ebook Służąca
3.81 / 5.00 (liczba ocen: 400) Ilość stron (szacowana): 368

Służąca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - polecana oferta: 19.90
Audiobook - najniższa cena: 31.02
wciąż za drogo?
28.40 złpremium: 17.04 zł Lub 17.04 zł
-33% 19.90 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
28.41 zł Lub 25.57 zł
19.89 zł
20.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Miała być pomocą domową. Stała się służącą samego diabła.

Julia chciałaby otworzyć firmę sprzątającą. Trafia do domu Państwa Borewskich, w którym ma za zadanie dbać o porządek. Maria jest zadbaną kobietą po czterdziestce, a Mikołaj atrakcyjnym adwokatem zafascynowanym okresem średniowiecza. Ich syn Kacper zajmuje się pisaniem. Już pierwszego dnia Julia otrzymuje propozycję przeprowadzki do ich domu, lecz stanowczo odmawia. Podczas sprzątania otwiera starą szafę na poddaszu. Znajduje rząd zakurzonych czarnych sukienek z białymi mankietami. W trakcie kolejnej wizyty w domu Borewskich Julia traci przytomność. Gdy otwiera oczy, czeka na nią koszmar. Będzie musiała podjąć nierówną walkę o sprawiedliwość. I życie.

Służąca od Alicja Sinicka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Alicja Sinicka ponownie zasługuje na słowa uznania. A to za sprawą Służącej powieści, utrzymanej w konwencji domestic noir. Autorka bardzo dobrze czuje się w tym klimacie, dzięki czemu my czytelnicy otrzymujemy solidny zastrzyk emocjonujących doznań.

Mroczna atmosfera nasiąknięta niepokojem o losy głównej bohaterki sprawiają, że przeżywamy tę książkę, tak jakbyśmy sami byli uczestnikami wydarzeń. Ciekawe tylko, kto z nas chciałby być w skórze Julii.

Kobieta pragnie założyć własną firmę sprzątającą. Los rzuca ją do domu państwa Borewskich. To właśnie tutaj jej zadaniem jest dbanie o porządek. Wydawałoby się, że jest to spełnieniem marzeń Julii. Głową rodziny Borewskich jest Mikołaj. Adwokat, pasjonat średniowiecza. Jego żona Maria, to kobieta skrywająca tajemnicę. Ich syn Kacper jest pisarzem, obecnie pracującym nad nową powieścią. Jak się okazuje fabuła jego nowej książki będzie odzwierciedleniem atmosfery panującej w ich domu. Zdawałoby się, że to rodzina jak każda inna. Nic bardziej mylnego. Sprawy komplikują się w momencie, gdy Julia już pierwszego dnia otrzymuje propozycję zamieszkania w domu państwa Borewskich. Kobieta odrzuca tę propozycję. Jednak pewnego dnia podczas porządkowania domu traci przytomność. Wówczas okazuje się, że wciągnięta została w misterną grę małżonków. Od tej pory Julia „próbuje poukładać sobie rzeczywistość od nowa”, ale nie ma pojęcia, jak to zrobić. Muszę przyznać, że sam nie wiedziałbym jak odnaleźć się w tym nowym świecie. Napięcie o losy Julii potęgowało. Z każdą stroną obawiałem się o życie głównej bohaterki, do końca nie wiedząc jaki będzie finał tej historii.

Alicja Sinicka umiejętnie dawkuje emocje, a także doskonale trzyma czytelnika w permanentnej niepewności. Nigdy nie wiadomo, co może wpaść do głowy psychopaty. Nigdy nie możemy być pewni, czego możemy spodziewać się ze strony jego tajemniczej małżonki. Nigdy też nie mamy pewności, co wpadnie do głowy ich synowi. Julia osaczona przez trójkę domowników, wpadła w sidła bezlitosnej gry, w której może zapłacić najwyższą cenę. Co takiego wydarzy się w domu przy ulicy Rodzynkowej? Warto przekroczyć jego próg. Warto otworzyć się na twórczość Alicji Sinickiej, która wkraczając w mroczne zakamarki ludzkich obsesji z każdą książką podnosi poprzeczkę. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć