jego szorstkiego charakteru i nietuzinkowej osobowości, nie będą zawiedzeni. Jest w formie! Potrafi zirytować, zdenerwować i zaleźć za skórę – nie tylko swoim przeciwnikom, lecz także współpracownikom. Cały on. Na szczęście nic nie traci na błyskotliwości, a jego detektywistyczny nos tropi wszystkie pojawiające się poszlaki. Obecność Robin dopełnia całości i wraz z partnerem doprowadza do szczęśliwego zakończenia.

Ocena: 5/6
©Na czytniku
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć