ebook Kraina Zeszłorocznych Choinek
4.02 / 5.00 (liczba ocen: 26)

Kraina Zeszłorocznych Choinek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.99
wciąż za drogo?
Ebookpoint#Urodziny 9
Ebookpoint#Urodziny 9
30.30 złpremium: 18.18 zł Lub 18.18 zł
25.52 zł Lub 22.97 zł
30.30 zł Lub 27.27 zł
31.90 zł
18.99 zł
-25% 19.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Autorka bestsellerowej serii „Cztery Płatki Śniegu” zaprasza nas w kolejną podróż do świata pełnego zimowej magii. W pewien listopadowy poranek w urokliwym miasteczku swoje podwoje otwiera sklepik ze świątecznymi dekoracjami o intrygującej nazwie „Kraina Zeszłorocznych Choinek”. Wkrótce stanie się on miejscem, w którym szczęście i przyjaźń będą spotykać się z tęsknotą i samotnością…

Sklep jest wyjątkowy; nie ma w nim dwóch takich samych ozdób, nie ma też cen. Jego wnętrze wypełnia atmosfera ciepła i miłości, a każdy z klientów znajduje w nim nie tylko idealną choinkową dekorację, bombkę czy aniołka, ale coś jeszcze… To właśnie tutaj splatają się drogi i losy mieszkańców miasteczka oraz przyjezdnych. Powracają wspomnienia dawnych uczuć i strat, nawiązują się nowe miłości i przyjaźnie.
Czy wszystkie relacje uda się naprawić przed wigilijnym wieczorem? Skąd wzięła się nazwa sklepu? I jak wiele wspólnego ma z miejscem, do którego odchodzą choinki, kiedy kończy się Gwiazdka?

Rekomendacje:

Jeśli zastanawiacie się jaką książkę kupić komuś pod choinkę, to właśnie TĘ. Nadaje się na prezent dla babć, mam czy znajomych książkoholików. Między kartami znajdziecie to co trzeba: szczyptę magii, dużą dawkę humoru, zapach świąt, miłość oraz bardzo ważne przesłanie... Jak dla mnie najlepsza książka Joanny Szarańskiej z tych obyczajowych czy też świątecznych. - Katarzyna Czarnecka-Kuc - Matka książkoholiczka

Akcja powieści jest dynamiczna, a losy bohaterów przeplatają się w dość nieoczekiwany sposób. Muszę przyznać, że opowiadana przez Joannę Szarańską historia bardzo mnie wciągnęła. Nie rozczarowałam się, a wręcz przeciwnie. Utwierdziłam się w przekonaniu, że sięgnę po każdą kolejną książkę tej autorki. Finał jest rewelacyjny. - Katarzyna Chojnacka-Musiał - Bibliotecznie

Kraina Zeszłorocznych Choinek od Joanna Szarańska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Kraina Zeszłorocznych Choinek już za sam tytuł mogłaby dostać miano magicznej. No bo zastanówcie się przez chwilę, nie zaintrygowałby Was taki szyld? Nie weszlibyście chociaż na chwilę, żeby zobaczyć, co kryje maleńki sklepik z wąskimi okienkami, przez które nie sposób dostrzec, co jest w środku?

Kiedy pewnego dnia Józef Pawłowski decyduje się otworzyć sklep z niecodziennymi ozdobami choinkowymi, jego bliźniacza siostra niemal stuka się po głowie, próbując mu uzmysłowić, jak głupi jest jego pomysł. Tymczasem starszy pan stawia na swoim i sklepik rusza pełną parą, chociaż może to określenie jest ciut na wyrost... Z czasem okazuje się bowiem, że w dzisiejszym zabieganym świecie niewielu jest takich klientów, którzy docenią kunszt bańki, bombki sprzed lat. Którzy będą potrafili dostrzec magiczną atmosferę miejsca, a nie rozglądać się tylko za ledowymi światełkami i plastikowymi bombkami z marketów.

Antoś, który jak na swoje niecałe dziesięć lat sporo już w życiu przeżył, trafia do sklepiku pana Józefa przypadkowo, w ramach pewnej modnej w jego szkole zabawy. Otrzymał od kolegów zadanie i zamierza je wykonać. W końcu nawet mama uważa go już za łobuza, więc co za różnica... Jego perspektywa zmienia się diametralnie, kiedy dostrzega wyłaniający się spod śniegu napis na szyldzie nad sklepem: "Kraina Zeszłorocznych Choinek". Nazwa dosłownie wbija go w ziemię, przez co zostaje złapany i musi ponieść karę za swój niecny postępek. Czy jednak będzie to dla niego rzeczywiście kara? Dlaczego widok szyldu tak poruszył chłopca?

To zaledwie fragment fabuły, która czeka na Was w tegorocznej powieści świątecznej Joanny Szarańskiej. Możecie spodziewać się bogatej mieszanki emocji, od tych do śmiechu, aż po te do wzruszeń. Poznacie dwie prześwietne starsze panie, sama nie wiem, która bardziej upierdliwa, a także dwie siostry, które poróżnił... A, nie powiem Wam, o co się pokłóciły. W życiu nie zgadniecie, więc pozostaje Wam przeczytać "Krainę"!

Autorka wplotła w powieść świąteczną wiele tematów niekoniecznie związanych ze świętowaniem, ale dzięki temu ta historia jest prawdziwa. Przecież w żadnej rodzinie przygotowania do świąt nie są w stanie zagłuszyć codziennych problemów. Szykujemy się, cieszymy, czekamy na Boże Narodzenie, ale każdy z nas musi równocześnie mierzyć się z ciemniejszą stroną mocy. Podobnie jest z bohaterami tej powieści. Oni również mają swoje kłopoty, muszą dokonywać trudnych wyborów i stanąć oko w oko z konsekwencjami swoich czynów.

Akcja powieści jest dynamiczna, a losy bohaterów przeplatają się w dość nieoczekiwany sposób. Muszę przyznać, że opowiadana przez Joannę Szarańską historia bardzo mnie wciągnęła. Nie rozczarowałam się, a wręcz przeciwnie. Utwierdziłam się w przekonaniu, że sięgnę po każdą kolejną książkę tej autorki.

Finał jest rewelacyjny. Nie mogę powiedzieć nic więcej, bo zepsuję Wam przyjemność czytania. Ale jest ciepły, świąteczny i w ogóle taki "Asiowy". No, to już wszystko wiecie.

Polecam!

Ocena: 6/6
©Bibliotecznie
Jeśli chodzi o książki świąteczne to lubię je czytać, ale rzadko która dostaje dużo punktów w mojej subiektywnej ocenie. Zwykle są to historie trochę na jedno kopyto. Bardzo byłam ciekawa nowej książki Joanny Szarańskiej. Zapraszam na mój nowy post.

W Krainie Zeszłorocznych Choinek jest inaczej. Drzewka, które tam trafiają, na zawsze zachowują swoje kolorowe, błyszczące przebrania. Migoczą blaskiem światełek, szeleszczą papierowymi łańcuchami, stukają malowanymi orzechami. W gąszczu igieł zachowają wspomnienie zapachu lasu, pieczonego piernika i obieranych mandarynek.

Fabuła powieści osadzona jest w małym, bardzo urokliwym miasteczku. Emerytowany nauczyciel historii w pewien listopadowy poranek otwiera malutki sklepik na rynku ze świątecznymi ozdobami z całego świata. Zwyczajne? Nie do końca. W lokalu nie ma dwóch takich samych ozdób, nie są to komercyjne ozdoby jakie znamy z marketów, ale wszystkie nagromadzone przez Józefa bombki i inne świąteczne dekoracje na choinkę. W sklepie nie ma cen... Każdy z klientów znajduje w nim coś co go schwyta ze serce i może nawet odmienić jego życie. Okazuje się, że nazwa Kraina Zeszłorocznych Choinek też jest nieprzypadkowa. Co wydarzy się w małym miasteczku tuż przed Wigilią? I czy naprawdę istnieje miejsce gdzie odchodzą choinki, kiedy kończy się Gwiazdka?

Koniecznie przeczytajcie.

Nie umiem przelać na papier tego co myślę o tej książce. Poprzednie świąteczne autorki czytałam, podobały mi się, ale to nie było TO. Natomiast Kraina Zeszłorocznych Choinek jest przecudna, to jest prawdziwa historia bożonarodzeniowa, z przesłaniem, ale nie przesłodzona. Z drugiej strony bez żadnych dramatów, więc idealna na poprawę nastroju. Fabuły tej książki nie da się zapomnieć, co to była za historia! Uwielbiam autorkę za to, że w roli bohaterek obsadza babcie (ale nie takie zwykłe kobietki) tylko takie, które zapadają w pamięć i rozśmieszają do łez.

Z każdej książki autorki spisuję jakiś cytat życiowy. Z tej zapamiętam ten fragment:

Na litość boską, dziewczyno! Nigdy nie śmiej się z mężczyzny! Oni nie mają poczucia humoru! Szczególnie gdy chodzi o nich samych, a także o ich matki, części ciała, samochody i nieświeże skarpetki!

Tutaj zgadzało mi się wszystko: fabuła, bohaterowie, klimat (ach ten padający śnieg, można poczuć zapach choinki. Osobiście bardzo pamiętam jak działała na mnie choinka za młodych lat - uwielbiałam ubierać drzewko i oglądać każdą ozdobę kilka razy przed powieszeniem.

Jeśli zastanawiacie się jaką książkę kupić komuś pod choinkę to właśnie TĘ. Nadaje się na prezent dla babć, mam czy znajomych książkoholików. Między kartami znajdziecie to co trzeba: szczyptę magii, dużą dawkę humoru, zapach świąt, miłość oraz bardzo ważne przesłanie...

Jak dla mnie najlepsza książka Joanny Szarańskiej z tych obyczajowych czy też świątecznych.

Ocena: 6/6
©Matka książkoholiczka
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć