ebook Odrobina czarów
4.27 / 5.00 (liczba ocen: 791)

Odrobina czarów
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.66
wciąż za drogo?
30.60 złpremium: 19.74 zł Lub 19.74 zł
25.66 zł Lub 23.09 zł
32.90 zł Lub 29.61 zł
32.90 zł 20% rabatu
-8% 25.64 zł
27.97 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Autorka porywającej Szczypty magii zaprasza na kolejną zapierającą dech w piersiach przygodę sióstr Wspacznych, która sprawi, że nawet największy niedowiarek, uwierzy w czary.

Rodzinna klątwa została zdjęta. Charlie, Betty i Fliss nareszcie mogą swobodnie opuścić mroczny Wronoskał. Marzy im się wakacyjna wyprawa w nieznane, a czeka je szalona, magiczna przygoda, w wir której wciąga siostry Wspaczne tajemnicza uciekinierka z Udręki...

Błądka umie oswajać budzące grozę ogniki znad bagien, w potarganej, znoszonej sukience ukrywa starą mapę oraz wiedźmi kamień i ściąga na rodzinę Wspacznych nowe kłopoty.

Czy los przypadkowo przywiódł uciekinierkę tej wypełnionej melodią dzwonów nocy właśnie do Kieszeni Kłusownika? Kto stoi za zniknięciem małej Charlie i ukochanej Buni? Czy uzbrojone jedynie w odrobinę magii Betty i Fliss odnajdą siostrę i babcię? Czy dane im będzie odkryć tajemniczą wyspę, ukrytą przed laty przed wścibskimi oczami gapiów, przez starą wiedźmę?

Świat wykreowany przez Michelle Harrison urzeka, a mroczne niebezpieczeństwa historii rozjaśniają pełni ciepła, uduchowieni bohaterowie. - „The Sunday Times”

Odrobina czarów od Michelle Harrison możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nocą zło jest po dwakroć gorsze.
Lepiej być znanym z dobroci niż z bogactwa.
Z niecierpliwością sięgnęłam po kolejną powieść Michelle Harrison, Odrobina czarów . Książka jest kontynuacją absolutnie zachwycającej pierwszej części Szczypta magii, która bardzo mi się podobała.

Rodzinna klątwa została zdjęta. Charlie, Betty i Fliss nareszcie mogą swobodnie opuścić mroczny Wronoskał. Marzy im się wakacyjna wyprawa w nieznane, a czeka je szalona, magiczna przygoda, w wir której wciąga siostry Wspaczne tajemnicza uciekinierka z Udręki...

Błądka umie oswajać budzące grozę ogniki znad bagien, w potarganej, znoszonej sukience ukrywa starą mapę oraz wiedźmi kamień i ściąga na rodzinę Wspacznych nowe kłopoty.


Książka pełna emocji i niekończących się niespodzianek, a wszystko to okryte odrobiną czarów. Czytając tę magiczną książkę, zostałam przeniesiona do innego świata. Zaczęło się od trzech sióstr, znudzonych zwykłym życiem, pragnących przygody i właśnie to dostają. Jeśli szukasz opowieści o przyjaźni i przygodzie, to dobrze trafiłeś. Autorka rozwija postacie w miarę postępów historii, każda z sióstr ma swoją własną wyjątkową osobowość.

Podobnie jak pierwsza książka z serii, Harrison łączy w sobie zwycięską formułę silnych bohaterek, trzymającą w napięciu, dynamiczną fabułę z zagadką, która nie jest łatwa do rozwiązania oraz wystarczająco dużo niespodzianek i zwrotów akcji, aby zachwycić nawet lekko znużonego dorosłego czytelnika, takiego jak ja. Wplatana w wątki siostrzeństwa, przyjaźni i dobroci, ta przewrotna, zabawna lektura jest równie dobra jak pierwsza powieść. Chociaż wspomina o niektórych wydarzeniach z pierwszej powieści, nie musisz jej czytać, aby cieszyć się tą książką.

Bardzo podoba mi się przewiewny styl pisania Harrison i podobało mi się to, że naprawdę nie wiedziałam, jak potoczy się ta historia - bycie zabranym w tę podróż pełną zdumienia i odkryć było zniewalające i ekscytujące. Harrison ma talent do twórczego opowiadania historii,. W swoich zdolnych rękach utknęła różne popularne tropy w magiczną opowieść.

Ekscytująca, czarująca historia, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jak najbardziej polecam!

Ocena: 6/6
©Reading My Love
Pamiętam, jak Szczypta magii całkowicie pochłonęła mnie swoim pięknem i sprawiła, że nie mogłam doczekać się sięgnięcia po kontynuację. W końcu nadszedł ten upragniony przeze mnie moment: Odrobina czarów, czyli drugi tom przygód sióstr Wspacznych już u mnie. No cóż, możecie być pewni, że ta opinia będzie nasycona dużą liczbą zachwytów. Michelle Harrison znowu pokazała, że potrafi pisać.

Siostry Wspaczne mogą już spać spokojnie. Rodzinna klątwa została zdjęta, więc dziewczynki będą mogły teraz podróżować bez przeszkód. Ich największym marzeniem jest opuszczenie Wronoskału oraz wyprawa w nieznane. Nie wiedzą jednak, że czeka na nie szalona i magiczna podróż, w którą zostaną wciągnięte przez tajemniczą uciekinierkę z Udręki...

Główne bohaterki pokochałam już przy okazji lektury Szczypty magii. Tutaj mogę dodać tylko tyle, że nadal darzę ogromnym uczuciem te trzy szalone i przesympatyczne dziewczyny. Nie mam pojęcia, jak autorce udało się wykreować swoje postaci aż tak dobrze. Może też jestem nie do końca obiektywna w swojej opinii, no ale cóż. Każdy ma swoje odczucia, a moje są właśnie takie. Gdybym miała jednak wybierać swoją ulubioną siostrę Wspaczną, to wybrałabym Betty – zdecydowanie.

Ta część wciąga już od samego początku. Tak naprawdę ten właśnie wstęp jest najmocniejszym elementem tej pozycji – dzięki niemu po prostu nie da się od niej oderwać. Sama tak naprawdę nie wiem, kiedy przerzucałam kolejne strony, bo jakoś zlało mi się to w czasie. Dawno tak szybko nie kartkowałam jakiejś książki, a to już musi o czymś świadczyć. Akcja później zaczyna zwalniać, co może nie wszystkim przypaść do gustu. Zdaję sobie sprawę z tego, że część czytelników może poczuć się po prostu rozczarowana, a nawet znudzona. Jednakże ten moment trzeba jakoś przetrwać, bo później na powrót autorka zabiera nas w prawdziwie magiczny świat - w dodatku pełen piratów i bezkresnych wód.

Oprócz kolejnych wydarzeń i zwrotów akcji autorka przekazuje tutaj po raz kolejny ważną wartość, jaką jest rodzina i relacja z rodzeństwem. Michelle Harrison pokazuje, że bez względu na konflikty i niezgody, relacje rodzinne są ważne i trzeba o nie dbać, a także należy troszczyć się o bliskie nam osoby. Przyznaję, że ten wątek sprawił, że po raz kolejny poczułam w oczach łzy, a serducho mocno mi się ścisnęło.

Sama nie wiem, co mogłabym tutaj jeszcze dodać. Odrobina czarów to powieść, przy której zdołałam się oderwać od ponurych myśli i której lektura tak po ludzku sprawiła mi radość. Michelle Harrison ma świetne pióro, a mogłam je poznać dzięki równie świetnemu tłumaczeniu Łukasza Małeckiego - o tym należy też pamiętać!

Jeżeli szukacie dobrej powieści młodzieżowej, która Was wciągnie i zajmie Wasze myśli - ta książka powinna znaleźć się w zasięgu Waszego wzroku.

Ocena: 5+/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć