ebook Żar Australii
3.8 / 5.00 (liczba ocen: 111)

Żar Australii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Lipstick Books
najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 26.98
Audiobook - najniższa cena: 25.42
wciąż za drogo?
26.98 zł Lub 24.28 zł
31.99 zł
31.99 zł Lub 28.79 zł
26.98 zł
27.03 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Młoda kobieta, której życie nigdy nie oszczędzało, spotyka na swojej drodze mężczyznę, który w życiu ma wszystko na wyciągnięcie ręki. Ona wrażliwa, samotna… wybudowała wokół siebie mur, którego dotąd nikomu nie udało się zburzyć. On seksowny, charyzmatyczny, diabelsko przystojny i bogaty. Max sprawił, że świat Patrycji zatrząsł się w posadach…

Czy będzie w stanie zburzyć mur, jaki dziewczyna wokół siebie wybudowała? Czy Patrycja przywróci jego wiarę w szczerość i bezinteresowność kobiet? Dwa różne światy, dwie zupełnie inne osobowości, które przyciąga niesamowita siła.  Chemia, emocje, dramaty.

Żar Australii od Alexa Lavenda możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Główna bohaterka Patrycja od pięciu lat mieszka w Australii po tym jak uciekła z Polski. Miała dosyć ojca alkoholika i życia w naszym kraju. Zamieszkała z siostrą swojej zmarłej mamy i ciężko pracuje na swoje utrzymanie. Ponieważ ma ogromny talent kulinarny pracuje w restauracji, a dorabia sprzątając u multimilionera. Życie Patrycji się zmienia, kiedy do kurortu przyjeżdża syn właściciela. Od pierwszego momentu między młodymi tworzy się chemia, mimo różnicy statusu społecznego. Czy seksowny i bardzo bogaty Max uwiedzie skromną Patrycję? Czy kobieta da się ponieść namiętności?

Miłość to ból. Miłość to wyczerpująca tęsknota. Nie chcę już ani jednego, ani drugiego. Za bardzo to boli.

Bałam się, że to będzie taki typowy romans z wieloma scenami erotycznymi, ale na szczęcie jest tam także dobry obyczaj. Lubię czytać debiuty, bo trzeba dawać nowym osobom szansę na rynku wydawniczym.

Książka Alexy spodoba się głównie paniom, które pragną odpocząć przy książce, nie myśleć za dużo. Historia mocno rozwinęła się na końcu, dlatego uważam, że jest szansa na dalszy ciąg. Poza tym wiadomo, że najgorzej jest napisać debiut :) Cieszę się, że schemat fabuły nie był skopiowany z innej powieści, widać, że autorka nie wzorowała się na nikim.

Podobało mi się to, że autorka przemyciła wiele tematów obyczajowych, takich jak np. to jak wydarzenia z przeszłości wpływają na nas całe życie, jak różne traumy kształtują nas na zawsze. Okazuje się, że każdy skrywa w sercu jakąś tajemnicę. Jeśli chodzi o TE sceny, to Alexa całkiem dobrze sobie poradziła, są delikatne a jednocześnie namiętne - co jest sztuką, żeby nie przekroczyć pewnej granicy dobrego smaku.

Muszę koniecznie wspomnieć o poczuciu humoru autorki, który znam z jej mediów społecznościowych. Udało się jej wywołać uśmiech na mojej twarzy, a najbardziej się uśmiałam jak Alexa opisała pierogi... tak, tak pierogi - jeśli znacie Alexę z Facebooka to będziecie wiedzieć o co chodzi :)

Niektórzy porównują tę książkę do bajki o Kopciuszku, coś w tym jest, ale sami powiedźcie czy nie macie potrzeby czasami przeczytać coś tak lekkiego, historię która sama w sobie wprawia nas w bajkowy nastrój i pomaga zapomnieć o codzienności, szarej i burej?

Debiut udany, świetny styl pisania lekki, prosty, relaksujący. Brawa za zaskakującą końcówkę. Czekam na kolejne książki Alexy.

Ocena: 5/6
©Matka książkoholiczka
Czy będąc dziećmi, lubiliście bajki? A bajkę o dziewczynie, która zgubiła szklany pantofelek? A co byście powiedzieli na Kopciuszka, który świetnie gotuje i pragnie wydać książkę kucharską? Brzmi smakowicie prawda? Zapraszam Was więc na kilka słów o bardzo ciekawym debiucie bardzo pozytywnie zakręconej autorki.

Patrycja to młoda, piękna polka, która jakiś czas temu przeniosła się do Australii, aby spełnić swoje marzenia i cele. Walczy o lepsze jutro, mimo bagażu doświadczeń. Pracuje u swojej cioci jako sprzątaczka w hotelowym kurorcie, dorabia w restauracji, studiując jednocześnie. W wolnych chwilach oddaje się bez pamięci swojej pasji- gotowaniu. Skrycie marzy o wydaniu swojej książki kucharskiej. Od Patrycji bije prawdziwa determinacja i sumienność w dążeniu do założonego celu, ale przy tym zachowała urok i subtelność. Po prostu nie da się jej nie lubić.

Max natomiast to przystojny, młody mężczyzna, który także w swoim życiu wiele przeszedł. Brzydzi się zakłamaniem i obłudą, która jako bogaczowi otacza go z każdej strony. Do tej pory kobiety widziały go tylko i wyłącznie przez pryzmat jego portfela. Do większości doszedł dzięki swojej ciężkiej pracy. Od pierwszego momentu dostrzega w Patrycji coś więcej. Sprawę komplikuje jednak fakt, że jest on jej pracodawcą.

Dwa skrajne bieguny, które przyciągają się jak magnes. Sprzątaczka i milioner, historia mogłaby się wydawać banalną, ale nie dajcie się zwieść pozorom. To opowieść o problemach, rodzącej się miłości o osobach z prawdziwą pasją. Uwielbiam osoby, które oddają się swojej prawdziwej pasji bez opamiętania. Miłość do gotowania jest wręcz namacalna. Kulinaria napędza naszą bohaterkę do dalszego doszkalania, wymyślania i podejmowania kolejnych wyzwań. Autorka przekazała nam prosty komunikat – czasami każdy z nas musi troszeczkę pomyśleć o sobie. Wykreowana historia w moim odczuciu wydaje się bardzo realistyczna i prawdopodobnie moglibyśmy znaleźć w prawdziwym świecie osoby podobne do naszych bohaterów. Problemy ich są ludzkie i życiowe. Chyba właśnie dlatego ta książka wyróżnia się na tle innych pozycji i z całą pewnością zdobędzie prawdziwe rzesze fanów. Autorka stworzyła coś innego, realnego i porywającego zarazem. Dodatkowo zapewnia czytelnikowi lekkie wypieki na twarzy. Alexo, gratuluję udanego debiutu, dziękuję również że mogłam poznać tę historię wcześniej oraz skreślić kilka słów na okładkę. Nawet nie przypuszczasz, ile to dla mnie znaczyło. Życzę Ci kolejnych wydanych książek, nieustającej weny i niesłabnącego poczucia humoru.

Ocena: 4+/6
©Książka w autobusie
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć