ebook Ziemia obiecana
4.43 / 5.00 (liczba ocen: 72068)

Ziemia obiecana
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.00
Audiobook - najniższa cena: 44.00
wciąż za drogo?
30.00 zł Lub 27.00 zł
35.99 zł
49.99 zł Lub 44.99 zł
31.31 zł
42.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Wspomnienia Bracka Obamy z czasów jego prezydentury. Szczere, otwarte, autorefleksyjne. Przedstawiają przemianę młodego, poszukującego własnej tożsamości człowieka w przywódcę wolnego świata. Ukazują zarówno polityczne dojrzewanie 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak i przełomowe momenty jego pierwszej kadencji, przypadającej na czasy dramatycznych zmian i poważnych zawirowań na całym świecie.

Brack Obama zaprasza nas do Gabinetu Owalnego i Sali Sytuacyjnej Białego Domu. Zabiera w podróż do Moskwy, Kairu, Pekinu i wielu innych miejsc. Poznajemy tok myślenia 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych, gdy organizuje swój gabinet, zmaga się z globalnym kryzysem finansowym i mierzy z Władimirem Putinem, spiera z generałami o amerykańską strategię w Afganistanie, podpisuje reformę Wall Street, reaguje na niszczycielską eksplozję platformy wiertniczej Deepwater Horizon i zezwala na przeprowadzenie operacji Trójząb Neptuna, w której ginie Osama bin Laden.
„Ziemia obiecana” to niezwykle osobista i autorefleksyjna opowieść o człowieku, który założył się z historią – zaangażowanym animatorze społecznym poddanym próbie światowej polityki. Obama otwarcie pisze o siłach, które w kraju i za granicą stały mu na drodze, a także o tym, jak życie w Białym Domu wpłynęło na jego żonę i córki. Nie obawia się mówić o wahaniach i rozczarowaniach, jednak nigdy nie wątpi w słuszność swojego przekonania, że w ramach wielkiego, amerykańskiego eksperymentu zawsze możliwy jest postęp. Były prezydent Stanów Zjednoczonych przypomina, że demokracja nie jest darem z niebios – trzeba ją dzień po dniu wspólnie budować na fundamencie empatii i porozumienia.

Rekomendacje e-booka Ziemia obiecana: 

Po Ziemię obiecaną warto sięgnąć, powinno się wręcz sięgnąć – polityczna ocena Baracka Obamy nie ma tu znaczenia. Ważny tekst. Dla mnie lektura z gatunku obowiązkowych. Najnowsza książką byłego amerykańskiego Prezydenta osiągnęła status światowego bestsellera jeszcze przed premierą. Czy zasłużenie? Tak, bo to rzeczywiście dobra książka. - Krzysztof Komorek - donos kulturalny

Ziemia obiecana od Barack Obama możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Najnowsza książką byłego amerykańskiego Prezydenta osiągnęła status światowego bestsellera jeszcze przez premierą. Czy zasłużenie? Tak, bo to rzeczywiście dobra książka. Chociaż – paradoksalnie – wiele osób może mieć kłopoty z przebrnięciem przez całość, ponieważ Ziemia obiecana jest wspomnieniami przede wszystkim politycznymi, często poruszającymi się w dość hermetycznych obszarach .

Książka w trakcie pracy nad nią rozrosła się do dwóch tomów (daty premiery drugiej części jeszcze nie podano). Barack Obama w Ziemi obiecanej rozlicza się ze swojej politycznej działalności w czasie obu prezydenckich kadencji. Dla zainteresowanych kulisami i mechanizmami funkcjonowania polityki Ziemia obiecana to niewątpliwy skarb. Za to poszukujący plotek, ploteczek i obmawiania innych polityków będą rozczarowani. To poważna książka, chociaż – to trzeba autorowi oddać – napisana z ogromną lekkością. Potrafi Obama ubarwić wywód – tak jak potrafił to robić podczas pełnienia urzędu – żartem, ciekawostką. Jednak dla szerokiej publiczności pewne fragmenty stanowić będą barierę nie do przeskoczenia.

Bowiem Ziemia obiecana to – jak wspomniałem już wcześniej – polityczna biografia Baracka Obamy i jego osobiste rozliczenie się z działań podczas ośmiu lat rządzenia Stanami Zjednoczonymi Ameryki. Dlatego przygotować się należy na długie opisy walki o pozyskiwanie pojedynczych głosów w parlamencie, czy też relacje ze żmudnych negocjacji dotyczących kształtu proponowanych rozwiązań legislacyjnych. Pasjonaci których pasjonuje polityka, zarówno w skali globalnej, ale także tej ograniczonej do wewnętrznych problemów USA, czytać będą wspomnienia Baracka Obamy z wypiekami na twarzy. By jednak czerpać przyjemność z lektury trzeba być takim pasjonatem, a przy okazji mieć „nieco” wiedzy o świecie, o polityce i o historii.

Oczywiście Ziemia obiecana przedstawia subiektywne widzenie całej tej historii oczami jej głównego bohatera. Co bynajmniej nie umniejsza jej wartości. Dzięki temu możemy nareszcie poznać motywy i opinie, których nie przesłaniają bieżące polityczne potrzeby. Obama może być teraz szczery – jako czynny polityk musiał raczej takiej otwartości często unikać. Trzeba również oddać byłemu Prezydentowi, że pamięta o swoich ludziach. W książce dużo jest personalnych „ukłonów” w stronę byłych współpracowników: począwszy od tych najbliższych, tworzących polityczny sztab prezydenta, aż po szefów prezydenckiej kuchni i ogrodników pracujących w Białym Domu. Z drugiej strony znalazło się w treści książki trochę „szpilek” wbitych oponentom (także z własnej partii politycznej).

Ziemia obiecana wydana została w kilkudziesięciu krajach, ale pisana jest z zdecydowanie z myślą o czytelniku amerykańskim. Co oczywiście nie znaczy, że świat nie powinien skorzystać z okazji poznania przemyśleń i opinii Baracka Obamy. Czy i jakie wyciągnie z nich wnioski? W tej kwestii nawet sam autor pozostaje raczej pesymistą. Po książkę warto sięgnąć, powinno się wręcz sięgnąć – polityczna ocena Baracka Obamy nie ma tu znaczenia. Ważny tekst. Dla mnie lektura z gatunku obowiązkowych.

Ocena: 5/6
©donos kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć