ebook Schwytać szczęście
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 113)

Schwytać szczęście
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - polecana oferta: 22.74
Audiobook - najniższa cena: 21.26
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
22.74 zł Lub 20.47 zł
23.02 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
29.90 zł
22.73 zł
22.74 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Czy można schwytać szczęście i zatrzymać na zawsze?

Optymistycznie nastawiona do życia Hana próbuje tego dokonać od wielu lat. Utrata pracy i niedoszłego narzeczonego sprawiają, że na chwilę przestaje wierzyć w szczęście. Jednak na jej drodze natrafia na przyjaznych ludzi i nowe wyzwania.

Na horyzoncie pojawi się też mężczyzna, a nawet kilku, choć tylko jeden z nich przyśpieszy jej puls i rozbudzi w niej chęć do zmiany. Pytanie, kim jest, skoro wciąż się ukrywa swoją tożsamość?

Czy Hanie uda się zamknąć przeszłość i na nowo ułożyć życie, czy tajemniczy, skory do pomocy mężczyzna, w końcu zdecyduje się ujawnić?

Powieść o trudnościach, jakie podsuwa los, a także o dążeniu do szczęścia, zachowania balansu i pojawieniu się szansy na miłość.

Schwytać szczęście od Dorota Milli możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
O czym jest książka, czyli o fabule słów kilka…

Główną bohaterką powieści jest pozytywnie nastawiona do życia Hana. Niestety, chwilowo jakby szczęście się od niej odwróciło. Po tym jak nie otrzymała awansu na który ciężko pracowała, dziewczyna odchodzi z pracy. Do tego jej niedoszły narzeczony znika nagle bez śladu, wraz z jej oszczędnościami. Hana nie zamierza się jednak tak łatwo poddać. I dobrze, bo szybko odnajduje wokół siebie przyjaznych ludzi, którzy pomagają przetrwać jej ten ciężki czas. Wśród nich jest też pewien tajemniczy mężczyzna bez imienia… Czy Hanie uda się namówić go by odkrył przed nią swoją tożsamość? I czy uda jej się w końcu schwytać i zatrzymać na dłużej to upragnione szczęście?

Moja opinia, czyli co mnie zachwyciło, a co jednak trochę mniej…

Schwytać szczęście to moje pierwsze spotkanie z twórczością Doroty Milli i wszystko wskazuje na to, że będzie to miłość od pierwszego zdania. No może rozdziału. W każdym razie, jest to historia o tym, że szczęście nie jest nam dane raz na zawsze ale zawsze warto próbować go schwytać i pielęgnować, by zostało z nami na dłużej. Ja jestem tą historią zachwycona. Totalnie polubiłam główną bohaterkę i urzekło mnie to, że pomimo przeciwności losu, stawia ona czoło kolejnym wyzwaniom. Hana jest urzekająca, zabawna i zaradna. Ma oczywiście swoje potknięcia ale nie sposób jej nie lubić i nie kibicować jej w zmaganiach. Sytuacje w których stawia ją los są czasem dość absurdalne ale z drugiej strony jak wiemy wszystko w życiu jest możliwe, więc kto wie… Do tego postać tajemniczego pana H., totalnie rozbudzająca wyobraźnię i niemal do końca trzymająca w niepewności, to już wisienka na czytelniczym torcie.

Bardzo przypadł mi do gustu również sposób pisania Pani Doroty, który jest błyskotliwy, żywy i zabawny. Całkiem sporo razy autorce udało się wywołać na mojej twarzy uśmiech. Dzięki czemu Schwytać szczęście jawi mi się jedną z najbardziej pogodnych i sympatycznych lektur, którą miałam przyjemność poznać w ostatnim czasie. I choć ta powieść dzieje się wiosną i ma letnią okładkę moim zdaniem klimatem idealnie wpisuje się w grudniową lekturę. Nie wiem, albo to jej urok albo mi już tak mocno wszedł klimat świąteczny.

Reasumując: Powieść Doroty Milii to ciekawa, zabawna i niezwykle pogodna historia z sympatyczną i zaradną bohaterką wnosząca w serca radość i wiarę w to, że goniąc szczęście można je schwytać.

Komu polecam?

Schwytać szczęście to pozycja dla wielbicielek powieści obyczajowych. Jeśli szukacie więc książki przy lekturze której można wypocząć ale także nieźle się ubawić, powinniście być tą historią zachwyceni. Moim zdaniem idealnie nadaje się na jesienno-zimowe długie wieczory.

Mam nadzieję, że zachęciłam Was trochę do sięgnięcia po ten tytuł. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki i z przyjemnością sięgnę po inne powieści autorki a widziałam, że mam co nadrabiać.

Ocena: 4+/6
©Kocham Cię, moje życie
Dorota Milli ponownie porwała mnie wyjątkowym klimatem miłości, zapraszając nad polski Bałtyk. Myślę, że miłośnikom powieści obyczajowych nie muszę przedstawiać autorki i specjalnie zachęcać do sięgnięcia po jej najnowszą książkę Schwytać szczęście. Jednak pragnę się z Wami podzielić emocjami płynącymi z poznawania tej historii.

Bez wątpienia Pani Dorota potrafi chwycić nas za serce, a stworzona przez nią historia sprawia, że pozostanie ona z nami na długo. Autorka zaprasza nas do poznania losów Hany Swat, która nie otrzymując wyczekiwanego awansu, postanawia zrezygnować z pracy. Kobieta w jednej chwili traci nie tylko pracę lecz również Grzegorza, przyszłego narzeczonego. Pomimo, że „wywrócone do góry nogami życie niełatwo było poukładać” to dzięki pozytywnemu nastawieniu, Hana nie załamuje się i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Jej postawa do życia oraz pełen optymizm sprawiają, że podejmuje nowe zawodowe wyzwanie i poznaje nowych ludzi. Dzięki pomocy przyjaciółki Liwii trafia na ogłoszenie o pracę w Sea Towers, gdzie otrzymuje zatrudnienie jako asystentka właścicielki Bursztynowych Wnętrz. Niebawem na horyzoncie pojawia się mężczyzna, który na nowo rozbudzi w niej miłosną iskrę.

Czy Hana zdoła otworzyć się na miłość? Czy pozwoli schwytać nowe szczęście? Jaką rolę odegra tajemniczy mężczyzna, ukrywający swoją tożsamość?

Możecie spodziewać się ciekawej lektury, która uświadamia nam również, że nigdy nie jest za późno na miłość, nawet jeśli w przeszłości zadała nam ból. Pozytywne nastawienie przybliża Hanę na doznania, które na nowo mogą rozświetlić jej życie. Dzięki temu będzie mogła odczuwać „wewnętrzną satysfakcję z wykonanej pracy”.

Dorota Milli stworzyła kolejną wzruszającą historię, w której nie tylko poznajemy Hanę i Liwię, lecz tajemniczego Pana H, który wiele namiesza w życiu głównej bohaterki. Schwytać szczęście to powieść, którą warto schwytać w swoje ręce i zagłębić się w historii zapisanej na jej kartach. Dzięki niej możemy uświadomić sobie, że mimo, iż wiatr wieje w oczy, to warto znaleźć siłę, by na nowo cieszyć się z uroków życia. Nie warto się załamywać i tracić czas na rozpamiętywanie, lecz chwycić życie w swoje ręce i obrać kurs na szczęście. A Wy nie traćcie czasu, tylko sięgnijcie po najnowszą powieść Doroty Milli. Zdecydowanie polecam!

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć