PS I życzę Ci dużo miłości
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 531)

PS I życzę Ci dużo miłości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 20.74
wciąż za drogo?
28.71 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-16% 20.74 zł
23.93 zł Lub 21.54 zł
31.90 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
23.91 zł
23.93 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Co może się wydarzyć, kiedy dawno zaginiona kartka z życzeniami świątecznymi trafi wreszcie do adresata? Czy zapisane na niej słowa mają taką moc, by zmienić czyjeś życie lub obudzić dawno zapomniane uczucia? A może dzięki takiej kartce dopiero narodzi się miłość? Najpopularniejsze polskie autorki literatury obyczajowej przygotowały dla swoich czytelniczek prawdziwą świąteczną niespodziankę – tom najpiękniejszych opowieści o miłości, która narodziła się dzięki świątecznej kartce. W gronie autorek znalazły się: Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Natasza Socha, Małgorzata Warda oraz Katarzyna Misiołek.

Pola ma dwadzieścia kilka lat, wybuchowy temperament i talent do wpadania w kłopoty, a na dodatek przez swój niewyparzony język musi w tym roku zupełnie sama przygotować wigilijną kolację dla całej rodziny. Podczas świątecznych porządków odkrywa w podłodze tajemniczą skrytkę z pamiątkami oraz starym listem miłosnym. Podążając tropem zakochanych, nie tylko odkrywa ich losy i smak pieczonych jabłek, ale też wartość życia, w którym jest czas na zatrzymanie się w biegu i refleksję nad sobą i innymi ludźmi.

Gośka jest głęboko przekonana, że najsilniejsze porywy serca ma już dawno za sobą. Dramatyczne rozstanie z miłością życia, a potem seria rozczarowujących związków sprawiły, że szalona i spontaniczna studentka przemieniła się z czasem w stateczną i pozbawioną radości życia kobietę. Wszystko zmienia się jednak, gdy Gosia odkrywa zaadresowaną do siebie kartkę – sprzed dziesięciu lat! Wiedziona instynktem postanawia rozwiązać tajemnicę z przeszłości. Dokąd zaprowadzi ją ta nieoczekiwana wiadomość?

Marysia przeszła w życiu wiele – śmierć męża, wyprowadzkę syna i utratę najlepszej przyjaciółki. Z upływem lat nie traci jednak pogody ducha a przez życie idzie ze szczerym uśmiechem na twarzy i dobrą książką w dłoni. W jednej z nich zupełnie przypadkowo odnajduje świąteczną kartkę napisaną lata temu przez jej ukochanego. Z kartki wynika, że jedna decyzja mogła na zawsze odmienić życie Marysi. Kobieta w przypływie impulsu postanawia wybrać się do Sopotu i odnaleźć swoją dawną miłość. Jak skończy się ta wyjątkowa przygoda?

PS I życzę Ci dużo miłości od Ilona Gołębiewska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Katarzyna Misiołek, Natasza Socha, Małgorzata Warda, Magdalena Witkiewicz możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Antologie opowiadań polskich autorów pojawiają się coraz częściej na rynku. Pod koniec października swoją premierę miał zbiór opowiadań świątecznych wydanych przez wydawnictwo Muza. Opowiadania z tego zbiorku łączy pocztówka świąteczna, która zostaje odnaleziona po latach. Najbardziej poczytne polskie autorki złożyły się na powyższy zbiór tworząc barwną i ciekawą książkę. Jak zawsze w takich wypadkach, opowiadania sią różne, jedne przemawiają bardziej, drugie trochę mniej. Sporo z nich sięga do historii z przeszłości, często bohaterowie są starszymi osobami, które po latach mają okazję wrócić do swojej przeszłości. Bardzo podobało mi się opowiadanie Magdaleny Knedler o dwójce adoptowanych dzieci z domu dziecka, które zdecydowały się ratować więzy rodzinne, choć przez to straciły cząstkę siebie. Natasza Socha swoim opowiadaniem Zapach pieczonych jabłek sprawiła mi dużo przyjemności podczas lektury, główna bohaterka wniosła powiew świeżości swoją początkową butą i wiarą w bycie lepszą od innych, a rozwinięcie tej historii zaskakuje. Na tle innych wyróżnia się również opowiadanie Agnieszki Ligas - Łoniewskiej, być może dzięki temu, że tutaj pierwszoplanową postacią jest mężczyzna po przejściach.

Patrząc na całokształt antologii, jest to sympatyczny zbiór, który czyta się z uśmiechem na ustach. Nie jest może tak bardzo świąteczny, raczej zimowy, co absolutnie nie przeszkadza cieszyć się nim w tym okresie.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Książkowe Wyliczanki
Powoli po piętach zaczyna nam deptać świąteczny grudzień. Czy Wy też nie możecie się doczekać śniegu, szczypiącego w policzki i nos mrozu oraz tej niezwykle ciepłej atmosfery wokół? Nieśmiało przyznam, że to mój ulubiony okres w całym roku. Lubię cieszyć oko bożonarodzeniowymi dekoracjami jak najdłużej w związku z czym choinkę z mężem ubieramy już 6 grudnia (wiadomo, żeby Mikołaj miał gdzie prezenty zostawić). Ale nie może być tak kolorowo ze wszystkim. Co roku bowiem większość z nas ma problem co i komu kupić na święta. Nadciągam więc z propozycją numer 1!

PS i życzę Ci dużo miłości, to pozycja idealna na prezent dla kobiet, które poszukują utulenia w zimne wieczory. Nie ma limitów wiekowych w tym przypadku, więc będzie odpowiednia zarówno dla córki, matki, jak i babci. Warto dodać do niej opakowanie czekolady na gorąco lub butelkę wina w celu uzupełnienia zestawu. Kocyk również będzie dobrym dodatkiem, ot, by utulić nie tylko umysł, ale również ciało.

O czym jest ta antologia?

Osiem poczytnych polskich autorek stworzyło zbiór opowiadań, które opowiadają o uczuciach, jakie potrafi zrodzić świąteczna kartka. Magdalena Witkiewicz, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natasza Socha, Ilona Gołębiewska, Magda Knedler, Małgorzata Warda i Katarzyna Misiołek napisały historie, które wywołują w czytelniku pokłady ciepła i relaksują. Sprawiają, że przekładając kartki uśmiechamy się pod nosem i często zazdrościmy bohaterom. Wzbudzają w nas ciekawość co dalej i nie wiem jak inni, ale ja z chęcią przeczytałabym całą powieść o losach poszczególnych bohaterów. I przede wszystkim wprowadzają w czytelnika w ten cudowny świąteczny nastrój!

Ale może teraz kilka słów właśnie o nich?

Bohaterowie tej powieści są niezwykle prawdziwi. To ludzie tacy, jak i my. Przygotowują się do świąt, śpiewają kolędy, pieką pierniczki i miewają zarówno lepsze, jak i gorsze dni. Miewają również sercowe problemy i nie mam tutaj na myśli tych czysto kardiologicznych. W życiu każdego z nich pojawia się list lub kartka z przeszłości, która nijak nie daje o sobie zapomnieć. Czasami nawet przewraca ich poukładane życie, sprawia, że zaczynają grzebać w przeszłości i odkrywają skrzętnie skrywane tajemnice. Magdalena Witkiewicz zagłębiła się w wojenny czas, który mam wrażenie, że jest jej bardzo bliski, będący kopalnią miłosnych historii, Natasza Socha w swoim opowiadaniu zawarła bardzo ważne dla nas, dorosłych ludzi przesłanie, a Małgorzata Warda ukazała małą dziewczynkę poszukującą po prostu rodzinnego ciepła.

Każda z tych ośmiu historii jest wyjątkowa, każda z nich ma potencjał do bycia pełnowymiarową powieścią. Jednak jeśli mogę coś podpowiedzieć – nie czytajcie całości „na raz”. Każde opowiadanie pochłaniajcie w inny dzień, przeczytajcie je dokładnie i powoli. Wyciągnijcie z nich jak najwięcej, bo wierzcie mi – są tam ukryte przekazy i zasady, którymi powinniśmy się w końcu kierować. Nie pozwólcie, by każda z tych historii zlała się Wam w jedną całość. Rozkoszujcie się treścią, jak najlepszą na świecie czekoladą.

Ocena: 5/6 czytaj więcej
©Czytam w pociągu
Zwykły skrawek kartonika z kolorowym obrazkiem, na którym wszystko przedstawia się sielsko i anielsko, z paroma słowami napisanymi czasem w pośpiechu. Czy kawałek kartki może cokolwiek zmienić w życiu człowieka? Niekiedy właśnie taka, wydawałoby się drobnostka, jest tym, czego brakuje by zmienić wiele lub staje się impulsem do działania. Jedna, mała, kartka świąteczna, nic dużego, chociaż czy na pewno?

Czy list z przeszłości jest w stanie zmienić coś w przyszłości? Nikt przecież już nie pamięta o nim, osoby adresata i nadawcy dawno pokryły się grubą warstwa zapomnienia, chociaż czy na pewno? Magdalena i Marcin mogą powiedzieć to potwierdzić, nie spodziewali się, że przypadek sprawi, że wzajemnie staną na swojej drodze, w pewien grudniowy dzień. Co jest ważne w życiu jeśli nie widzi się w nim sensu? Strata boli, a świąteczne dni mogą tylko go jeszcze pogłębić, chociaż gdy da się szansę by dostrzec ludzi wokół siebie bywa, iż zauważa się kogoś, kto może być początkiem nowego rozdziału. Czy Aleks da losowi szansę na to by mu pomógł spojrzeć na świat z innej perspektywy? Zosia żyją swoją życiową pasją, dzięki nie ma szansę spotkać ciekawych ludzi, ale i to, co starannie skrywają przed otoczeniem. Sukces ma słodko-gorzki smak, widzi to u swojej przyjaciółki, przeszłych wydarzeń nie da się zmienić, a co z teraźniejszością? Wybaczyć nie jest łatwo, ale żyć z poczuciem straty jest jeszcze trudniej …

Słowa mają moc, ogromną, tak tą dającą nadzieję, ale i raniącą, lecz kiedy ich zabraknie to tak jakby jedno ogniwo życiowego łańcucha pękło, czasem na zawsze, niekiedy do chwili kiedy w końcu uda się je usłyszeć. Osiem polskich pisarek pokazało ile znaczy kilka wyrazów na świątecznej kartce, co mogą nieść z sobą i jak wiele emocji kryje się za ich znaczeniem. PS I życzę Ci dużo miłości ma w sobie niepowtarzalny klimat grudniowych dni, tych rzeczywistych, pachnących choinką, piernikami, lecz i skłaniających do refleksji, spojrzenia za siebie i wokół siebie. Gdzieś pomiędzy kolejnymi zakupami i sprzątaniem, budzą się wspomnienia, tęsknoty oraz marzenia, a przypadkowo lub nie, świąteczna kartka staje się punktem, od jakiego życiowe ścieżki mogą zmienić kierunek. Właśnie ten motyw wykorzystały autorki by dać czytelnikom niesztampowe historie, w których śmiech miesza się z Łazami, miłość z gniewem, rozczarowanie z nadzieją. Każde opowiadanie to odrębna opowieść o ludziach, jakim kilka wyrazów daje siłę by walczyć o swoje szczęście, są szansą by odzyskać to, co wydawało się na zawsze utracone lub po prostu spojrzeć na świat z nowej perspektywy. Gdzieś pomiędzy zwątpieniem, nadzieją i miłością znajdują się bohaterowie antologiiPS I życzę Ci dużo miłości, a Święta przynoszą im niespodziewany dar, jaki jest więcej niż obietnicą na uczucie, dające to, czego pragnie się gdzieś w głębi serca, lecz głośno nie wypowiedzianego. Czy w krótkiej formie, na kilku dziesiątkach stron, da się oddać to, co niesie z sobą prawdziwa miłość? Osiem pisarek udowodnia to na każdej kartce, z wirtuozerią oddając cały wachlarz emocji, wplecionych w czas Świąt, zapomnianych, ukrytych lub czekających na dojście do głosu. Chwile poświęcone na lekturę przeniosą czytających do momentów, gdy mały, zapisany, kartonik stanie się częścią czaru czasu kiedy niektórzy przebaczają, drudzy czekają na odpuszczenie win, a ktoś po prostu na otwarcie drzwi do serca drugiego człowieka.

Ocena: 6/6 czytaj więcej
©Taki jest świat
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć