ebook Łempicka. Tryumf życia
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 10)

Łempicka. Tryumf życia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 20.79
wciąż za drogo?
-35% 20.79 zł
Inne proponowane

Malarka, arystokratka, femme fatale.

Tamara Łempicka – artystka w pracy i w życiu. Niepokorna, skandalizująca, zafascynowana pięknem ludzkiego ciała. Orędowniczka wolnej miłości i przyjemności życia. Budowała swoją legendę konsekwentnie i bezkompromisowo. Ważniejsza od prawdy była dla niej opowieść – tych kilka dodanych szczegółów, które zmieniały to, co nudne, w to, co niepowtarzalne. W końcu żyć to wyróżniać się na tle innych.

Czy da się dotrzeć do prawdziwej historii, przedzierając się przez misternie stworzoną legendę? Małgorzacie Czyńskiej udało się uchwycić Tamarę – kobietę z krwi i kości, która kochała, pracowała i zmagała się z losem, by trwale zapisać swoje miejsce w historii.

Małgorzata Czyńska – pisarka i dziennikarka, historyczka sztuki, kuratorka wystaw. Autorka „Metafizycznego haremu” i „Kobiet z obrazów” oraz biografii, m.in. Katarzyny Kobro i Mai Berezowskiej.

Łempicka. Tryumf życia od Małgorzata Czyńska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Tamarze było wolno o wiele więcej niż nam, zwykłym śmiertelnikom... Dlatego książki o niej nigdy nie są nudne. Małgorzata Czyńska niewątpliwie zrobiła ogromny research i wyłuskała dla czytelników tylko te najważniejsze szczegóły, które z czynią z Łempickiej tą nieustraszoną femme fatale, kobietę wyzwoloną, pełną pragnień, nieustępliwą. A z drugiej strony ukazała ją nagą, ze wszystkimi wadami i przywarami, które doprowadziły ją do upadku psychicznego. Nie ukrywam, że wielokrotnie podczas lektury łapałam się za głowę, np. czytając opisy wyuzdanych przyjęć i bankietów, które artystka tak bardzo lubiła, ale nie można zarzucić, że książka jest nudna. Nie ma w niej ani chwili na nudę. Polecam

Warto zerknąć