ebook Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 238)

Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.99
Audiobook - najniższa cena: 32.89
wciąż za drogo?
37.19 złpremium: 20.00 zł Lub 20.00 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
39.99 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
27.99 zł
32.88 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

RAHIM – współzałożyciel legendarnej Paktofoniki i Pokahontaz, ojciec i szara eminencja wytwórni MaxFloRec – po raz pierwszy opowiada o swoim życiu, hip-hopie, dorastaniu na Śląsku, spełnianiu marzeń i budowaniu muzycznej kariery. Od pierwszych bitów klejonych na amidze 1200 w rodzinnym mieszkaniu w Mikołowie, przez nagrywki z 3-X-KLANem, Kalibrem 44 i fenomenalny sukces Paktofoniki, aż po solową karierę, powstanie Pokahontaz i własną wytwórnię MaxFloRec.

Nie zawsze musisz prowadzić. Czasami ważniejsze jest to, kto z tobą jedzie…

Ta książka to wyczerpująca opowieść o miłości, przyjaźni, pakcie przy dźwiękach głośnika, a także nieuczciwych wydawcach i dzikim muzycznym rynku lat 90, w którym albo byłeś twardy, albo zostawałeś pożarty i kończyłeś z długami. Przeczytasz w niej o kulisach pracy nad kultową „Kinematografią”, śmierci przyjaciela, szaleństwie, które nastało po premierze filmu „Jesteś bogiem”, budowaniu własnej muzycznej tożsamości, pożegnaniu z przeszłością, o honorze i zaczynaniu wszystkiego od nowa, a także o Pokahontaz, nowych brzmieniach, promowaniu młodych artystów i całkowicie nowych projektach.
To szczera spowiedź i podsumowanie ponad 20 lat życia pełnego muzyki, ciekawych opowieści, spotkań i ludzi. To książka faceta, który dużo osiągnął, jednocześnie nigdy nie zapominając o tych, których ma wokół siebie. I o osobach, które pomagały mu tworzyć i nieustannie przeć naprzód. O tych wszystkich, którzy są tacy jak on. O ludziach z tylnego siedzenia.

Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia od Przemek Corso, Sebastian Salbert możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po przeczytaniu biografii Rahima utwierdziłem się w przekonaniu, że marzenia się spełniają. Nawet jeśli ich spełnienie prowadzi krętymi drogami, a ich realizacja wymaga wiele poświęceń, to miłość do pasji daje siłę, by móc ją realizować. Życie Rahima jest tego dobitnym dowodem.

Sebastian Salbert jest jedną z najważniejszych postaci w polskim hip-hopie. Współzałożyciel Paktofoniki i Pokahontaz w książce Ludzie z tylnego siedzenia dzieli się z nami swoją życiową drogą, którą poświęcił do realizacji swej pasji. Rahim założył również 3-X-Klan i współpracował z Kalibrem 44. Owocem współpracy dwóch ekip była m.in. „Psychodela”. Rahim opowiada nam również o swej wytwórni muzycznej MaxFlo. Poznajemy także życie prywatne artysty.

Ta książka to również filozofia życia człowieka, który w hip-hopie zdobył wszystko. Uznanie swoich słuchaczy, jak i również osób, którzy swą karierę muzyczną zawdzięczają Rahimowi. Dla mnie Sebastian Salbert jest postacią wyjątkową. Muzyka oraz teksty jego piosenek niosą nie tylko pozytywną energię, lecz ważne przesłanie, z którego czerpię pełnymi garściami. A biografia, która trafiła do moich rąk, jest wypełnieniem obrazu człowieka, dla którego pasja jest miłością i dzieli się nią z nami w swej jakże bogatej biografii.

Rahim to nie tylko muzyk, artysta, to również mentor dla wielu twórców. Twórców, którzy mieli wiele szczęścia spotykając go na swej drodze. Ta książka, to nie tylko historia muzyki, to przede wszystkim pełen obraz człowieka, który szczerze opowiada o dorastaniu w hip-hopowej atmosferze. Budowanie kariery muzycznej nie było łatwe, lecz Rahim dowiódł, że jeśli kocha się to, co się robi, to sukces jest gwarantowany.

Ta książka pokazuje nam również jak bardzo na przestrzeni ponad dwudziestu lat tworzenie muzyki ewaluowało. To, co ważne Rahim nie spoczywa na laurach, nie zapomina o ludziach, których spotkał dochodząc na sam szczyt. W książce wspomina tych, z którymi w muzyce stawiał pierwsze kroki tworząc na amidzie 1200 pierwsze bity.

Sebastian Salbert ukazuje nam ludzi z tylnego siedzenia, dzięki którym nie byłby w tym miejscu, w którym jest oraz tych, którzy są tymi, gdyby nie byli nie poznając Rahima. Ta współpraca to prawdziwa symbioza. Symbioza w oparciu o przyjaźń i zaufanie, które dla Salberta jest jedną z ważnych zasad w życiowym dekalogu.

Artysta szczerze opowiada o swojej przyjaźni z Magikiem, który dla niego był prawdziwym „guru” wiedzącym „jak poruszać się w świecie artystycznym”, gdyż „zależało mu TYLKO na sztuce”. Marzeniem Salberta było nagranie z Magikiem płyty. O marzeniach właśnie i drodze do ich realizacji artysta dzieli się z nami w swej biografii.

Rahim. Ludzie z tylnego siedzenia to szczera spowiedź artysty, dająca nam obraz człowieka, dzięki któremu polski hip-hop zawdzięcza wiele. Publikacja bogata jest w wiele ilustracji, które jeszcze bardziej przybliżają nam człowieka, muzyka, artystę, którego życiowa droga dowodzi, że marzenia są w zasięgu naszych rąk. Warto wziąć tę książkę do swych rąk. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć