ebook Kanut Wielki
4 / 5.00 (liczba ocen: 13)

Kanut Wielki
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 22.74
wciąż za drogo?
32.54 złpremium: 20.99 zł Lub 20.99 zł
-35% 22.74 zł Lub 20.47 zł
34.99 zł
34.99 zł Lub 31.49 zł
29.74 zł
29.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)

Kanut Wielki (inaczej Knut Wielki), syn Swena Widłobrodego i wnuk Mieszka I, był jednym z najpotężniejszych władców w Europie początków XI wieku, twórcą tzw. imperium Morza Północnego, nad którym panował jako król Anglii, Danii i Norwegii. To za jego sprawą Anglia zjednoczyła się jako jedno królestwo. Władzę zdobył po dwóch latach krwawej walki z innymi pretendentami do tronu i został pierwszym w dziejach duńskim królem Anglii.
Autor rozprawia się w swojej książce z wieloma mitami, jakie w ciągu wieków narosły wokół tej postaci. Odkrywa prawdziwą historię najpotężniejszego wikinga w dziejach Europy, króla Anglii, Danii i Norwegii, potomka Piastów.

O Autorze:
M.J. TROW – właśc. Meirion James Trow – urodzony w 1949 r. nauczyciel historii, pisarz, członek m.in. brytyjskiego Stowarzyszenia Twórców Literatury (Society of Authors), autor powieści oraz prac historycznych poświęconych różnym postaciom i momentom dziejowym – od Kleopatry i powstania Spartakusa, przez Drakulę, po czasy współczesne.

Kanut Wielki od M.J. Trow możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć