ebook Zniknięcie prezesa
1.86 / 5.00 (liczba ocen: 3)

Zniknięcie prezesa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.79
wciąż za drogo?
-7% 19.79 zł
Inne proponowane

Gdzie jest prezes Kaczyński?

Właśnie wracał z mszy świętej. Miał się spotkać w Toruniu z Ojcem Dyrektorem. Wszystko było zabezpieczone jak należy. Dwie limuzyny, ochrona osobista, trasa przejazdu starannie dobrana.

A jednak zniknął…

Cała Polska pyta, gdzie jest Naczelnik. Czy to porwanie? A może wypadek drogowy? Dlaczego policja nie może zlokalizować Pierwszego Obywatela? Kim są porywacze? Wszystko przecież wygląda na zamach! Kto za tym stoi? Jakie ma zamiary? Co dalej ze Zwycięską Prawicą? Czy najbardziej zaufani ludzie prezesa zdadzą egzamin z lojalności, gdy nadejdzie czas próby? Kto zdradzi?

Mordy zdradzieckie, kanalie i chamska hołota już zacierają ręce.

Political fiction w najmocniejszym wydaniu!

Zniknięcie prezesa od Piotr Głuchowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Najważniejszy prezes w naszym kraju miał spotkać się w Toruniu z Ojcem Dyrektorem. Wszystko było zaplanowane i zabezpieczone z najwyższą starannością. A jednak Kaczyński na to spotkanie nie dotarł. Co wydarzyło się po drodze i gdzie przebywa Najważniejszy Obywatel RP? W naszym kraju ponownie zawrzało a to dopiero początek kłopotów, które się szykują. Czy Polska jest jednak na te kłopoty gotowa? I o co faktycznie chodzi w tym całym zniknięciu Prezesa?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Muszę się Wam przyznać, że zbierałam się do napisania tej recenzji z ogromnym ociąganiem. Pomimo, że książkę czytałam już jakiś czas temu, to nadal nie wiem co mam o niej sądzić. Zasiadając do jej lektury miałam nadzieję, że będzie śmiesznie, że będzie może nawet absurdalnie ale nie do końca to właśnie otrzymałam. Moim zdaniem powieść jest bardziej realna niż zakładałam i miejscami okazała się nawet lekko przerażająca. Na moją ocenę może wpływać jednak fakt, że nie do końca odnajduję się w zawiłościach polskiej polityki, szczególnie w wersji fabularnej. To też spowodowało, że lekka w zamyśle lektura dla mnie była miejscami naprawdę trudna w odbiorze i ciężko było mi przez nią przebrnąć. Szkoda, bo początek zapowiadał się naprawdę niezwykle wciągająco…

To co zapisuję na plus, to ciekawie wykreowana postać Jarosława Kaczyńskiego. Myślę także, że gdyby ta książka została wydana kilka lat temu, bawiłaby znacznie bardziej, bo humoru w niej jest całkiem sporo. Tylko, że ten humor w aktualnej sytuacji w naszym kraju, jest raczej humorem demonicznym. Mnie osobiście wręcz przerażającym. Do tego książka, która z założenia (przynajmniej mojego) miała być łatwa i przyjemna, wymagała ode mnie sporego skupienia i uważanego śledzenia poszczególnych wydarzeń.

Komu polecam?

Zniknięcie prezesa to powieść dla tych, których nadal może bawić aktualna polityczna sytuacja w naszym kraju. Mnie już niestety, nie bawi, więc ja się w niej nie odnalazłam. Może to być jednak moja wina i mojego niewystarczającego dystansu. Nie wiem sama…

Ocena: 2/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć