ebook Gdybym cię nie spotkała
3.97 / 5.00 (liczba ocen: 22)

Gdybym cię nie spotkała
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
29.67 złpremium: 19.14 zł Lub 19.14 zł
-37% 19.90 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
24.65 zł
24.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Zimowa odsłona bestsellerowej serii z domkami Agaty Przybyłek to uniwersalna i poruszająca serca opowieść o altruizmie i sile miłości. Czy człowiek więcej zyskuje, czy traci, gdy dzieli się sobą?

Sara prowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych. Gdy dowiaduje się, że jej była podopieczna ciężko zachorowała, postanawia zorganizować mikołajkową aukcję na leczenie dziewczynki. W końcu przed świętami ludzie chętniej otwierają serca dla innych. Dzięki zbiórce poznaje znanego sportowca, który wrócił do rodzinnego miasteczka po poważnej kontuzji. Daniel jest na życiowym zakręcie – całe życie poświęcił bieganiu i nie wie, jak odnajdzie się w nowej rzeczywistości. Czy ich spotkanie sprawi, że oboje wyjdą na prostą?

W ośrodku kultury, gdzie pracuje Sara, w czasie wojny mieściła się synagoga i przytułek dla sierot. Dla jego dyrektorki sensem życia również było pomaganie potrzebującym dzieciom. Kim była ta kobieta i jak potoczyły się jej losy?

Teraźniejszość i przeszłość splatają się w małym miasteczku gdzieś pośród mazowieckich pól. Ta wspaniała historia niesie nadzieję na to, że nasze decyzje – nawet jeśli wydają się trudne czy niewłaściwe, mogą w innym czasie, w innych okolicznościach, okazać się słuszne.

Rekomendacje: 

Niezmiennie zachwycam się ciepłem, serdecznością i dobrem, które spływają z pióra Agaty Przybyłek. Jest w tym prawdziwa magia, bez względu na porę roku. Nie brakuje w tej powieści jednak również strasznych i trudnych momentów a mimo to czytało mi się tę powieść z prawdziwą przyjemnością. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie

Wiem, że historie, jakie opisuje Agata Przybyłek, będą piękne, wzruszające, delikatne, a dodatkowo poruszające. Nikt, jak ta autorka nie umie pisać o miłości, o tym zauroczeniu, ukradkowych spojrzeniach, czy lekkim muśnięciu dłoni - jak zawsze jestem oczarowana. W tej książce bardzo podobał mi się wątek z II Wojny Światowej, dodał fabule bardzo dużo, dostarczył mi wiele emocji. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Gdybym cię nie spotkała od Agata Przybyłek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Szczęście to bycie kochanym i dawanie miłości innym. Nie tylko w związku czy w rodzinie. Tak po prostu.
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Gdybym cię nie spotkała to ósma, tym razem zimowa odsłona jednego z piękniejszych powieściowych cykli Bądź przy mnie zawsze powszechnie nazywanego „serią z domkami”. Nie obawiajcie się jednak, każdą z tych historii można czytać oddzielnie.

Sara, młoda rozwódka prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci w lokalnym ośrodku kultury. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej była podopieczna ciężko zachorowała i jej rodzice szybko potrzebują ogromnej sumy na zagraniczne leczenie dziewczynki. Nie zastanawiając się długo kobieta postanawia zorganizować dla małej mikołajkową aukcję. Jednym z darczyńców fantów jest Daniel, popularny sportowiec, który powrócił do rodzinnego miasteczka by dojść do siebie po poważnej kontuzji. Czy Daniel i Sara pomimo życiowych przeciwności wyjdą na prostą?

Budynek ośrodka kultury w którym pracuje Sara, skrywa w swoich murach przejmującą historię. W czasie wojny w tym budynku mieściła się bowiem synagoga i przytułek dla wojennych sierot. Chana, dyrektorka ochronki poświeciła swoje życie pomocy dla potrzebujących dzieci. Jak potoczyły się losy dzielnej kobiety? Co łączy Sarę i Chanę? Przede wszystkim ogromna i niczym niezmącona potrzeba niesienia pomocy tym, którzy najbardziej jej potrzebują.

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej...

Muszę Wam powiedzieć, że trochę zdziwiłam się, gdy zobaczyłam zimową odsłonę mojej ukochanej serii z domkami Agaty Przybyłek. Do tej pory historie spisane przez autorkę w tym cyklu kojarzyły mi się bowiem z ciepłym i dość słonecznym klimatem. Byłam niesamowicie ciekawa jej świątecznej wersji.

Bardzo przypadło mi do gustu, że Gdybym cię nie spotkała to historia rozpisana na trzy głosy. Każde z tych głosów, urzekło mnie równie mocno. Muszę Wam też przyznać, że ja osobiście żałuję, że zarówno historia Sary i Daniela oraz Chany nie są odrębnymi powieściami. Było mi niezmiernie żal, gdy lektura tej książki dobiegła końca. Mocno zżyłam się bowiem z jej bohaterami. Pokochałam ich za ich dobre serca i pełną gotowość do obdarowywania sobą potrzebujących. Bardzo chciałabym ich poznać osobiście.

Gdybym cię nie spotkała to jedna z nielicznych powieści, w której w połączeniu teraźniejszości z przeszłością ta teraźniejszość wciągnęła mnie równie mocno jak przeszłość. Naprawdę rzadko się to zdarza, więc tym mocniejsze ta powieść zrobiła na mnie wrażenie. Autorce cudownie udało się podkreślić kontrast pomiędzy opisywanymi historiami.

Niezmiennie zachwycam się ciepłem, serdecznością i dobrem, które spływają z pióra Agaty Przybyłek. Jest w tym prawdziwa magia, bez względu na porę roku. Nie brakuje w tej powieści jednak również strasznych i trudnych momentów a mimo to czytało mi się tę powieść z prawdziwą przyjemnością.

Podsumowując: Gdybym cię nie spotkała to fascynująca i wzruszająca historia, od której nie sposób się oderwać. Mnie pochłonęła ta opowieść totalnie. Zdecydowanie zostanie ona ze mną na dłużej.

Komu polecam?

Gdybym cię nie spotkała to pozycja dla wielbicieli słodko-gorzkich historii w których przeszłość przeplata się z teraźniejszością. Pomimo, że nie ma w niej zbyt wielu typowo świątecznych momentów, to jej klimat jest pełen świątecznej magii. Dla mnie to jedna z piękniejszych domkowych historii.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Akcja toczy się dwutorowo: współcześnie i w czasie wojny.

Sara mieszka w małym miasteczku, jest po rozwodzie, całe swoje serce oddaje pracy. Prowadzi warsztaty teatralne dla najmłodszych. Praca nie jest lekka, ale daje jej ogromną satysfakcję. Pewnego dnia dowiaduje się przypadkiem, że jej dawna podopieczna jest bardzo chora. Sara postanawia zorganizować mikołajkową aukcję na leczenie dziewczynki, żeby w ten sposób dorzucić swoją cegiełkę do ogromnej brakującej kwoty. Liczy na to, że przed świętami ludzie chętnie podzielą się i pomogą młodej mieszkance miasteczka. Dzięki zbiórce poznaje Daniela, sportowca, który obecnie po kontuzji wraca do rodzinnych stron i mieszka z bratem. Mężczyzna nie wie co będzie dalej robił, obawia się że nie będzie mógł wrócić do sportu, który był całym jego światem. Dwoje młodych ludzi, którzy wpadają sobie w oko. Tylko czy to ma sens, skoro Daniel jest tutaj tylko chwilowo na czas rekonwalescencji?

Historia Sary i Daniela przeplatana jest czasami wojennymi. Ośrodek kultury, w którym pracuje Sara, był kiedyś synagogą i ochronką dla sierot. Dyrektorka przytułku Chana to wyjątkowa kobieta, dla której całym sensem życia była pomoc biednym dzieciom, a wszystko to robi w bardzo niebezpiecznych czasach.

Nie jestem pewna, czy możemy wierzyć w życie po śmieci, ale mam ogromną nadzieję, że jeszcze kiedyś się spotkamy.

Jeśli uważacie, że za wcześnie na książki świąteczne, to po tę możecie śmiało sięgnąć. Świąt jest tutaj malutko, akcja toczy się w dużej mierze przed Wigilią.

Teraźniejszość i przeszłość łączą się w małym miasteczku w ośrodku kultury. Podobało mi się, że autorka pokazuje nam, że historia danego miejsca powinna być bardzo ważna dla obecnych mieszkańców i nie można pozwolić na to, aby była zapomniana. Szczególnie taka jak w tej książce.

Agata Przybyłek nawiązała w tej historii do trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się wiele polskich rodzin. Mając bardzo chore dziecko starają się zebrać niebagatelne sumy pieniędzy, które są poza zasięgiem zwykłych ludzi. Musimy pamiętać, że nawet najdrobniejsza kwota pomaga ocalić ludzkie życie, które przecież jest bezcenne.

Mam słabość do pióra autorki, nic na to nie poradzę, czytam wszystko po kolei. Wiem, że historie, jakie opisuje Agata Przybyłek, będą piękne, wzruszające, delikatne, a dodatkowo poruszające. Nikt jak autorka nie umie pisać o miłości, o tym zauroczeniu, ukradkowych spojrzeniach, czy lekkim muśnięciu dłoni - jak zawsze jestem oczarowana. W tej książce bardzo podobał mi się wątek z II Wojny Światowej, dodał fabule bardzo dużo, dostarczył mi wiele emocji.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć