ebook Kształt serca
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 2667) Ilość stron (szacowana): 608

Kształt serca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - polecana oferta: 22.90
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
-34% 22.90 zł
27.92 zł Lub 25.13 zł
33.16 zł Lub 29.84 zł
-12% 22.88 zł
24.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

„Kiedy Amaia Salazar miała dwanaście lat, na szesnaście godzin zgubiła się w lesie.
Znaleziono ją nad ranem trzydzieści kilometrów na północ od miejsca, w którym zeszła ze ścieżki, leżącą bez ducha w ulewnym deszczu. Ubranie miała osmalone niczym czarownica uratowana ze stosu (...)” – fragment powieści

W sierpniu 2005 roku dwudziestopięcioletnia Amaia Salazar, inspektorka Policji Statutowej z Nawarry, uczestniczy w programie wymiany dla funkcjonariuszy policji Europolu w Akademii FBI w Stanach Zjednoczonych, prowadzonym przez słynnego Aloisiusa Dupreego, kierownika jednostki badawczej. Jeden z testów polega na zbadaniu prawdziwego przypadku seryjnego mordercy, „kompozytora”, który zawsze uderza podczas wielkich klęsk żywiołowych, atakując całe rodziny i pozostawiając niemal liturgiczną scenę. Amaia stanie się częścią zespołu badawczego, który zabierze ich do Nowego Orleanu w przeddzień najgorszego huraganu w historii.
Telefon od ciotki, informujący o umierającym ojcu Amaii, niespodziewanie przypomni jej o traumie, którą przeżyła w dzieciństwie…

Rekomendacje:

Niech nie przestraszy was 600 stron. Z początku mogą one przytłaczać, ale to tomisko jest tylko z wyglądu takie straszne. Styl pisarski autorki jest plastyczny, a opisy oraz akcja poprowadzona wartko. Powieść czytało mi się przyjemnie i szybko. Trudno też się od niej oderwać. Z pewnością warto mieć na uwadze i w pamięci tę autorkę, gdyż jest warta polecenia. - Zaczytana Majka

Kształt serca od Dolores Redondo możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Tytuł Kształt serca nic mi nie mówił. Nazwisko autorki już bardziej a mianowicie, że to powieść hiszpańskiej autorki. Wszystko, co hiszpańskie chłonę jak gąbkę, więc powieść Dolores Redondo była must have czytelniczym na grudzień.
To nie było koniec niespodzianek, ponieważ powieść od Wydawnictwa Mova to początek serii, która jest antologią i wstępem do serii, która kilka lat temu pojawiła się w Polsce za sprawą innego wydawnictwa. To świetna wiadomość, ponieważ w końcu nie zaczęłam jakieś serii od środka, więc z pewnością będę szukała Doliny Baztán, aby dokończyć tę serię.

Powieść porywa od pierwszej strony. Przede mną kolejne tomy, ale już teraz można stwierdzić, że autorka potrafi łączyć ze sobą wątki w taki sposób, aby czytelnik od razu mógł stać się częścią historii, jaką sobie zaplanowała. Brak w tej powieści było niejasności czy luk fabularnych. Dodatkowo historia Amai, która jak przypuszczam jest kluczową bohaterką dla całej serii była zaskakująca. I skoro to początek to jestem ciekawa, co będzie dalej.

Autorka nie tyle skupia się na przedstawieniu zbrodni i wydarzeń temu towarzyszących, ale nad tym, by czytelnik zastanowił się nad zachowaniami każdego poznanego bohatera. Bestseller, który zamówiłam z Księgarni TaniaKsiazka.pl to wyśmienita uczta dla czytelników gatunku, bo to zderzenie ze zbrodnią niemal doskonałą oraz katastrofą jaką pozostawiła po sobie bezlitosna Katrina.

Powieść to 600 stron historii, która jak już wspomniałam jest częścią cyklu i poznajemy tutaj główną bohaterkę Amaię, ale inne postacie, które krzyżują się ze sobą tworząc antologię niemalże doskonałą. Kształt serca zamówiony w internetowej księgarni internetowej, angażuje czytelnika, aby sam odkrył intrygę i dzieciństwo naznaczone traumą. Niech nie przestraszy was 600 stron. Z początku mogą one przytłaczać, ale to tomisko jest tylko z wyglądu takie straszne. Styl pisarski autorki jest plastyczny, a opisy oraz akcja poprowadzona wartko. Powieść czytało mi się przyjemnie i szybko. Trudno też się od niej oderwać. Z pewnością warto mieć na uwadze i w pamięci tę autorkę, gdyż jest warta polecenia.

Ocena: 5/6
©Zaczytana Majka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć