ebook Spełnione życzenie
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 381) Ilość stron (szacowana): 296

Spełnione życzenie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.65
wciąż za drogo?
-40% 18.65 złpremium: 11.19 zł Lub 11.19 zł
19.66 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
28.00 zł
33.90 zł
18.65 zł
26.94 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

W święta mogą się spełnić życzenia, o których nawet nie mamy pojęcia.

Kaja wychowała się w domu dziecka i nie wie nic o swoich rodzicach. Po dawnym życiu został jej tylko męski zegarek z grawerem. Chciałaby studiować medycynę, ale nie ma na to pieniędzy. Kiedy jakimś cudem udaje jej się znaleźć pracę jako opiekunka osoby starszej, ma wrażenie, że wreszcie zły los się od niej odwraca. Jednak nie może być zbyt kolorowo. Jej nowym miejscem pracy jest arystokratyczny dworek pod Krakowem, a szefem surowy pan Marian Czarnecki, który stawia jeden warunek – Kaja ma trzymać się z dala od jego syna Daniela. Pani Jadwiga, którą dziewczyna ma się opiekować, to wyjątkowo zrzędliwa i oporna staruszka. Kiedy już pierwszego dnia Kaja spotyka Daniela, nie może przestać o nim myśleć. Wpada mu w oko i chłopak postanawia ją uwieść. Zbliżają się święta.

Czy uda jej się dotrzymać obietnicy złożonej szefowi? A może jest szansa na to, że pierwszy raz od dawna Kaja nie spędzi ich samotnie?

Rekomendacje: 

Spełnione życzenie to doskonała powieść obyczajowa z nutką romansu, którą z czystym sercem polecam czytelnikom pragnącym porywów serca. Ta książka to doskonała lektura dla miłośników poruszających, miłosnych historii, którzy wierzą w jej potęgę. - Tomasz Kosik - Czyt-NIK

Spełnione życzenie to powieść dla wielbicielek powieści obyczajowych i romansów. Myślę, że najmocniej mogą odnaleźć się w niej młodsze kobiety ale ja trzydziestka ze sporym plusem również świetnie się przy niej bawiłam. Jeśli poszukujecie więc romansowych emocji zabarwionych humorem ale również ukazaniem tego, co w życiu jest ważne, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę. - Monika Lewandowska - Kocham Cię, moje życie 

Spełnione życzenie od Ada Tulińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główną bohaterką powieści Spełnione życzenie jest Kaja. Dziewczyna po opuszczeniu domu dziecka, pilnie poszukuje pracy, by zarobić nie tylko na swoje utrzymanie ale również odłożyć na studia medyczne o których marzy. By te marzenie spełnić Kaja zostaje opiekunką pewnej mocno zrzędliwej starszej pani. Dość szybko okazuje się, że nie będzie to zawsze łatwa praca. Szczególnie, że jednym z warunków zatrudnienia jest trzymanie się dziewczyny z dala od wnuka swojej podopiecznej, Daniela. Ten jednak zdaje się robić wszystko by być jak najbliżej Kai? Czy dziewczyna dotrzyma umowy kontraktu? I czy uda jej się spełnić swoje marzenia? W końcu w święta wszystko jest możliwe...

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej...

Spełnione życzenie to jedna z książek, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Sięgając po tę lekturę, spodziewałam się takiej trochę różowej kopciuszkowej opowieści. Po części tak jest. Historia spisana przez Adę Tulińską ma jednak w sobie dużo więcej. Moim ulubionym wątkiem jest ten, gdy Kaja wychowana w domu dziecka uczy rodzinę swojego pracodawcy, jak rodzinnie przygotowywać się do Świąt. Muszę też przyznać, że polubiłam tę dziewczynę niezwykle mocno. Jest w niej hart ducha, wiara w marzenia i lekka doza pozytywnej krnąbrności. Ja osobiście uwielbiam takie zadziorne bohaterki i zawsze mocno im kibicuję. Mam również ogromną słabość do powieściowych starszych pań, więc i tym razem to właśnie ta postać skradła moje serce najmocniej. Zachowanie Daniela, szalenie mnie za to irytowało ale uznaję, że tak właśnie miało być. Trochę zabrakło mi niestety rozwinięcia postaci drugoplanowych. Stanowili genialną bazę do tego by poruszyć z nimi jeszcze choć kilka wątków. Przez co też nie obraziłabym się, gdyby ta historia była troszeczkę dłuższa.

Przypadło mi do gustu, również to, że wiele w tej historii nie jest podane na tacy. Nie znajdziemy w niej ogromu wątków miłosnych, choć niemal w całej powieści aż iskrzy od emocji. Bardzo mi się to podobało.

Niestety, muszę napisać, że na samym początku przeżyłam ogromny zgrzyt, w momencie gdy Kaja trafia do pośrednika pracy. Wiem, że autorka miała taki zamysł by ruszyć z fabułą ale jako związana ze służbami zatrudnienia czytelniczka aż się zapowietrzyłam, że Kaja miała czekać na jakąkolwiek ofertę 11 miesięcy bo jest kolejka oczekujących… To tak nie wygląda i jest powielaniem stereotypów. I ja wiem, że dla fabuły nie jest to istotne wcale ale może właśnie tym bardziej można to było rozpisać zgodnie z prawdą?

Komu polecam?

Spełnione życzenie to powieść dla wielbicielek powieści obyczajowych i romansów. Myślę, że najmocniej mogą odnaleźć się w niej młodsze kobiety ale ja trzydziestka ze sporym plusem również świetnie się przy niej bawiłam. Jeśli poszukujecie więc romansowych emocji zabarwionych humorem ale również ukazaniem tego, co w życiu jest ważne, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.

Ocena: 4+/6 czytaj więcej
©Kocham Cię, moje życie
Spełnione życzenie autorstwa Ady Tulińskiej to kolejna książka o tematyce świątecznej, którą warto przeczytać, czy też ofiarować w prezencie. To ciepła i wzruszająca historia. A proszę mi wierzyć magia świąt unosi się tutaj niczym aromat wigilijnych potraw.

Poznajemy historię Kai, która po opuszczeniu domu dziecka, próbuje samodzielnie ułożyć swoje życie. Jedynym rodzinnym wspomnieniem kobiety jest pamiątka – męski zegarek z grawerem. Kaja pragnie miłości. Dąży również do realizacji swoich zawodowych aspiracji związanych z medycyną. Podejmuje zatrudnienie w arystokratycznym dworku pod Krakowem. Opiekuje się starszą kobietą. Niestety zrzędliwy charakter pani Jadwigi przysparzają Kai wiele trudności. Jednym z warunków podjęcia tej pracy stawianym przez Mariana Czarneckiego jest nie nawiązywanie znajomości z ich synem. Czy to jednak będzie możliwe? Zwłaszcza, że Daniel to mężczyzna, którego urok bardzo pozytywnie wpływa na Kaję. Czy świąteczny czas sprawi, że podopieczna Kai łaskawiej spojrzy na tę znajomość? Przecież święta to czas cudów!

Pewne jest to, że czeka nas wiele zaskakujących momentów, a świąteczny klimat sprawi, że poczujemy jego magię. To również ciekawa historia o tym, że uczucie miłości jest tak silne, że może przezwyciężyć wszystkie trudności i przeciwności losu. A proszę mi wierzyć Kaja będzie miała ich wiele. Jednak czy uczucie, które narodzi się między nią a Danielem, będzie na tyle silne, by przełamać opór rodziców chłopaka?

Ta książka to doskonała lektura dla miłośników poruszających, miłosnych historii, którzy wierzą w jej potęgę. To również ciekawa propozycja na przygotowanie swojego serca do zbliżających się świąt. Ada Tulińska jest autorką powieści fantasy, literatury obyczajowej i romansów. Spełnione życzenie to fantastyczna powieść obyczajowa z nutką romansu, którą z czystym sercem polecam czytelnikom pragnącym porywów serca. Życzę każdemu, kto po nią sięgnie, niezapomnianych chwil, by książka ta spełniła Wasze czytelnicze oczekiwania. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 5+/6 czytaj więcej
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć