ebook Kobiety z obrazów
2.25 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Kobiety z obrazów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.15
wciąż za drogo?
33.41 złpremium: 21.55 zł Lub 21.55 zł
-29% 25.15 zł Lub 22.64 zł
35.92 zł
25.13 zł
25.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes to tylko niektóre z kobiet kryjących się za dziełami wielkich mistrzów. Małgorzata Czyńska udziela im głosu. Ukazuje piękne i nierzadko obrazoburcze muzy nie przez pryzmat ich związków ze sztuką, lecz jako osoby z krwi i kości.

Tamara Łempicka w czasach największej biedy za sprzedawane obrazy kupowała diamentowe bransoletki. Frida Kahlo nawet przykuta do wózka inwalidzkiego i dręczona bólem brała udział w manifestacjach politycznych. Emilie Flöge przez ponad dwadzieścia lat prowadziła zakład krawiecki, ubierając najzamożniejsze wiedenki. Gala Dali twardo kierowała karierą męża, rozkochiwała też w sobie przeróżnych artystów, często doprowadzając ich do szaleństwa. Antoinette de Wateville o względy i miłość Balthusa musiała rywalizować z własnym bratem, a zaledwie siedemnastoletnia Wally Neuzil dla Egona Schielego porzuciła pracę modelki u Gustawa Klimta. Choć pochodziły z różnych czasów, krajów i sfer, zostały uwiecznione na obrazach, które wywarły trwały wpływ na światową sztukę. Zachwycały nieprzeciętną urodą, imponowały odwagą, gorszyły bezwstydnością. Często były nie mniej fascynujące od płócien, na których je utrwalono.

Kobiety z obrazów od Małgorzata Czyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć