ebook Tylko Amator?
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Tylko Amator?
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 12.90
12.90 zł
Inne proponowane

Książka jest przeznaczona dla szeroko-pojętych fascynatów gry w szachy. Ludzi traktujących to jako hobby, sztukę, czy po prostu grę.

Książka "Tylko Amator?" jest zbiorem jednych z najlepszych lub najciekawszych moich partii. Mam nadzieję, że zaciekawią one czytelnika. Zostały wybrane spośród setek partii. Oczywiście także znajdują się tam moje komentarze i oceny pozycji. Wszystko jest zweryfikowane przez topowy silnik szachowy. Jest ona swoistym podsumowaniem mojej kariery szachowej, tak więc praktycznie każda z tych partii jest dla mnie sentymentalna.

Autor (Krzysztof Mądrawski) opisuje własne partie, co jest pewnym nowum. Oraz swoistą gwarancją jakości książki. 

Szachy to piękna gra. Myślę, że m. in (ta gra - szachy) jest tak bardzo lubiana z tego powodu, że każdy może w nią grać, bez względu na wiarę, rasę czy przekonania. Jest pewnym językiem uniwersalnego piękna. Szachy prowadzą także do wszechstronnego rozwoju osobistego. 

Po za tym, nikt od razu nie zostaje mistrzem. Każdy ma długą drogę przed sobą, aby nim się stać. Często nazywa się ludzi geniuszami, pomijając ich ciężką pracę. Bez niej osiągnięcie mistrzostwa może okazać się niemożliwe. Czasem przy ciężkiej pracy nawet jest niemożliwe. Książka mam nadzieję dołoży cegiełke do rozwoju danego szachisty, a może nawet doprowadzi do szybkiego wzrostu siły gry gracza.

Książka jest przeznaczona dla graczy o różnej sile gry, w moim mniemaniu w przedziale rankingu 1700-2300. 

Co zawiera książka:

 • Najlepsze lub najciekawsze moje partie, 
 • z moimi własnymi komentarzami i ocenami,
 •  zweryfikowane silnikiem.

Ponadto:

 • Własne przemyślenia dotyczące partii
 • Trochę otoczki, aby tekst był przyjemniejszy do przerabiania (np. anegdoty, wspomnienia)
 • Zadania
 • Tekst przystępny, skonstruowany tak, by próbować 'zmusić' czytelnika do myślenia, a tym samym potencjalnie do przekazania wiedzy i zwiększenia jego poziomu szachowego

50 stron A4

Ideały przyświecające przy pisaniu :

 1. Uważam, że jeśli można przekazać w książce poziom bardzo wysoki, to autor musi opisywać własne partie, ponieważ nikt ich lepiej nie zna.
 2. Staram się wszysko opisywać summiennie. Z przeciwnością do książek mainstremowych, piszę te książki z wielkim oddaniem, nie zachowując jakiejś wiedzy dla siebie.
 3. Przekazuje praktycznie całą wiedzę, którą posiadam. Klarowność. Niestety w książkach mainstremowych szachowych można odnaleźć wiele błędnych ocen i komentarzy, malujących rzeczywistość. U mnie czegoś takiego nie znajdziecie. Jeśli znajdziecie jakieś błędy wynikną one z jakiegoś przeoczenia.
 4. Wiedza szachowa musi być czysta, aby była prawdziwa. 

Na obecną chwilę, książka "Tylko Amator?" otrzymała wiele świetnych opinii, od szachistów na różnych poziomach. W tym także od graczy o najwyższych tytułach mistrzowskich.

Choć jestem personalnie sceptyczny wobec jakichkolwiek opinii, podam kilka z nich:

 

„SUPER SPRAWA” – 

Mistrz Międzynarodowy Jakub Żeberski 

 

„WSPANIAŁA PRACA. GRATULACJE” –

 Grzegorz Huchwajda

 

„Fajne diagramy. Dużo komentarzy bez zbędnych analiz komputerowych. Fajna książka(…) profeska” –

Mistrz FIDE Karol Kucza

 

„Podoba mi się, ale mogło być trochę więcej treści. Ale ogólnie wporzo i fajnie się czyta.” – 

Kandydat na Mistrza Grzegorz Czachor

 

Polecam także

„Tylko Amator? Głęboka obrona"  Krzysztof Mądrawski – ebook pisany na podobnych zasadach z tą różnicą, że ta książka jest bardziej ukierunkowana, tematyczna, opisująca obronę w szachach. Na podstawie swoich partii omawiam jak wygląda obrona w szachach, na każdym jej znanym mi etapie i w każdym jej rodzaju. Nie zachowuje nic dla siebie. Staram się maksymalnie być obiektywny wobec ruchów, które wykonuje/ jak i mój przeciwnik.

 

 

Tylko Amator? od Krzysztof Mądrawski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć