ebook Trzecia siostra
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 668)

Trzecia siostra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 21.39
wciąż za drogo?
28.83 złpremium: 18.60 zł Lub 18.60 zł
18.60 zł
21.39 zł
26.35 zł Lub 23.72 zł
31.00 zł Lub 27.90 zł
24.90 zł
25.48 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Powieść mistrzyni thrillerów psychologicznych, autorki takich bestsellerów jak „Surogatka” czy „Rodzina”. Siostry Sinclair jako dziewczynki przeżyły piekło. Każda z nich czuje się winna. Każda myśli, że zawiodła swoich najbliższych. Gdy one próbują ułożyć się z przeszłością, ich oprawca wychodzi z więzienia. On ma rachunki do wyrównania, a jedna z sióstr – dług, który wreszcie musi spłacić…

Bestsellerowa autorka „Siostry” i „Surogatki” znowu przyprawi cię o dreszcze. Lepiej przygotuj się na zarwaną noc, bo od tej książki nie można się oderwać.

Więzy krwi je połączyły. Trauma je naznaczyła. Razem dorastały. Do prawdy muszą dojść osobno.
Oto siostry Sinclair – porwane jako dzieci przeżyły piekło, ale dwadzieścia lat później wydają się radzić sobie z traumą. Każda na swój sposób.
Leah – jest perfekcyjną panią domu, matką i żoną. A przynajmniej taka jest oficjalna wersja. Marie miała nieco mniej szczęścia. Ale niezbyt idealny związek z alkoholem pomaga jej o wszystkim zapomnieć, więc kobieta nie narzeka. No i Carly. Nigdy nie wybaczy sobie, że wtedy zawiodła siostry…
Gdy one próbują ułożyć się z przeszłością, ich oprawca wychodzi z więzienia. On ma rachunki do wyrównania, a jedna z sióstr – dług, który wreszcie musi spłacić…

Rekomendacje: 

Ta książka to nie tylko mistrzowsko poprowadzona intryga kryminalna. Autorka pokazuje czytelnikowi historię, która udowadnia, że naprawienie błędów przeszłości zawsze jest trudne. A czasami bywa niemożliwe. A na pewno zawsze jest spóźnione. Tajemnice, kłamstwa, hipokryzja to nie jest dobry budulec relacji między ludźmi. - Autorski przewodnik kulturalny 

Trzecia siostra od Louise Jensen możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Strach mieszka w odcieniach szarości pomiędzy czernią a bielą.
W swoim czytelniczym życiu miałam okazję przeczytać tylko jedną powieść Louise Jensen, jednak Siostra okazała się rewelacyjnym thrillerem, którego polecałam każdemu miłośnikowi tego gatunku. W końcu przyszła pora, bym sięgnęła po kolejny twór autorki, a tym razem mój wybór padł na Trzecią siostrę (mam chyba jakieś ciągoty do rodzeństwa w tytule...). Czy ta książka podobała mi się równie mocno?

Siostry Sinclair jako dzieci zostały porwane. Przeżyły piekło i cudem udało im się wyrwać z rąk porywaczy. Dwadzieścia lat później wydają się radzić sobie z tą traumą, jednak każda z nich wciąż przeżywa ten koszmar w swojej głowie. Leah jest perfekcyjną panią domu, matką oraz żoną. Marie szuka rozwiązania w coraz to nowych używkach, a Carly nigdy nie wybaczyła sobie tego, że zawiodła swoje siostrzyczki. Podczas kiedy one starają uporać się z przeszłością, ich oprawca wychodzi z więzienia. Ma pewne rachunki do wyrównania, a jedna z sióstr dług, który wymaga spłaty...

Musicie przyznać sami, że opis jest niezwykle obiecujący i ciekawy. Głównie z jego powodu sięgnęłam po tę pozycję, bo spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego i trzymającego w napięciu - no jak na thriller przystało. Zanim jednak opowiem o tym, czy i dlaczego ta książka mnie rozczarowała (lub nie), wypowiem się na temat głównych bohaterek.

Każda z nich w jakiś sposób zdobyła moją sympatię i współczucie. Leah irytowała mnie momentami swoim zachowaniem, ale wiem, że wpływ na to miała jej przypadłość, z którą się zmagała. Nie mogę więc jej całkiem skreślić, ponieważ nie była to jej wina. Carly bardzo polubiłam za jej ogromną troskę w stosunku do sióstr oraz siostrzeńca. Wzbudziła ona również mój smutek, ponieważ wciąż obwiniała się o to, co się wydarzyło przed laty, choć oczywiście nie była to jej wina. No i Marie - ją także polubiłam, ale już nie tak mocno, jak jej siostry. Ponadto mam wrażenie, że autorka potraktowała tę postać po macoszemu, ponieważ czułam niedosyt – nie poznałam jej zbyt dobrze jako czytelnik, podczas kiedy Carly i Leah zostały przedstawione bardzo szczegółowo. No ale to może być tylko moje odczucie.

Fabuła powieści wciągnęła mnie od samego początku. Porwanie, przeżyte traumy i próba pogodzenia się z przeszłością - było to naprawdę bardzo ciekawe. Jednak o ile początek rzeczywiście był ciekawy i obiecujący, tak im dalej w las, tym coraz słabiej było. Nie zrozumcie mnie źle, nie jest to zły thriller. Zawierał on wszystko to, co powinna zawierać powieść z tego gatunku: budowanie napięcia, wzbudzanie niepokoju i punkt kulminacyjny. No ale nie zmienia to faktu, że po jej odłożeniu nie siedziała w moich myślach, a ja bez większych problemów mogłam wykonywać inne czynności. Chyba zdecydowanie bardziej wolę, kiedy jakaś historia mocno trzyma się w mojej głowie, nawet kiedy jej nie czytam.

Co do stylu pisania nie mam zastrzeżeń. Louise Jensen rzeczywiście ma bardzo przyjemne pióro (a to również za sprawą dobrego tłumaczenia), więc lektura tej pozycji to właściwie sama radość. Bo tak, mimo tego, że Trzecia siostra nie zajęła zbyt wysokiego miejsca w moim rankingu przeczytanych thrillerów, to jednak jest to dobra książka. Idealna dla osób, które potrzebują oderwać swoje myśli od zmartwień i myślę, że sprawdzi się również dla tych, którzy dopiero chcą zacząć sięgać po ten gatunek.

Ocena: 5/6
©Inthefuturelondon
Louise Jensen jest młodą jeszcze, a już bardzo znaną autorką. Kilka lat temu napisała bestsellerową powieść Siostra. Ta książka utrzymywała się w czołówce w 2016 roku. Potem ukazała się książka Surogatka, a obecnie dostajemy kolejny mrożący krew w żyłach kryminał Trzecia siostra. W tej powieści są trzy bohaterki. Leah jest mężatką i matką kilkuletniego syna, o którego panicznie się lęka. Pozornie perfekcyjna pani domu, a naprawdę jeden wielki kłębek nerwów. Jej bliźniaczka Marie została aktorką i prowadzi raczej nieuporządkowane życie. Nadużywa alkoholu. Starsza od nich Carly czuje się najbardziej winna, że nie uratowała wówczas sióstr.

Zbliża się rocznica wydarzeń z dzieciństwa, a na dodatek dowiadujemy się, że sprawca ich nieszczęścia właśnie wychodzi z więzienia. Powoli w kolejnych rozdziałach opadają zasłony tajemnic utkane z niedopowiedzeń, zagadek i hipokryzji. Wraz z bohaterkami cofamy się w czasie i na nowo przeżywamy porwanie. Prawda, którą poznamy na końcu okaże się szokująca, a opowieść nie dla wszystkich zakończy się happy endem. Siostry mają też inne problemy, które wpływają na sytuację.

Powieść Trzecia siostra jest trzymającą w napięciu historią kryminalną, a także doskonałym remedium na nudne jesienne wieczory spędzane z konieczności w izolacji. Kwarantanna? Proszę bardzo, wersję elektroniczną kupicie bez wychodzenia z domu. Ta książka to jednak nie tylko mistrzowsko poprowadzona intryga kryminalna. Autorka pokazuje nam historię, która udowadnia nam, że naprawienie błędów przeszłości zawsze jest trudne. A czasami bywa niemożliwe. A na pewno zawsze jest spóźnione. Tajemnice, kłamstwa, hipokryzja to nie jest dobry budulec relacji między ludźmi. Życie sióstr Sinclair po porwaniu nie było łatwe, ale dopiero dwadzieścia lat później ta emocjonująca historia znalazła rozwiązanie.

Ocena: 4/6
©Autorski przewodnik kulturalny
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć