ebook Sygnał
3.75 / 5.00 (liczba ocen: 1107)

Sygnał
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich kilku dniach
E-book - najniższa cena: 32.63
Audiobook - najniższa cena: 39.90
wciąż za drogo?
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
32.63 zł Lub 29.37 zł
34.92 zł Lub 31.43 zł
36.00 zł
32.83 zł
36.00 zł
Inne proponowane

Powieść z pogranicza horroru i thrillera. Mieszają się w niej najdawniejsze lęki i obawa o przyszłość świata. Bohaterowie „Sygnału” – pragmatyczni dorośli, kilku zaradnych chłopaków, tajemniczy sąsiedzi, zbici z tropu funkcjonariusze policji – będą musieli rozwiązać szereg zagadek, by wielki sekret w końcu ujrzał światło dzienne…

Wspaniały hołd Maxime’a Chattama złożony mistrzom gatunku – Stephenowi Kingowi i H.P. Lovecraftowi. W Sygnale”

Rodzina Spencerów właśnie przeprowadziła się do Mahingan Falls. Miasteczko to oaza spokoju. Przynajmniej tak im się wydawało… Ponure morderstwa, rozmowy telefoniczne zakłócane nieludzkimi wrzaskami, krążące od lat plotki o praktykowaniu czarów i przerażająca istota, która krąży po lesie i ściga nastolatków… To wierzchołek góry lodowej, a raczej góry mrocznych tajemnic, niedopowiedzeń i tłumionych od lat animozji.
Czy przeciążony obowiązkami oficer policji poradzi sobie z tą niecodzienną sytuacją?

Sygnał od Maxime Chattam możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Maxime Chattam jest kolejnym pisarzem, którego nazwisko zapisuję na liście autorów potrafiących zaserwować ekstremalną mieszankę emocji. Sygnał to kawał solidnego thrillera, doskonale zmieszanego z kryminałem oraz horrorem. Nie ukrywam, że dałem się porwać od pierwszej chwili poznawania tej misternie zaplanowanej i rozpisanej historii. Chattam już na wstępie książki radzi nam, abyśmy odsunęli na bok prawdziwy świat. I tak właśnie było.

Sygnał sprawił, że w pełni wsiąknąłem do świata stworzonego przez francuskiego pisarza. I trwałem w nim przez sześćset siedemdziesiąt stron. A szczerze przyznając, jeszcze długo nie potrafiłem się od niego oderwać, często wracając myślami do tego, co przeżyłem podczas poznawania tej historii. Emocje buzowały niczym w kotle, a poczucie grozy nie opuszczało mnie jeszcze przez długi czas.

Chattam doskonale dawkuje emocje, otwierając kolejne karty, a przy każdym kolejnym odkrywaniu kolejnych wątków drżałem o losy głównych bohaterów. Natomiast sposób narracji dawał uczucie, uczestniczenia w wydarzeniach, które często mroziły krew, przyprawiając o szybsze bicie serca. Styl ukazania tej historii sprawił, że wyobraźnia podczas czytania płatała figle, a kaszty szmer w zaciszu domowym zdawał się wołaniem przerażających istot.

Sygnał to doskonała lektura, którą z czystym sercem polecam czytelnikom żądnym mocnych wrażeń. Należy głośno zasygnalizować, że ta książka, to majstersztyk z gatunku thrillera, kryminału i horroru. Autor tą książką podniósł wysoko poprzeczkę pisarzom tworzącym tego typu powieści. Maxime Chattam doskonale połączył wszystkie elementy tych gatunków, serwując nam swoistą ostrą jazdę.

Autor zaprasza nas do Mahingan Falls, miasteczka, które wydawałoby się oazą spokoju. Nic bardziej mylnego. Morderstwa oraz pogłoski o czarach i pojawiających się tajemniczych istotach nie pozwolą mieszkańcom zmrużyć oczu. Również i ja przecierałem je z przerażenia na wieść, że w pobliskim lesie owa istota czyha na nastolatków. To właśnie tutaj przeprowadziła się rodzina Spencerów. Olivia i Tom wraz z nastoletnim synem, dwuletnią córką oraz siostrzenicą kobiety chcąc odpocząć od zgiełku nowojorskiego życia, postanowili cieszyć się spokojem. Jednak jak się okazuje w Mahingan Falls nie był on im dany. To, co przeżyli w tej miejscowości, nie można nazwać sielanką. Dom, w którym zamieszkali nie pozwolił im spokojnie zasnąć. Tajemnicze głosy i pojawiające się cienie potęgują poczucie grozy. Jak się okazuje, wcześniej zamieszkiwał go okultysta, a kolejni domownicy popełniali samobójstwa. Czy rodzina Spencerów będzie w stanie uporać się z demonami? Czy będą mogli liczyć na wsparcie oficera policji?

Dodam, że to nie wszystko, gdyż na jednym z pól kukurydzy ożywa strach na wróble, a w miejscowym radio słychać głosy istoty zza światów. A jeśli Wasz czytelniczy głos mówi Wam, że chcecie poczuć jak klimat grozy przeszywa Wasze ciało, to ta książka jest dla Was. Warto przeczytać.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć