ebook Czuły narrator
3.82 / 5.00 (liczba ocen: 1191)

Czuły narrator
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.90
Audiobook - najniższa cena: 32.64
wciąż za drogo?
37.11 złpremium: 19.95 zł Lub 19.95 zł
27.90 zł
31.12 zł Lub 28.01 zł
39.90 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
31.12 zł
31.28 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wyjątkowe zaproszenie za kulisy własnej twórczości i opowieść o współczesnym świecie – pierwsza książka Olgi Tokarczuk po otrzymaniu literackiej Nagrody Nobla. W zbiorze dwanaście wyselekcjonowanych, najważniejszych esejów i wykładów, w tym szeroko komentowana mowa noblowska.

Laboratorium powstających tekstów, książek, bohaterów. Proces żmudnych, ale i fascynujących poszukiwań. Eksplozje wyobraźni. Podążanie za logiką rodzącej się fabuły i za wewnętrznym światem bohaterów, odkrywanie ich motywacji, światopoglądów. Odsłanianie pasjonujących historii, ale też opowieść o lekturach i osobistych doświadczeniach. Wytrwałe dążenie do tego, by rozumieć nieskończone zróżnicowanie i skomplikowanie świata.

„Wprowadzona przez Olgę Tokarczuk kategoria «czułości» i koncepcja «czułego narratora» to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych: czyż czułość nie jest sprzyjaniem temu, co dobre dla bycia (w skali jednostkowej, ale i planetarnej)?” – RYSZARD NYCZ

Czuły narrator od Olga Tokarczuk możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każda epoka ma swoje okulary, przez które postrzega świat.
Literatura to przestrzeń, w której prywatne staje się publiczne.
Literatura, tworząc światy o zdumiewającym ontologicznym statusie, wyprowadza nas poza siebie samych i pozwala uczestniczyć w doświadczeniu, które inaczej nie byłoby nam dane.wię
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Zasadnicze pytanie jakie ciśnie się na usta, a właściwie na pióro, chociaż to nieścisłość, wszak popełniam ten tekst nawet nie na klawiaturze, a na wirtualnej maszynie do pisania w moim tablecie, oczywiście dźwięk jaki wydaje maszyna do pisania gdy stawia kolejne znaki jest doskonale naśladowany i słyszalny. Wracając do pytania, które jak już ustaliliśmy ciśnie się. Czy pisarka, pisarz może czytelnikowi przybliżyć siebie? Swoje myśli, życie, dzieciństwo, odczucia, uczucia? Czy może jednak pozostawiać nas z jeszcze nie powieszoną kurtką w przedpokoju siebie, albo zupełnie trzymać nas w swojej fikcji, którą przecież z całą pewnością ma opanowaną do perfekcji, wszak to jej, jego profesja, coś z czym dobrze się miewa na co dzień. Pani Olga przybliża nam siebie, przytacza fakty z życia, dzieli się przeczytaną literaturą, która ukształtowała jej osobowość. Dla mnie najważniejsze, że dzieli się swoimi odczuciami, radościami i lękami, czyli czymś co najbardziej intymne, a dla drugiego po prostu ciekawe. Noblistka ma wspaniałe pióro, bo lekkie, szeroki zasób słów i niebywałą wręcz erudycję, co czyni lekturę wykwintną literacką ucztą. I nie jest ważne czy to co spływa z kart książki to szczera prawda, czy może jednak tylko przedpokój Noblistki. Bardzo się cieszę, że mogłem "Czułego narratora" przeczytać. Dziękuję Pani Olgo.

Warto zerknąć