ebook Łubieńscy. Portret rodziny z czasów wielkości
3.9 / 5.00 (liczba ocen: 6)

Łubieńscy. Portret rodziny z czasów wielkości
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 27.99
wciąż za drogo?
-30% 27.99 zł Lub 25.19 zł
33.99 zł Lub 30.59 zł
39.99 zł
27.90 zł
31.99 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

„Łubieńscy. Portret rodziny z czasu wielkości” to opowieść o tym jak skromna szlachta z kaliskiego, wdrapała się na szczyt, i o tym, jak z niego spadła. Częściowo na własne życzenie, częściowo z wyroku Historii. Bohaterami książki są wielkie postacie historyczne - biskupi Maciej i Stanisław Łubieński z epoki Wazów, Feliks Łubieński, minister sprawiedliwości Księstwa Warszawskiego i jego żona Tekla z Bielińskich, wybitna dramatopisarka. Ale na kartach książki pojawiają się także postacie szerzej nieznane, jak pradziadek autora, ziemianin marzyciel Tadeusz Łubieński, czy siostra pradziadka, przełożona urszulanek, pierwsza polska zakonnica z doktoratem – Cecylia Łubieńska. Przez opowieść o Łubieńskich przewijają się żołnierze, politycy, milionerzy i bankruci.

 

„Łubieńscy. Portret rodziny z czasu wielkości” to ironiczne, choć czułe opowiadanie o dziejach Polski, o odkrywaniu rodzinnych tajemnic i odkurzaniu zapomnianych historii.

 

 

 

Łubieńscy. Portret rodziny z czasów wielkości od Maciej Łubieński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć