ebook Tajemnica Zegara Królewskiego - audiobook
0 / 5.00 (liczba ocen: 0)

Tajemnica Zegara Królewskiego - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Audiobook - najniższa cena: 17.57
wciąż za drogo?
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
20.00 złpremium: 12.00 zł Lub 12.00 zł
17.57 zł Lub 15.81 zł
20.00 zł
18.07 zł
20.00 zł
Inne proponowane

Mistrz Franciszek Gugenmus na zamówienie ostatniego króla Polski konstruuje przepiękny zegar. Otrzyma go w prezencie ślubnym młody oficer, Kazimierz Nałęcki i jego żona Krystyna. Ich losy, losy ich dzieci, wnuków i los zegara staną się odtąd nierozłączne. Czytelnik poznaje z nimi długi okres historii Polski: od wojny w obronie konstytucji 3 Maja przez Insurekcję Kościuszkowską z jej plastycznie opisanymi walkami ulicznymi w Warszawie, następnie zawieruchę napoleońską, dramatyczne chwile Powstania Listopadowego, głuchą, czarną, mikołajowską noc po jego upadku, działalność emisariuszy ukazaną na przykładzie Szymona Konarskiego, wreszcie wzniosłe i tragiczne wydarzenia Powstania Styczniowego. Historia jest tu na wyciągnięcie ręki. Została ukazana od strony konkretnych zdarzeń widzianych oczyma ich uczestników. Fakty i historyczne postaci przedstawione zostały w powiązaniu z codziennością przedstawicieli kolejnych pokoleń jednej rodziny.

Zegar odkrywa swoją tajemnice dopiero na końcu opowieści. Dziś wielu marzy o skarbie, by nie musieć pracować, bohater książki, lekarz, użyje skarbu po to, by móc wrócić do pracy, którą kocha. Taka epoka, tacy ludzie. - dr Anna Maria Krajewska

Tajemnica Zegara Królewskiego - audiobook od Kazimierz Konarski możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć