ebook Wojna o szczepionki: Jak doktor Wakefield oszukał świat
3.63 / 5.00 (liczba ocen: 61)

Wojna o szczepionki: Jak doktor Wakefield oszukał świat
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 19.90
wciąż za drogo?
19.90 zł
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
21.54 zł Lub 19.39 zł
28.72 zł Lub 25.85 zł
-40% 21.54 zł
28.70 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)

Najgłośniejszy reportaż śledczy ostatnich lat. Demaskuje jedno z najgroźniejszych współczesnych medycznych oszustw. Ujawnia manipulacje i wątpliwe powiązania Andrew Wakefielda – doktora bez pacjentów, ale z rzeszą zwolenników – który opublikował w czasopiśmie naukowym „The Lancet” artykuł o związku szczepionki przeciwko śwince, różyczce i odrze z występowaniem u dzieci autyzmu.

Gdy w 1998 roku doktor Andrew Wakefield opublikował w czasopiśmie naukowym „The Lancet” artykuł o związku szczepionki przeciwko śwince, różyczce i odrze z występowaniem u dzieci autyzmu, świat zawrzał. W wielu krajach pojawiły się ruchy antyszczepionkowe, których zwolennicy odmawiali szczepienia dzieci. Tak narodziła się jedna z najgłośniejszych kontrowersji medycznych naszych czasów.
Brian Deer, dziennikarz śledczy z „The Sunday Times”, przeprowadził wnikliwe śledztwo. Udowodnił Wakefieldowi fałszowanie badań medycznych i działanie na szkodę pacjentów. Odkrył też, że guru antyszczepionkowców za napisanie artykułu otrzymał ponad czterysta tysięcy dolarów od ludzi, którzy domagali się odszkodowań od koncernów farmaceutycznych. „Wojna o szczepionki” to zapis tego czternastoletniego śledztwa. Niczym medyczny detektyw Deer wyciąga na światło dzienne manipulacje i wątpliwe powiązania Wakefielda, doktora bez pacjentów – ale za to z rzeszą zwolenników, którzy nadal widzą w nim bohatera, który podjął nierówną walkę z koncernami farmaceutycznymi. Po czyjej stronie jest prawda?

Wojna o szczepionki: Jak doktor Wakefield oszukał świat od Brian Deer możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć