ebook Nieboszczyk sam w domu
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 80)

Nieboszczyk sam w domu
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.02
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
23.92 zł Lub 21.53 zł
29.90 zł
21.02 zł
21.53 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (8)
Inne proponowane

Kolejna powieść kryminalna z przymrużeniem oka autorstwa Alka Rogozińskiego. Wśród nocnej ciszy... zbrodnia się rodzi… Mieszkańcy kamienicy w małym miasteczku Morderczo przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. Mają nadzieję, że spędzą je w spokojnej i miłej atmosferze, nic jednak bardziej mylnego…

Młode małżeństwo zamiast prezentów, znajdzie pod choinką nieżywego świętego Mikołaja, inny z lokatorów odkryje, że skradziono mu bezcenną kolekcję, a swoje „śledztwo” zacznie prowadzić dwójka ośmiolatków, sielankowa rzeczywistość zamieni się w... prawdziwą komedię omyłek!

Nieboszczyk sam w domu od Alek Rogoziński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Umarli krzywdy ci nie zrobią, to żywych należy się bać.
Ho! Ho! Ho! Nieuchronnie nadchodzą święta.

Jest sobie niewielkie miasteczko pod Warszawą. Ma uroczą nazwę. Nazywa się Morderczo.

W miasteczku jest kamienica, w której mieszka małżeństwo, w natłoku szarego życia, problemów i nieporozumień stojące na krawędzi rozpadu. Z okazji Gwiazdki, Maria, chcąc podjąć próbę ratowania związku, przygotowuje dla Krystiana wspaniały prezent. Ale jej niespodziankę przyćmiewają leżące pod choinką… obce zwłoki.

W stroju Mikołaja.

A Krystian za chwilę zostaje zaatakowany przez nieznanego sprawcę, traci przytomność i trafia do szpitala.

Przebywającemu z dłuższą wizytą u córki starszemu panu, ktoś w tym czasie kradnie kolekcję życia.

Policję na miejscach przestępstw reprezentuje lokalny, ambitny młodziak i przebywający na święta u mamusi, doświadczony komisarz Krzysztof Darski.

Brak u jego boku znanej pisarki kryminałów Róży Krull, rekompensuje para ośmiolatków, Pola i Kacper, którzy zabijają świąteczną nudę prowadząc swoje śledztwo. Wystrzałowo!

To świąteczna książka, zatem mamy tu odpowiednią atmosferę, choinki, bombki i potrawy, ponieważ to Rogoziński, to są dowcipy sytuacyjne i jadowity humor, a że jest to kryminał, to są zwłoki, jest zagadka, i naprawdę zaskakujące jej rozwiązanie.

Uśmiałam się wielokrotnie, pomysłowe dzieciaki zyskały moją sympatię i mam nadzieję, że jeszcze gdzieś je spotkam…

Jak zwykle czepiam się jednego i tego samego u Alka – za krótka ta książka. Dobrze, że kolejna już na horyzoncie!

Ocena: 5/6
©CzytAśka
Coraz bliżej święta! Świąteczna atmosfera roztacza się w naszych czytelniczych sercach. A to dzięki Alkowi Rogozińskiemu, który ponownie zasypuje nas potężną dawką czarnego humoru. „Nieboszczyk sam w domu” to piętnasta już książka w dorobku księcia komedii kryminalnej. To kolejny kamyczek w karierze Alka, który sprawia, że czytelników rozsadzać będzie chichot podczas poznawania historii pełnej omyłek.

Tym razem wraz z bohaterami poczujemy prawdziwą magię świąt, która niesie ze sobą serię morderczych zdarzeń. Autor zabiera nas do miasteczka, którego nazwa przywodzi na myśl zbrodnie. To właśnie tutaj w małej miejscowości Morderczo mieszkańcy kamienicy przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia. W zasadzie przygotowania dopinane są na ostatni guzik, a atmosfera świąteczna roztacza swój wyjątkowy klimat. Klimat, który niestety psuje święty Mikołaj. I to nie za sprawą prezentów, lecz tego, że młode małżeństwo pod choinką znajduje jego zwłoki. Wszystko wskazuje na to, że Mikołaj nie zginął pod naporem prezentów, lecz ktoś dokonał jego żywota. Ten wątek nie jest jedynym mocnym punktem tej historii.

Alek Rogoziński zdążył nas przyzwyczaić, do tego, że w swoich książkach wplata wiele zawiłych i humorystycznych wątków. Kolejnym z nich jest historia pewnego sąsiada, który odkrywa, że okradziono go z bezcennej kolekcji. Dodatkowo dwójka ośmiolatków wpada na pomysł, by przeprowadzić swoje prywatne śledztwo.

Trzeba przyznać, że takie połączenie wątków, to doskonała mieszanka humoru oraz kryminalna intryga, która zagotuje naszą czytelniczą krew. A jeśli czytaliście wcześniejsze książki Alka, to ucieszy Was fakt, że obok nowych bohaterów na gościnnych występach pojawi się znany i lubiany Krzysztof Darski. Komisarz przyjechał do Morderczego z zamiarem odpoczęcia od pracy. Jednak los chciał inaczej, gdyż jak się okazuje nie będzie mu dane odpocząć. A Wy nie spoczniecie, dopóki nie dowiedzie się, kto zabił św. Mikołaja i komu zależeć mogło na cennej kolekcji. Nieboszczyk sam w domu to bez wątpienia kolejna książka, którą warto dołączyć do bogatej kolekcji komedii kryminalnych Alka Rogozińskiego.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    "Nieboszczyk..." to bardzo dobry kryminał z ciekawym śledztwem (choć głównie śledzimy zachowania cywili) i zaskakującymi zwrotami akcji. W tym wszystkim autor nie zapomniał też o komedii. Przy czym nie rzuca co chwilę wymuszonymi żartami. Zabawne sytuacje, czy wypowiedzi są wplecione w całość bardzo naturalnie, nic nie jest przerysowane ani sztuczne. Ta książka stała się jedną z moich ulubionych komedii kryminalnych :)

Warto zerknąć