ebook Co kryje się w naszych genach?
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 1)

Co kryje się w naszych genach?
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 20.90
wciąż za drogo?
-43% 20.90 zł
35.06 złpremium: 21.04 zł Lub 21.04 zł
31.37 zł Lub 28.23 zł
35.05 zł Lub 31.55 zł
-45% 19.99 zł
29.65 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)

Co można wyczytać z naszego DNA? Co dziedziczymy po przodkach? Czy testy genetyczne są wiarygodne? Jak funkcjonują wirusy? Na czym polegają terapie genowe i jak będzie wyglądać medycyna przyszłości?

Na co dzień nie myślimy o tym, jakie znaczenie i wpływ na nasze życie ma genetyka. Wydaje nam się skomplikowaną i dość odległą dziedziną wiedzy. Okazuje się jednak, że stykamy się z nią każdego dnia. Żywność modyfikowana genetycznie, komórki macierzyste stosowane w medycynie i kosmetyce, szczepienia i terapie genowe – to tylko niektóre przykłady. Genetyka jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki, która z impetem wkracza w nasze życie. Osiągnięcia naukowe w tej dziedzinie wykorzystywane są najczęściej w medycynie i promocji zdrowia.

W książce omówiono najważniejsze zagadnienia tj. komórki macierzyste, klonowanie GMO, a także problemy etyczne związane z rozwojem genetyki i „nowinki” z tej dziedziny nauki, o których głośno w mediach. Osobny rozdział poświęcony wirusom.

Znajdziesz także informacje o:

– DNA i komórkach macierzystych

– chorobach genetycznych

– terapiach genowych

– rozwoju medycyny spersonalizowanej

dziedziczeniu

– funkcjonowaniu wirusów

– wpływie genów na starzenie się

– manipulacji genami

– eksperymentach dokonywanych na ludziach

– najciekawszych zjawiskach z inżynierii genetycznej

Ewa Bartnik

Genetyk, profesor biologii, popularyzatorka nauki. Specjalizuje się w chorobach, które są powodowane przez zmiany DNA. Współpracuje z lekarzami - pediatrami, neurologami, genetykami, okulistami z wielu ośrodków medycznych w Polsce. W 2008 r. od Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych otrzymała honorowa nagrodę dla naukowca przyjaznego mediom. Odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi na rzecz nauki w Polsce i na świecie oraz wspieranie międzynarodowej współpracy naukowej. Jest członkiem specjalnej komisji Światowej Organizacji Zdrowia zajmującej się problemem modyfikacji ludzkiego DNA, była uczestnikiem Międzynarodowej Komisji Bioetycznej UNESCO.

Co kryje się w naszych genach? od Ewa Bartnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć