ebook Odrobina magii
4.17 / 5.00 (liczba ocen: 7)

Odrobina magii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 19.43
wciąż za drogo?
29.90 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
29.90 zł
29.90 zł 10 zł na konto
-18% 19.43 zł
20.93 zł
22.43 zł
22.90 zł
23.02 zł
24.17 zł
25.42 zł
27.00 zł
29.90 zł
Inne proponowane

Czerwone dachy powolutku przykrywa śnieg. Księżyc zagląda do okien mieszkańcom. Oto Zosia, która właśnie straciła miłość swego życia i pragnie ją odzyskać. Oto Klara, tkwiąca w nieudanym związku. Tu zaś śpi Kosma, marzący o debiucie literackim. Pani Jadzia krząta się jeszcze w kuchni i zerka na telefon. Może syn wreszcie zadzwoni, może zapowie się na święta. A syn? Syn, który po sześciu latach nadal nie pogodził się ze śmiercią żony, pragnie tylko, aby matka zostawiła go w spokoju.

Wszyscy czegoś pragną, czegoś szukają. I wszyscy znajdą, jeśli tylko pozwolą, aby w ich życiu pojawiła się odrobina magii.
No tak, jest jeszcze kot. Kot też marzy. O czymś, co dałoby się zjeść, o ciepłym kąciku, gdzie mógłby po prostu spać i jeszcze… żeby to białe, mokre paskudztwo przestało wreszcie lecieć z nieba.

Odrobina magii od Agnieszka Olejnik możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książka Odrobina magii dotarła do mnie w idealnym momencie. W chwili, gdy takiej właśnie opowieści potrzebowałam.
Myślę, że wielu z nas aktualnie łaknie otulającej historii, przepełnionej całą paletą emocji – dużej dawki nadziei, życzliwości i miłości.
Już po kilku pierwszych stronach, w których poznajemy bezdomnego, bezpardonowo kradnącego serca czytelników kota, staje się jasne, że jest to powieść, którą czyta się jednym tchem.

Bardzo lubię książki, których fabuła opiera się na schemacie, w którym drogi bohaterów przecinają się. Zazwyczaj jednak, losy te, splatają się w samym finale, w momencie wieńczącym opowieść.
Tutaj natomiast, bohater pierwszoplanowy, w kolejnym rozdziale staje w planie drugim, co moim zdaniem doskonale odzwierciedla jedną z myśli przewodnich książki: człowiek nigdy nie wie, kto w jego życiu odegra znaczącą rolę, być może mijamy tę osobę w drodze do sklepu, przechodzimy obok niej na ulicy, może już odegrała w naszym życiu pewną rolę, choć jesteśmy tego zupełnie nieświadomi.
Kto zatem wie, czy pierwsze spotkanie, na pewno jest tym pierwszym…?
Agnieszka Olejnik pokazuje nam, iż życiem i jego kolejami steruje zrządzenie losu, przypadek, a nawet najmniejsze decyzje, jakich mnóstwo podejmujemy każdego dnia wpływają na nasze dalsze losy, determinują naszą przyszłość.

Historie Pani Jadzi, Kosmy, Zosi, Klary i Marka udowadniają, iż nawet jedno, z pozoru nic nie znaczące spotkanie, uprzejme słowo, uśmiech na powitanie, naprędce podjęta decyzja, wyciągnięta – w akcie odwagi – pomocna dłoń (wszak życzliwość też często odwagi wymaga), mają w sobie moc odmienienia czyjegoś życia, a w zasadzie żyć wielu.
Bohaterów tej powieści nie da się nie lubić. No, może z malutkimi wyjątkami, jednak Agnieszka Olejnik potrafi sprawić, iż nawet zrzędliwy staruszek, w naszych oczach staje się nie tak całkiem stetryczałym, a nawet nieco uroczym starszym panem, którego humorki, czytelnik odbiera z przymrużeniem oka.
Każda z postaci jest wyjątkowa, w samotnosci toczy własne walki, zmaga się ze swymi demonami, wypatruje szczęścia, celu i sensu życia. Planuje, wybiega w przyszłość, postanawia, zamierza i poszukuje… Serce jednak, nie zawsze poddaje się planom, pcha ku innym ścieżkom, weryfikuje wewnętrzne ustalenia.
Przypadek, zrządzenie losu, konsekwencje podjętej decyzji – co determinuje naszą przyszłość? Sami kierujemy swym losem, czy może spełniamy swe przeznaczenie?

Otulcie się ciepłem tej powieści, nadzieją, która wyziera z każdej jej strony. Zanurzcie się w zapachach potraw przyrządzanych przez Panią Jadzię, wzruszcie się i uśmiechnijcie. Podarujcie sobie odrobinę magii…

Ocena: 5/6
©Miłość do czytania …
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć