Chłopaki Anansiego
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.96 / 5.00
liczba ocen: 112275
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
32.00 zł
36.94 zł
22.20 zł
24.00 zł
25.19 zł
Pozostałe księgarnie
22.72 zł
23.27 zł
25.60 zł
25.63 zł
25.86 zł
25.91 zł
26.24 zł
26.56 zł
29.08 zł
29.55 zł
30.29 zł
30.41 zł
30.66 zł
32.00 zł
33.25 zł
36.94 zł
36.94 zł
36.94 zł
Opis:

Chłopaki Anansiego  to szalona przygoda, popis biegłości literackiej i urocza, zwariowana farsa, opowiadająca o tym, skąd pochodzą bogowie – i jak przeżyć we własnej rodzinie.

Czytelnicy z Ameryki i całego świata po raz pierwszy poznali pana Nancy’ego (Anansiego), pajęczego boga, własnie w innej powieści Neila Gaimana pt. Amerykańscy bogowie. Chłopaki Anansiego  to historia o jego dwóch synach, Grubym Charliem i Spiderze.

Gdy ojciec Grubego Charliego raz nadał czemuś nazwę, przyczepiała się na dobre. Na przykład, kiedy nazwał Grubego Charliego „Grubym Charliem”. Nawet teraz, w dwadzieścia lat później, Gruby Charlie nie może uwolnić się od tego przydomku, krępującego prezentu od ojca – który tymczasem pada martwy podczas występu karaoke i rujnuje Grubemu Charliemu życie.

Pan Nancy pozostawił Grubemu Charliemu w spadku różne rzeczy. A wśród nich wysokiego, przystojnego nieznajomego, który zjawia się pewnego dnia przed drzwiami i twierdzi, że jest jego utraconym bratem. Bratem tak różnym od Grubego Charliego, jak noc różni się od dnia, bratem, który zamierza pokazać Charliemu, jak się wyluzować i zabawić... tak jak kiedyś ojciec. I nagle życie Grubego Charliego staje się aż nazbyt interesujące. Bo widzicie, jego ojciec nie był takim zwykłym ojcem, lecz Anansim, bogiem-oszustem. Anansim, buntowniczym duchem, zmieniającym porządek świata, tworzącym bogactwa z niczego i płatającym figle diabłu. Niektórzy twierdzili, że potrafił oszukać nawet Śmierć.

To zabawna i straszna historia, nie będąca do końca thrillerem i nie do końca horrorem, nie pasująca też do szufladki opowieści o duchach (choć występuje w niej co najmniej jeden duch) ani komedii romantycznej (mimo że pojawia się w niej kilka romansów i z pewnością jest komedią, no, prócz tych strasznych kawałków). Jeśli musicie ją jakoś zaklasyfikować, to jako magiczno-komiczno-rodzinno-obyczajowy-horroro-thrillero-romans-z duchami, choć w ten sposób pominiecie elementy detektywistyczne i kawałki o jedzeniu.

CYTATY:
Tak po prostu działa świat, nie przejmując się przyzwoitością i pragnieniami jednostek.
Życie jest jak piosenka. Choć czasem ze zdartej płyty.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jak na Gaimana przystało, jest i piękny język, i dobra fabuła - jak się zacznie czytać, trudno jest przerwać. Choć i tak "Amerykańscy bogowie" bardziej wciągali.

Inne proponowane
Warto zerknąć