ebook Czym jest życie?
4.38 / 5.00 (liczba ocen: 55)

Czym jest życie?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.20
wciąż za drogo?
25.95 złpremium: 16.74 zł Lub 16.74 zł
22.32 zł Lub 20.09 zł
27.90 zł
27.90 zł Lub 25.11 zł
21.20 zł 20% rabatu
21.76 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)

Życie jest wokół nas, bogate i różnorodne. To naprawdę cud. Ale co to właściwie znaczy żyć i jak decydujemy, co jest życiem, a co nie?

Po całym życiu poświęconym nauce laureat Nagrody Nobla sir Paul Nurse, jeden z czołowych naukowców na świecie, podjął pozornie niewykonalne wyzwanie: zdefiniowania tego, czym jest życie. Krok po kroku ilustruje pięć filarów biologii – komórkę, gen, ewolucję poprzez dobór naturalny, życie jako chemię i życie jako informację. Korzysta z własnych doświadczeń, ale opowiada też o wielkich przewrotach, sensacyjnych przełomach i ekscytujących chwilach olśnień. Przypomina naukowców, którzy poczynili się do najważniejszych odkryć i pokazuje własne laboratorium, aby dać poczuć dreszczyk emocji związany z odkryciami naukowymi. Pokazuje też, jak biologia zmieniła siebie i jak zmienia świat, a także ujawnia, dokąd zmierzają współczesne badania. A wszystko z wielką przenikliwością, dowcipem i wdziękiem.

Żyjemy w trudnych czasach i musimy się mierzyć z niejednym: przeludnieniem, pandemiami, brakiem żywności, katastrofami klimatycznymi. Aby to przetrwać, powinniśmy zrobić krok w tył i zrozumieć, czym jest życie. Paul Nurse wychodzi temu naprzeciw.

Niemal idealny przewodnik po złożoności cudu życia.

Bill Bryson

Pięknie napisana praca na temat prawdopodobnie najważniejszego pytania stawianego w nauce. Czułem się, jakbym otrzymał rzadki dostęp do tajemnic złożonego i głębokiego zagadnienia. To najlepsze, co kiedykolwiek czytałem.

Brian Cox

Mistrzowski zarys biologii, łączący wielkie teorie, uzupełniający je detale i osobiste przemyślenia. Zdziwi was różnorodność, złożoność i wzajemne powiązania między wszystkim, co żyje. Największe pytanie biologii w końcu dostaje najlepszą odpowiedź, jaką kiedykolwiek widziałam. Paul Nurse to rzadki okaz – naukowiec noblista, a jednocześnie świetny rozmówca i nauczyciel.

Alice Roberts

Czym jest życie? od Paul Nurse możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć