ebook Głęboka Obrona
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Głęboka Obrona

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Książka jest przeznaczona dla szeroko-pojętych fascynatów gry w szachy. Ludzi traktujących to jako hobby, sztukę, czy po prostu grę.

Książki z serii "Tylko Amator?" są zbiorem jednych z najlepszych lub najciekawszych moich partii. Mam nadzieję, że zaciekawią one czytelnika. Zostały wybrane spośród setek partii. Oczywiście także znajdują się tam moje komentarze i oceny pozycji. Wszystko jest zweryfikowane przez topowy silnik szachowy. 

Autor (Krzysztof Mądrawski) opisuje własne partie, co jest pewnym nowum. Oraz swoistą gwarancją jakości książki. 

O czym jest książka/ebook?

Jak sama nazwa wskazuje, ta część jest poświęcona obronie w szachach. Prawie każdy szachista lubi i umie atakować, natomiast obrona jest często niedoceniania. Niejednokroć dobra umiejętność obrony może uratować partię, a czasem pół punkta decyduje o wygraniu całego turnieju i innych korzyściach z tym związanych.

Często poziom obrony gracza (lub też jego niedobór) pokazuje jego poziom ogólnych umiejętności. Smutne jest to, że nieraz widziałem mistrzów szachowych, których poziom obrony był naprawdę ubogi. Atakowani przez przeciwnika przegrywali bardzo szybko, po kilku ruchach, co dziwi i nie powinno się dziać na tak wysokim poziomie.

Ta książka daje szanse na to, że może, drogi czytelniku, wykażesz się unikatową sztuką obrony, albo stanie się ci ona bliższą. Dzięki czemu unikniesz wielu przykrych niespodzianek. Pamiętaj każde pół punkta się liczy!

Co więcej jest niewielu graczy, którzy długo potrafią prowadzić atak w sposób poprawny. Broń się cierpliwie, czekaj na odpowiedni moment i zadziw przeciwnika swoim zwycięstwem!

Książka jest o każdym rodzaju obrony w szachach jakim znam. Nazwy niektórych rozdziałów tutaj dobrze posłużą, zdaje się, że mówią one same za siebie:

 • Obrona w końcówce na nierównym materiale
 • Obrona pozycyjnie gorszej pozycji
 • Obrona niemożliwa! Przeciwnik posiada dużo więcej materiału i często lepszą pozycję
 • Obrona niemożliwa! Miażdżąca przewaga pozycyjna przeciwnika

Szachy to piękna gra. Myślę, że m. in (ta gra - szachy) jest tak bardzo lubiana z tego powodu, że każdy może w nią grać, bez względu na wiarę, rasę czy przekonania. Jest pewnym językiem uniwersalnego piękna. Szachy prowadzą także do wszechstronnego rozwoju osobistego. 

Po za tym, nikt od razu nie zostaje mistrzem. Każdy ma długą drogę przed sobą, aby nim się stać. Często nazywa się ludzi geniuszami, pomijając ich ciężką pracę. Bez niej osiągnięcie mistrzostwa może okazać się niemożliwe. Czasem przy ciężkiej pracy nawet jest niemożliwe. Książka mam nadzieję dołoży cegiełke do rozwoju danego szachisty, a może nawet doprowadzi do szybkiego wzrostu siły gry gracza.

Książka jest przeznaczona dla graczy o różnej sile gry, w moim mniemaniu w przedziale rankingu 1700-2300. 

Co zawiera książka:

 • Najlepsze lub najciekawsze moje partie, 
 • z moimi własnymi komentarzami i ocenami,
 •  zweryfikowane silnikiem.

Ponadto:

 • Własne przemyślenia dotyczące partii
 • Trochę otoczki, aby tekst był przyjemniejszy do przerabiania (np. anegdoty, wspomnienia)
 • Zadania
 • Tekst przystępny, skonstruowany tak, by próbować 'zmusić' czytelnika do myślenia, a tym samym potencjalnie do przekazania wiedzy i zwiększenia jego poziomu szachowego

50 stron A4

Ideały przyświecające przy pisaniu :

 1. Uważam, że jeśli można przekazać w książce poziom bardzo wysoki, to autor musi opisywać własne partie, ponieważ nikt ich lepiej nie zna.
 2. Staram się wszysko opisywać summiennie. Z przeciwnością do książek mainstremowych, piszę te książki z wielkim oddaniem, nie zachowując jakiejś wiedzy dla siebie.
 3. Przekazuje praktycznie całą wiedzę, którą posiadam. Klarowność. Niestety w książkach mainstremowych szachowych można odnaleźć wiele błędnych ocen i komentarzy, malujących rzeczywistość. U mnie czegoś takiego nie znajdziecie. Jeśli znajdziecie jakieś błędy wynikną one z jakiegoś przeoczenia.
 4. Wiedza szachowa musi być czysta, aby była prawdziwa.  

 

Polecam także

„Tylko Amator?"  Krzysztof Mądrawski – ebook pisany na podobnych zasadach z tą różnicą, że ta książka jest mniej ukierunkowana, a bardziej ogólna. Omawiam swoje partie przekazując wiedzę, w tym ogólnie znane zasady szachowe jak i te skrywane. Nie zachowuje nic dla siebie. Staram się maksymalnie być obiektywny wobec ruchów, które wykonuje/ jak i mój przeciwnik. Umieściłem tam także elementy psychologii szachowej, czy  odczucia przy szachownicy. W ebooku "Tylko Amator" znajdują się także zadania, dzięki którym można sprawdzić swoją wiedzę. Anegdoty i wspomnienia sprawiają, że książka jest przyjemna w czytaniu. Ebook "Tylko Amator" już teraz zebrał wiele dobrych opinii od szachistów na różnych poziomach, w tym także mistrzowskim. 

 

 

Głęboka Obrona od Krzysztof Mądrawski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć