ebook Republika Smoka
4.33 / 5.00 (liczba ocen: 12474)

Republika Smoka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 22.83
wciąż za drogo?
34.81 złpremium: 22.46 zł Lub 22.46 zł
-11% 28.07 zł Lub 25.26 zł
31.82 zł Lub 28.64 zł
37.43 zł
22.83 zł
30.63 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

„Oszałamiający sequel «Wojny makowej», nakreślona z rozmachem historia podróży, której głównymi motywami są zemsta, przyjaźń i władza… Kuang stworzyła postać młodej kobiety targanej emocjami związanymi z przyjaciółmi i rodziną, poszukującej miłości i własnego miejsca na świecie, obdarzonej przez los niewyobrażalną mocą. To naprawdę niesamowita historia” – „Library Journal”

Gniew zmieniający duszę w rozszalały ogień, którego nigdy nie da się ugasić. Oto cały świat Rin. Chwyciła los za gardło i wyrwała mu z trzewi swoją przyszłość - dostała się do Akademii Sinegardzkiej a potem dalej, dzień po dniu, walczyła by ją skończyć. Tylko po to, by patrzeć, jak jeden po drugim umierają jej przyjaciele. By oglądać góry usypane z trupów swoich rodaków. By stać się istotą, zdolną spalić cały naród najeźdźców w akcie niewyobrażalnej zemsty.
Teraz nie zostało jej nic, prócz odwetu na ostatniej zdrajczyni - Cesarzowej Su Daji. Oraz ciągłej walki z Feniksem, który nieustająco żąda ofiar. W chwili, gdy mu się podda, jej ciało stanie się ledwie narzędziem i będzie palić wszystko i wszystkich. A gdy cały świat zamieni się w popiół, Rin sama zamarzy o śmierci.

„Kuang przyprawiła sequel „Wojny makowej" sporą dawką swojej literackiej błyskotliwości. Ożywcza dawka niebanalnej militarnej fantasy” – „Publishers Weekly”

„Niekwestionowany talent narracyjny Kuang pozwala w znakomity sposób ukazać straszliwe psychologiczne i materialne skutki, na jakie wojna skazuje tych, których ma w założeniu chronić. Fani militarnej fantasy już teraz powinni zacząć czekać na następny tom cyklu” – „Booklist”

„Republika smoka jest po prostu niesamowita (…). To książka wielka, odważna, piękna i ostra jak brzytwa” – „Fantasy Hive”

„Powieścią tą Kuang dowodzi, że jej debiut nie był dziełem autorki jednego przeboju. Nie ma żadnych wątpliwości, mamy do czynienia z młodą królową fantasy” – „Novel Notions”

Republika Smoka od Rebecca Kuang możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Zabierając się za lekturę serii Rebekki F. Kuang Wojny makowe nie sądziłam, że trafiam na istną perełkę fantasy, i że jej druga część – Republika Smoka będzie tak znakomicie przemyślana i napisana. Po zakończeniu tej emocjonującej powieści zupełnie nie mogę znaleźć sobie miejsca!

Od finału pierwszego tomu – Wojny makowej mija kilka miesięcy, a Rin wraz z cike służą pirackiej królowej Moag. Mają właśnie dokonać ostatniego zabójstwa, po którym dostaną od niej wsparcie w walce z cesarzową, jednak sytuację komplikuje ludna parada, w której bierze udział sam obiekt ich nienawiści – Su Daji. Gdy wracają jak niepyszni z nieudanej akcji, nagroda za ich głowy ulega znacznemu podwyższeniu, a na domiar złego wpadają w jeszcze większe tarapaty – a konkretnie w łapy możnowładcy Smoka. Okazuje się przy tym, że jego marzeniem jest zmiana ustroju cesarstwa na tytułową republikę i od lat przygotowywał się do wojny, która ma to umożliwić. Tymczasem Rin zmaga się z konsekwencjami swoich decyzji, kontrolowaniem własnych emocji i uzależnieniem od opium, a jej przywództwo nad cike jest nieustanne wystawiane na próbę. A to zaledwie początek szeregu ekscytujących wydarzeń i zwrotów akcji.

W tym tomie autorka znacznie poszerza naszą wiedzę na temat świata przedstawionego – pokazuje dokładniej relacje i zależności poszczególnych warstw społecznych w Cesarstwie Nikan, uchyla także rąbka tajemnicy dotyczącego źródła mocy szamanów, a także historii Trójcy Doskonałej, a na dokładkę na arenę wydarzeń wkraczają Hesperianie ze swoją wiarą w Boskiego Architekta. Gra nabiera więc rozmachu i w tej części mamy już okazję obserwować całą planszę i wszystkich kluczowych graczy. A rozgrywka toczy się na wielu płaszczyznach naraz – konflikt dotyczy bowiem nie tylko państwa, ale i warstw społecznych, a także polityki i religii. Maszyna wojenna rusza pełną parą i nie ma litości dla nikogo i niczego...

I chociaż Rebecca F. Kuang ponownie nawiązuje tu do motywów z powieści młodzieżowych, to stosuje je w przewrotny sposób, niejednokrotnie zwodząc nimi czytelnika. Przede wszystkim pokazuje, że młodzi są jedynie pionkami w rękach starszych, wytrawnych graczy, a chwilowe osłabienie czujności pod wpływem młodzieńczych emocji może się skończyć naprawdę źle. I choć główna bohaterka ma tu około 20 lat, ten świat na nią nie czeka, a raczej nieustannie stawia jej ogromne wyzwania. I cokolwiek nie postanowi, boleśnie odczuje konsekwencje każdego błędu, a popełnia ich sporo. Podobnie jak w poprzedniej części autorka wiarygodnie odmalowuje tu przeżycia wewnętrzne Rin, a także jej motywację, krok po kroku coraz bardziej przywiązując czytelników do tej intrygującej bohaterki. Przybliża nam także sposób myślenia, a przede wszystkim pobudki innych istotnych postaci – m.in. cesarzowej, możnowładcy Smoka i Hesperian, dzięki czemu możemy w pełni zrozumieć, dlaczego sytuacja Nikanu wygląda tak dramatycznie i czemu ludzie mają tu tyle powodów do pogardy wobec innych.

I mimo że powieść liczy sobie 783 strony, to jest napisana tak zgrabnie, że czyta się ją w okamgnieniu. Pisarka bardzo starannie dobiera słowa i środki stylistyczne, by pomóc czytelnikom wyobrazić sobie opisywaną przez siebie krainę w najdrobniejszych, najokrutniejszych szczegółach. Choćby w takich, że cike rozmawiając zaczynają używać coraz więcej przekleństw. Drobnym zgrzytem w tłumaczeniu polskim jest tu niestety dziwaczny dobór niektórych słów – np. naćwikać zamiast naćpać, czy też ubrdać sobie. Ponadto na mapie przydałoby się zaznaczyć miasta istotne w tej części powieści, ale to drobiazgi, które nie były w stanie popsuć mojego bardzo dobrego ogólnego wrażenia. A przyczyniają się do niego także świetne ilustracje Przemysława Truścińskiego.

Republika Smoka po prostu zachwyca pod każdym względem – przemyślanej fabuły z wielopiętrową intrygą, konfliktu na polu politycznym, społecznym, etycznym i religijnym, kryzysu tożsamości bohaterki, oryginalnego, a zarazem arcytrudnego do opanowania źródła nadprzyrodzonej mocy, pełnokrwistych i zdeterminowanych postaci i okrutnego, przemyślanego w najmniejszym szczególe, ogarniętego wojną świata. To opowieść o tym, jak trudno znaleźć w sobie siłę, jaką odpowiedzialność spoczywa na barkach tych, którzy ją mają i jaką cenę można zapłacić za własne błędy. Zdecydowanie najlepszy drugi tom cyklu, z jakim ostatnio miałam do czynienia. Moja głodna wyobraźnia dawno nie była tak czytelniczo usatysfakcjonowana i z ogromną niecierpliwością czekam na trzeci tom tej frapującej serii.

Ocena: 5+/6
©Głodna Wyobraźnia
Republika Smoka> to naprawdę doskonała kontynuacja, równie urzekająca, co pierwszy tom tego cyklu. Jestem naprawdę pod ogromnym wrażeniem tego, jak rozległy świat stworzyła autorka, jak wiele emocji zapewniła czytelnikom, jak rozbudowała fabułę, nie nużąc przy tym swoich odbiorców. To naprawdę kawał znakomitej i wciągającej fantastyki, który po prostu porywa do swojego świata. Z łatwością można się zatracić w tym świecie, zapominając o otaczającej nas rzeczywistości i upływie czasu.

Cała recenzja na blogu: Republika smoka

Ocena: 5/6
©BookeaterReality
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć