ebook Ziemia obiecana
4.43 / 5.00 (liczba ocen: 72233)

Ziemia obiecana
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 32.99
Audiobook - najniższa cena: 32.99
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
-25% 32.99 zł Lub 29.69 zł
-27% 39.90 zł
46.90 zł
49.99 zł Lub 44.99 zł
45.00 zł
45.21 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wspomnienia Bracka Obamy z czasów jego prezydentury. Szczere, otwarte, autorefleksyjne. Przedstawiają przemianę młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazują zarówno polityczne dojrzewanie 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak i przełomowe momenty jego pierwszej kadencji, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i poważnych zawirowań na całym świecie.

Brack Obama zaprasza nas do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu. Zabiera w podróż do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc. Poznajemy tok myślenia 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych, gdy organizuje swój gabinet, zmaga się z globalnym kryzysem finansowym i mierzy z Władimirem Putinem, spiera z generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, podpisuje reformę Wall Street, reaguje na niszczycielską eksplozję platformy wiertniczej Deepwater Horizon i zezwala na przeprowadzenie operacji Trójząb Neptuna, w której ginie Osama bin Laden.
„Ziemia obiecana” to niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią – zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, a także o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przypomina, że demokracja nie jest darem z niebios – trzeba ją dzień po dniu wspólnie budować na fundamencie empatii i porozumienia.

Rekomendacje e-booka Ziemia obiecana: 

Po Ziemię obiecaną warto sięgnąć, powinno się wręcz sięgnąć – polityczna ocena Baracka Obamy nie ma tu znaczenia. Ważny tekst. Dla mnie lektura z gatunku obowiązkowych. Najnowsza książką byłego amerykańskiego Prezydenta osiągnęła status światowego bestsellera jeszcze przed premierą. Czy zasłużenie? Tak, bo to rzeczywiście dobra książka. - Krzysztof Komorek - donos kulturalny

Ziemia obiecana od Barack Obama możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Kłamstwo stało się nie tylko kategorią morlaną, ale filarem państwa.
Najnowsza książką byłego amerykańskiego Prezydenta osiągnęła status światowego bestsellera jeszcze przez premierą. Czy zasłużenie? Tak, bo to rzeczywiście dobra książka. Chociaż – paradoksalnie – wiele osób może mieć kłopoty z przebrnięciem przez całość, ponieważ Ziemia obiecana jest wspomnieniami przede wszystkim politycznymi, często poruszającymi się w dość hermetycznych obszarach .

Książka w trakcie pracy nad nią rozrosła się do dwóch tomów (daty premiery drugiej części jeszcze nie podano). Barack Obama w Ziemi obiecanej rozlicza się ze swojej politycznej działalności w czasie obu prezydenckich kadencji. Dla zainteresowanych kulisami i mechanizmami funkcjonowania polityki Ziemia obiecana to niewątpliwy skarb. Za to poszukujący plotek, ploteczek i obmawiania innych polityków będą rozczarowani. To poważna książka, chociaż – to trzeba autorowi oddać – napisana z ogromną lekkością. Potrafi Obama ubarwić wywód – tak jak potrafił to robić podczas pełnienia urzędu – żartem, ciekawostką. Jednak dla szerokiej publiczności pewne fragmenty stanowić będą barierę nie do przeskoczenia.

Bowiem Ziemia obiecana to – jak wspomniałem już wcześniej – polityczna biografia Baracka Obamy i jego osobiste rozliczenie się z działań podczas ośmiu lat rządzenia Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Dlatego przygotować się należy na długie opisy walki o pozyskiwanie pojedynczych głosów w parlamencie, czy też relacje ze żmudnych negocjacji dotyczących kształtu proponowanych rozwiązań legislacyjnych. Pasjonaci których pasjonuje polityka, zarówno w skali globalnej, ale także tej ograniczonej do wewnętrznych problemów USA, czytać będą wspomnienia Baracka Obamy z wypiekami na twarzy. By jednak czerpać przyjemność z lektury trzeba być takim pasjonatem, a przy okazji mieć „nieco” wiedzy o świecie, o polityce i o historii.

Oczywiście Ziemia obiecana przedstawia subiektywne widzenie całej tej historii oczami jej głównego bohatera. Co bynajmniej nie umniejsza jej wartości. Dzięki temu możemy nareszcie poznać motywy i opinie, których nie przesłaniają bieżące polityczne potrzeby. Obama może być teraz szczery – jako czynny polityk musiał raczej takiej otwartości często unikać. Trzeba również oddać byłemu Prezydentowi, że pamięta o swoich ludziach. W książce dużo jest personalnych „ukłonów” w stronę byłych współpracowników: począwszy od tych najbliższych, tworzących polityczny sztab prezydenta, aż po szefów prezydenckiej kuchni i ogrodników pracujących w Białym Domu. Z drugiej strony znalazło się w treści książki trochę „szpilek” wbitych oponentom (także z własnej partii politycznej).

Ziemia obiecana wydana została w kilkudziesięciu krajach, ale pisana jest z zdecydowanie z myślą o czytelniku amerykańskim. Co oczywiście nie znaczy, że świat nie powinien skorzystać z okazji poznania przemyśleń i opinii Baracka Obamy. Czy i jakie wyciągnie z nich wnioski? W tej kwestii nawet sam autor pozostaje raczej pesymistą. Po książkę warto sięgnąć, powinno się wręcz sięgnąć – polityczna ocena Baracka Obamy nie ma tu znaczenia. Ważny tekst. Dla mnie lektura z gatunku obowiązkowych.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć