ebook Przysięgnij, że opowiesz
4.75 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Przysięgnij, że opowiesz
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 30.55
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 23.99 zł Lub 23.99 zł
30.55 zł Lub 27.50 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
30.60 zł
34.40 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Rachela Roth do dziś przechowuje w domu bezcenną pamiątkę – rodzinne zdjęcie zrobione w warszawskim getcie latem 1941 roku podczas uroczystości zaślubin jej wuja. Wokół skromnie zastawionego stołu zgromadziło się dwadzieścia jeden osób. Z tego grona przeżyła tylko ona – dziewczyna na prawym skraju fotografii obejmująca troskliwie kilkuletniego chłopczyka – swojego braciszka. Pozostali – jej mama, siostry i brat, dziadkowie i kuzyni – zginęli w łapankach w getcie, w transportach do obozów zagłady, w komorach gazowych.

O Autorce:
RACHELA ROTH (nazwisko rodowe Rotsztejn), urodzona w inteligenckiej żydowskiej rodzinie na warszawskiej Pradze, trafiła do warszawskiego getta, gdy była nastolatką. Przetransportowano ją z Umschlagplatzu do obozu w Majdanku. Jako więźniarka z numerem 48915 przeżyła Auschwitz. W obozie w Bergen-Belsen doczekała wyzwolenia. Po wojnie wyjechała do Brytyjskiego Mandatu Palestyny, skąd w latach 60. XX w. wraz z mężem wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka do dziś.

Przysięgnij, że opowiesz od Rachela Roth możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć