ebook Saga rodu Czartoryskich
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Saga rodu Czartoryskich
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 38.78
wciąż za drogo?
52.54 złpremium: 31.52 zł Lub 31.52 zł
-26% 38.78 zł Lub 34.90 zł
47.01 zł Lub 42.31 zł
49.90 zł
45.84 zł
46.98 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Opowieść o ludziach, którzy, choć urodzili się w wyjątkowej rodzinie i w wyjątkowych czasach, kochali i nienawidzili jak wszyscy inni. Bywali wielcy i podli, wierni i zdradliwi, dobroczynni i mali, rozważni i romantyczni. Ich zdumiewające losy nie tylko wplatają się w historię Polski i Europy, lecz również ją współtworzą, pozostawiając niezatarte ślady.

„Ta pierwsza całościowa historia rodu Czartoryskich nie jest pracą naukową, choć rzetelnie opiera się na źródłach; nie jest słownikiem biograficznym, choć prezentuje życiorysy prawie wszystkich prominentnych członków rodziny (oraz drzewo genealogiczne ułatwiające orientację); nie jest też albumem, choć zawiera liczne piękne ilustracje.
Jest to autorska, osobista, barwna opowieść «do poczytania» – o znaczących dla historii rodziny, a równocześnie dla historii Polski osobach, o ich działalności publicznej (i jej motywach), zasługach i potknięciach, a także o ich życiu prywatnym, rodzinnym, towarzyskim.
Czytelnik, podobnie jak autorka, będzie miał sposobność odkrywania wspólnego «wyróżnika» tej rodziny, a poznawszy bohaterów – jednych polubi, do innych będzie mieć stosunek krytyczny…” – Barbara Czartoryska, PRZEWODNICZĄCA RODZINNEGO ZWIĄZKU CZARTORYSKICH HERBU POGOŃ LITEWSKA

„«Sagę rodu Czartoryskich» przeczytałam z przyjemnością jak dobrą powieść. Jest to zasługa zarówno wyjątkowej kolekcji bohaterów tej historii, jak i narracyjnego talentu autorki, która opowiada ich dzieje ze swadą, uważnością i empatią. To właśnie historyczna wiedza i literacka swoboda pióra Zofii Wojtkowskiej czynią tę książkę wyjątkową” – Joanna Bator

Saga rodu Czartoryskich od Zofia Wojtkowska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć